« 1 2 3
Autor Zpráva
HeWeR
Profil
po pečlivém uvážení změněno:
Timy
Ale moment...my jsme se bavili o XHTML a ne o XML! Ten příklad, který si pro mě udělal (velmi si toho vážím XD) je XML stránka...v XHTML to normálně funguje.
Dero
Profil
HeWeR: Právě jsi dokázal, že tomu, o čem tu tak horlivě diskutuješ, ani zbla nerozumíš.
Martin
Profil
HeWeR
Přečti si alespoň základy http://www.jakpsatweb.cz/html/xhtml.html
HeWeR
Profil
Martin
V textu na který odkazuješ je:

Toto je správně v HTML:

<br>

a toto je správně v XHTML:

<br />

a v obou případech v prohlížečích funguje oboje.

Dero
Profil
HeWeR: Nefunguje.
Dero
Profil
Raději si, HeWeRe, přečti můj článek o MIME typech XHTML - zjistíš, jak se má XHTML správně posílat, a taky zjistíš, v čem se tak zásadně pleteš: http://dero.name/weblog/xhtml-mime/
HeWeR
Profil
Dero
Takže jestli to chápu:
když posílám application/xhtml+xml tak se neuzavřené <hr> nezobrazí
když poslím ext/html tak se neuzavřené <hr> zobrazí, ale není to pravé XHTML?
Dero
Profil
když posílám application/xhtml+xml tak se neuzavřené <hr> nezobrazí

Tak se nezobrazí celá stránka, místo toho vypíše parser chybu.

když poslím ext/html tak se neuzavřené <hr> zobrazí, ale není to pravé XHTML?

Správně, jedná se potom o XHTML v režimu kompatibility (pokud dodržíš příslušná pravidla definovaná v dodatku C specifikace XHTML 1.0), které prohlížeče zpracovávají HTML parserem. De facto se tedy jedná o nevalidní HTML.
Martin
Profil
HeWeR
Uvědom si rozdíl mezi pojmy "je správně" a "funguje". Jaký parser by měl zpracovat HTML a jaký XHTML?
HeWeR
Profil
Já prostě zůstanu u toho, že mého


<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="cs">
Martin
Profil
HeWeR
A ještě správný mime type a bude to :)
<?php Header("Content-type: application/xhtml+xml"); ?>
habendorf
Profil
Fakt už mě to štve.

Podívejte se všichni, kolik dostal tazatel odpovědí na svou původní otázku.

michaln: Docela pěkné, rozhodně doporučuji odlišit odkazy, zvětšit line-height a zrušit pop-up.
Chamurappi
Profil
Reaguji na HeWeR:
bez title se taky stránka zobrazí dobře -> vynechání title není chyba?
Je to nevalidní podle konsorciálních DTD a je to prohřešek proti přístupnosti. To druhé vadí, to první ne.

když neuzavřeš <hr> v XHTML dokumetu nic se nestane
Samozřejmě to skončí s „parse error“, jelikož XHTML je aplikací XML.

když dáš <div> do <span> nic se nestane -> není tudiž toto vložení chyba?
Je to nevalidní podle konsorciálních DTD. Ale jako chybu to nevnímám, sémanticky to je jeden neutrální element v druhém. Dát blokový do řádkového vždycky jde docela snadno:
<div style="display: inline"><span style="display: block"></span></div>
A fungovat to musí.


Tento puntík se mi také líbí.

Pokud někdo bude argumentovat tak jako - ztrácí jakákoli diskuze smysl.
Já bych řekl, že argumentací diskuse smysl naopak teprve získává. Kdyby si všichni diskutující souhlasně přikyvovali bez jediného sporu, to by mělo nějaký smysl?

Stránka bude nepřístupná - stejně jako když vynecháš doctype tak nebude validní.
Já a standard SGML říkáme, že validní být může, jelikož <!doctype> se u konkrétní aplikace implicitně předpokládá. A „text/html“ je konkrétní aplikace.
V případě XML formátů (mezi něž patří XHTML) je <!doctype> odkazující na externí DTD už skoro úplně zbytečný. Vynechám-li ho, dokument není validní. Toť vše. Žádné další následky jeho vynechání nemá a podle W3C ani nemá mít. I z hlediska konsorcia je validita proti DTD přežitek.

když posílám text/html tak se neuzavřené <hr> zobrazí, ale není to pravé XHTML?
Není to vůbec XHTML.
Doporučuji nepoužívat XHTML, škodí přístupnosti a nepřináší oproti HTML žádné výhody. Debatu o tomto jazyku, prosím, nerozvíjejme zde.


Reaguji na habendorfa:
Za zdejší odklon od tématu nejsem odpovědný jen já. Kdyby si HeWeR pročetl pár jiných diskusí či článku, na které byl odkázán, tak by se tu takhle krásně nevyjadřoval.
Původní tazatel dle mého názoru neměl vůbec zakládat další téma, mohl pokračovat v tom z února.
habendorf
Profil
Chamurappi: Za zdejší odklon od tématu nejsem odpovědný jen já.
To také netvrdím.

Kdyby si HeWeR pročetl pár jiných diskusí či článku, na které byl odkázán, tak by se tu takhle krásně nevyjadřoval.
Takhle to ale končí víceméně vždy.

Původní tazatel dle mého názoru neměl vůbec zakládat další téma, mohl pokračovat v tom z února
Ano, to měl. Ale nic to nemění.
HeWeR
Profil
Tento puntík se mi také líbí.
To myslíš ironicky?

Za zdejší odklon od tématu nejsem odpovědný jen já. Kdyby si HeWeR pročetl pár jiných diskusí či článku, na které byl odkázán, tak by se tu takhle krásně nevyjadřoval.
HeWeR si přečet všechny články na které byl odkázán - určité své názory změnil, ale to hlavní: že na stránce Dopřírody.com chybí <doctype> a že by ho tam měl autor uvést si myslím pořád.
Miloš
Profil
HeWeR
a že by ho tam měl autor uvést si myslím pořád
Proč?
1) Protože si to myslíš – tautologie, v diskusi nepřístupné
2) Protože nevnímáš, co tu ostatní napsali – pak to není diskuse
3) Dolož, proč tam !DOCTYPE být MUSÍ – odkazem na prameny; ne na to, že to někdo psal, i kdyby to byl sám velký největší kdokoliv.
thingwath
Profil
I ty prameny musel někdo sespat :-)
HeWeR
Profil
Dolož, proč tam !DOCTYPE být MUSÍ – odkazem na prameny; ne na to, že to někdo psal, i kdyby to byl sám velký největší kdokoliv.
On tam být nemusí! Nikde jsem neřekl, že tam být musí! Ale měl by, pokud pokud tedy uznáváš W3C, pokud ne - asi ti žádný zdroj nenajdu.
ronan
Profil
HeWeR
No tak to se dostáváte někam jinam, protože asi nikdo z tvých odpůrců (v čele s Chamurappim) W3C neuznává :).
Chamurappi
Profil
Reaguji na HeWeR:
To myslíš ironicky?
Ne. Mně se fakt líbí. Lze ho zapsat i entitou &#149;, akorát pak není validní :-)

Ale měl by, pokud pokud tedy uznáváš W3C
Naznačil snad michaln, že uznává W3C?
Kdyby chtěl hodnocení ve vztahu k tomu, jak jsou vykládána doporučení konsorcia (mnohdy naprosto jinak, než jsou uhozené), tak může jít do Kritiky webu na Interval. Tam by se mnou nepotkal, jelikož se mě tamní šéfcenzor bojí.


Reaguji na michaln:
1) Logo mi ke zbytku stránky moc nesedne.
2) Nápis Novinky na úvodní stránce není na té světlé zelené moc dobře čitelný.
3) Proužek s nápisem Fotogalerie by možná vypadal lépe, kdybys ho rozšířil na celou šířku.
Anonymní
Profil *
Chamurappi
Promiň, ale to co teď zveřejním mi nevymluvíš (doufám):
Ne. Mně se fakt líbí. Lze ho zapsat i entitou •, akorát pak není validní :-)
JE. Stránka zůstává validní, pouze se mi zobrazí upozornění :) (kvůli tobě jsem si to testoval :D)
HeWeR
Profil
Omlouvám se - příspěvek anonym nahoře - autorem jsem já (nevím proč mě to nepřihlásilo...)
Chamurappi
Profil
Reaguji na HeWeR:
Vím, že W3C validátor zobrazuje jen upozornění. Ten znak je v SGML deklaraci pro HTML zařazen mezi „UNUSED“, díky čemuž dokument jej používající nevyhovuje gramatice. Cizími XML slovy: není „well-formed“. Předpokládám tudíž, že není ani validní.
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0