Autor Zpráva
Jan Schupke
Profil
cau. predelavam si web a potreboval bych najit nedostatky.
Je to zatim jenom index takze klikat na odkazy vam asi moc nepomuze.
zajima me vzhledova a kodova stranka. diky.
http://otoja.wz.cz/otojanew/en/
Peca
Profil
-text je nalepený úplně vlevo
-posunutý hover v menu (IE)
-nečitelné logo googlu
-stránka není validní (a přesto je tam ikona)
-Goof luck
-za body je ukončený head místo html
-celý text je psaný tučným písmem
-žádná hlavička, jenom zmenšený obrázek loga
Když se takovéto drobnosti vychytají, tak to vypadá v celku slušně, nenásilně.
RPG
Profil
- HTML není programovací jazyk.
- Ten hover v menu je příšerný, v čem jsi to dělal? V malování?
- V FF je to rozhozené.
- Textové části dej padding.
- Nesnáším, když auto stránek něco mění u mě, v prohlížeči. V tomto případě je to kursor myši a obarvená lišta (toto naštěstí pouze v IE)
- Příšerné barvy, tahle modrá už dávno vyšla z módy.

Vůbec se mi to nelíbí.

ad. Peca
Stránka je validní. Bohužel, její kvalitě to nepřidává.
Jan Schupke
Profil
RPG. S barvami si necham poradit. Kdyz ta modra neni dobra, tak jakou? ale chtelo by to neco svetleho. minule jsem to mel cerne a chci zmenu.
Jan Schupke
Profil
no nevim. Ten text se mi zda neprehledny kdyz neni tucne. validitu jsem oravil. ( </html> )
logo Googlu jeste pohledam lepsi. Ale nevim, co myslite tim posunutym hover v menu?
to RPG) jakto ze HTML neni programovaci jazyk?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Schupke:
1) Dokázal bych si představit hezčí grafiku.
2) Logo Googlu je tam zbytečně.
3) Ikonky validity jsou tam zbytečně.
4) Layout doporučuji neřešit přes tabulky.
5) Jazyk XHTML doporučuji nepoužívat.
6) Odstavce doporučuji zapisovat jako odstavce, tj. <p>, pracuje se s tím lépe než s oddělováním pomocí <br>.
7) <body class="body">?
8) K obrázku „under construction“ nemáš textovou alternativu, ani v atributu alt, ani nikde jinde.
thingwath
Profil
Je trochu divné začínat nadpisem úrovně h3 (no, další jsem tam nenašel, možná tam je). Pokud je to jen proto, že je vhodně malý, pak je to dost hloupé.

Jazyk XHTML mimochodem používat doporučuji, ale vhodným způsobem a tušit přitom co dělám.
ronan
Profil
Jan Schupke
HTML - Hypertext Markup Language (hypertextový značkovací jazyk).

To logo Googlu je tam opravdu naprosto zbytečně, to by ho taky mahla mít každá webová stránka, jestli je důvodem toho, proč tam je, že jsou ty stránky "Tracked by Google".. Jestli na něm ale trváš, vybereš si snad tady - http://images.google.com/images?q=google+logo&svnum=10&hl=cs&lr=&start =0&sa=N (nemluvím o těch special logách, je tam mnoho klasických v různých velikostech. Ne že bych ale chápal, proč si prostě nějaké nestáhneš a sám kvalitně nezmenšíš:) )

Jinak souhlasím s tím, co už tu bylo napsáno. Navíc se mi nelíbí ten bílý prostor pro obsah. Nevýrazné formátování textu a tak, navíc se mi to špatně čte (zvětšil bych line-height a možná tam vrazil nějaký jiný font, zvýraznil důležité části textu a tak, on se tím celý web oživí)

Update: S tím nadpisem h3 je to fakt divné, nastyluj si h1, když trváš na téhle velikosti a stylu.
Anonymní
Profil *
Jan Schupke
projdi se internetem a pozoruj jak vypadá grafika, jaká je čitelnost textů, jaká je barevná sladěnost,
to co tam máš Ty je tak dílo školáka základní školy který se chce rychle vytáhnout před holkama :)
RPG
Profil
Anonymní
Prosím, nehodnoť schopnosti člověka podle věku. Sám navštěvuji základní školu a troufám si říct, že člověk nemusí mít vysokou školu na to, aby byl inteligentní.

Ale to je OT. :-)

Jan Schupke
Stručně Ti to vysvětlil ronan.
Jako programovací jazyky bych označil např. C,C++,C#, Delphi, Pascal...
Dále např. JavaScript, PHP a jim podobné (ASP...), ty ovšem fungují jen spolu s (x)HTML, samostatně neumí přistupovat ke všem souborům.

HTML - HyperText Markup Language.

Snad ten rozdíl vidíš. :-)

ad. já osobně nedoporučují používat XHTML.
1.) http://webylon.info/C08.cs.aspx
2.) http://webylon.info/C09.cs.aspx
Jan Schupke
Profil
ad HTML) OK. uz to chapu.... myslim ale, ze kdyz zmenim otazku ankety, mohlo by to tam zustat. :-)
Mimochodem ja opravdu navstevuji zakladni skolu, ale moje programovani nema s holkama nic spolecneho.
pripominky se pokusim dnes vyresit. diky.
Jenom nevim.... vsichni rikaji, ze grafika neni dobra. Zkuste mi doporucit nejakou barvu.
RPG
Profil
Jan Schupke

Prostě z ankety odstraň "programming". :-)
Doporučit barvu? Zkus bílou, šedou, červenou a zelenou. Tahle kombinace vypadá pěkně (bílé pozadí, šedé některé části stránky, odkazy červeně, zvýrazněný text a hover zeleně.)
Jan Schupke
Profil
Oprava. Pokud jeste chce nekdo odpovidat, adresa je zmenena na http://otoja.wz.cz/en/
Z nejakeho duvodu mi ten prispevek na zacatku nejde zmenit.
RPG
Profil
Pěkné. Ale přesto:

- Větší padding, jak v menu, tak v textové části.
- "Value - Go" (vyhledávání) je v FF ujeté doprava.
- Ten obrázek "Under onstruction" zruš, je to příšerné...
- Do menu zkus dát jiný hover.

Jinak teď je to 100x lepší. ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0