Autor Zpráva
mazlik
Profil
Prosím o napsání názoru na moje www jsou to moje 1. stránky...nepoužívám editory...budu rád, když mi řeknete co zlepšit....a zrovna když mi poradíte jak...třeba ty písmena šř...mám tem meta tagy a moc to nepomáhá....

www.mazelanecas.euweb.cz
computerworld
Profil
- ta modrá v pozadí je hrozna
- málo přehledné
- fotka na začátku, spíše úvod

+ Menu

Hodnocení: 79%
Mistr
Profil
K předkládaným stránkám mám následující poznámky:
(1) Příliš to přeháníš s META tagy kódujícími češtinu:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
Musíš si vybrat je jeden a ten používat.
(2) Změň menu. Ze stávajícího protáčení se Ti budou tak akorát protáčet panenky. Myslím, že menu svým zjevem příliš nezapadá do ostatních prvků stránky. Ovšem je to jen můj dojem či názor.
(3) Kvůli tomu, že je menu děláno Flashem, není ze stavového proužku vidět, kam vede. Pravda, moc lidí se tam nedívá, nicméně není někdy na škodu vidět, kam to vede.
(4) Na stránce Rozvrh je odkaz Zpět zcela nečitelný (černé písmo na tmavě šedém podkladu).
(5) Na téže stránce popsané již v bodě (4) se nezobrazí celý rozvrh (pátek není celý vidět).
(6) Poznámky popsané v bodech (4) a (5) se vztahují i na stránku Rozvrh 2. Navíc, když už jsme u adres stránek, nepiš je s mezerou.
(7) V posledním řádku modrého odstavce na stránce Aktuality máš pravopisnou chybu - má tam být neučinili. Nebo je to doporučení pouze pro dámy? Pak by byla tato má poznámka lichá.
(8) Na stránce O nás máš trochu problémy s dvojtečkou a mezerou za ní, co?
(9) Ve stránce Zajímavosti se Ti úplně rozsypal design...
(10) Co nás baví? Koukám, že nic.
(11) U Fotek se opět rozsypal design.
(12) To samé, co v bodě (11), lze s úspěchem napsat i o stránce Doprava. Text až kdesi dole. Běžného návštěvníka nenapsadne srolovat stránku až úplně dolu. Věřte mi!
(13) Jmenný seznam - to by mě opravdu zajímalo, kdo chodí do třídy s Tebou. Podle stránky asi nikdo, co?
(14) Nic proti, ale stránka Akce je stránka "jak fík". Ještě doplň nějaký text (kam půjdete, kdy a tak). Myslím, že při současném obsahu by bylo možné stránku úplně vyhodit.
(15) Proč má formulář na stránce Guest book žluté pozadí? Vůbec to tam nezapadá.
(16) Proč má stránka Download modré pozadí, když ostatní stránky webu jsou bílé?
(17) Chybí hlavička (klikací). Promiň, ale odkaz "Hl. stránka" není úplně ono.
(18) Nadpisy Hlavní menu, Třída a Ostatní by šly v rámci toho tmavého sloupečku vycentrovat, ne?
(19) Chybou je stále stejný nadpis v modrém proužku v záhlaví okna prohlížeče.
(20) Barevně je to dost chudé, toršku bych si s tím ještě pohrál. To ovšem neznamená, že to musí zářit jak diskotéka. Pro inspiraci mrkni třeba na Jak psát web.
(21) Jen do budoucna - to, že se něco vyskytuje na internetu, neznamená, že to musíš mít hned Ty ve svých stránkách (chat, fórum apod.). Alespoň takovým způsobem to na mě působí.

Ač je mých poznámek tak mnoho, rozhodně nemají za cíl nějak tlumit či mírnit Tvůj zápal do tvorby webových stránek. A doufám, že ho ani neutlumily. Držím palce do další tvorby.
mazlik
Profil
Já jsem rád,že vím co mám za chybi,ale chci zrovna poradit a oduvodnit
(1)těm meta tagům asi moc nerozumím....protože at udělám cokoliv,tak mi nejede "ř" a v IE ještě asi "č" a možná ještě víc....poradíš prosím jak to udělat aby mi jelo normálně český písmo "ěščřžýáíé..." ?
(2) no tak s tím menu si to ještě rozmyslím zdá se mi to docela dobrý...ale proberu to ještě s kamošem....
(3)každej tomu nerozumí jak ty:)))
(4,5,6) já mám to tlačítko v opeře šedý a písmo bílí a je to dobře vidět a i ten pátek vidím celej....co máš za prohlížeč???mám za to ještě hodit </br>??
(7,8,9,10) to vše opravím
(11)s fotkama mám problém,protože se mi dávají pod sebe a já bych chtěl alespon 2 vedle sebe tak jsem to musel dělat přes malování...nevíš jak je dát vedle sebe??myslíš si,že mají velkej rastr,nebo jak se to jmenuje??
(12)s dopravou mám problémy...já to chci dát vedle menu,ale nevím jak,tak jsem přemýšlel,že tam dám šipky dolů,ale napřed jsem se chtěl zetat jestli mi někdo neporadí jak to dostat vedle menu...
(13,14) ještě to budu muset dodělat...něco ještě vymyslím...
(15)chtěl jsem to nějak zvíraznit,tak jsem to udělal tak,pokusím se najít vhodnější barvu...
(16)jo to jsem něco zkoušel oddělám to,děkuju
(17)myslíš asi jokože ten horní banner,že??ten musí kamoš namalovat,nebo nějak vymyslet....zatím nic není,tak to nechávám tak...
(18)pokusím se to vycentrovat...
(19)ted asi nevím co myslíš...myslíš <title> ??jestli jo tak to změním...
(20) no chtěl jsem tam vložit <bgcolor> aby to bylo třeba jen nažloutly nebo něco jemnýho,ale jen tam kam se píše a tak,ale nevím kam ten tag vložit...ani jsem to ještě moc nehledal...můžeš poradit??
(21)no já jsem to taky zkoušel jestli se mě to povede to tam dat,ale já taky chci aby tam chodili spolužáci ze třídy a ze školy,takže forum a chat se mohou hodit....

No tak já to beru taky tak,že až na vyjímky jsou to docela malý chby,kterejch si většina lidí ani nevšimne,nemyslíš???
Budu moc rád když mě s něčím poradíš...jinak za odborníka tě považuju,protože toto jen tak nikdo nenapíše a jen tak někdo si takovejch věcí nevšimne.....děkuju
Gekon
Profil
Nemám co dodat, plně souhlasím s kolegou Mistrem.
mazlik
Profil
já taky souhlasím:))ale poradíte mi jak to mám spravit??napsal jsem nějaký otázky....mám se zeptat tady,nebo mám jít jinam se ptat????
Huggi
Profil
nechce se mi proctat vsechno..tak jen k ty cestine..co pouzivas za editor?..pokud treba PSPad tad dej Forat >a tam si vyber kodovani..napr UTF-8 a to samy nech jako metatag..a uloz vsechy stranky znova(musis mit v editoru stejny kodovani jako v metatagu a stim ulozit znova vsechy stranky) pak by to melo fungovat :)
mazlik
Profil
a jinak to nejde??? já totiž nepoužívám editory:(( jen u pár stránek mě kamoš udělal něco ve websteru,ale tu jsem upravoval...já dělám všechno přímo na webu v html..
koudi
Profil
ehm, přímo na webu?
gajdynator
Profil
koudi
žeby na serveri ??
koudi
Profil
gajdynator
no jo, ale tak stejně to přes něco musí dělat, ne? Nebo tam jako maj nějakej 'editor' přímo na webu? Nějaký textarea, kde se přímo edituje ten soubor? To snad ne.
gajdynator
Profil
koudi
Pochopil som že sedí za serverom a súbory na ňom prepisuje ... :-)
koudi
Profil
:)
RPG
Profil
1) Dej tam prostě <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> a musí to fungovat.
3) Já mám rád když vím, kam odkaz vede. Taky bych se mohl dostat někam, kam jsem vůbec jít nechtěl...
4,5,6) Jaké </br>? Tento tag nemá smysl.
19) Ano, Mistr myslel <title>.
20) <bgcolor>? Ne. Spíše použij CSS.
Mistr
Profil
Jsem na pochybách, zda vůbec existuje tag </ br>. Není to spíš <br />, když už?

Ohledně META tagů zkus požít ten, co Ti radí RPG. Každopádně na stránkách smí být META tag kódující češtinu jen jednou.

Tážeš se na můj prohlížeč. Na Tvé stránky jsem se díval přes Microsoft Internet Explorer 6. Ať chceš nebo ne, se mnou ho používá ještě výrazná část návštěvníků webu. Proto je nanejvýš vhodné optimalizovat stránky i pro tento prohlížeč!

Asi nejsnadnější způsob jak mít dva obrázky vedel sebe, je uzavřít je do tabulky o dvou sloupcích a - ve Tvém případu - třech řádcích. Jedna buňka = jedna fotografie.

s dopravou mám problémy...já to chci dát vedle menu,ale nevím jak,tak jsem přemýšlel,že tam dám šipky dolů,ale napřed jsem se chtěl zetat jestli mi někdo neporadí jak to dostat vedle menu...
Co třeba udělat ty tabulky užší. Například ta nejspodnější tabulka (Doprava školním autobusem) mi přijde poměrně zbytečně široká.

Jak Ti již kolegové potvrdili, poznámkou o nadpisu (v bodě (19)) jsem skutečně myslel atribut <title>.

Pozadí stránky přes bgcolor je možné. Pokud chceš ovšem něco modernějšího, pak zvol úpravu pomocí kaskádových stylů (neboli CSS). Jak na to? Opět existuje několik způsobů. Asi nejjednodušší bude rozšíření atributu <body> do následujícího tvaru:
<body style="background-color: #ffffff;">

Místo #ffffff si můžeš vložit nějakou svou barvu. Inspirací může například sloužit přehled http://www.jakpsatweb.cz/archiv/barvy-bezpecne.html či http://www.jakpsatweb.cz/archiv/barvy-pojmenovane.html
mazlik
Profil
s tím <br/> jsem se jen upsal...omlouvám se:)
jinak děkuju za odpovědi...jdu se pokusit to upravit....
No na ten prohlížeč jsem se ptal schválně,protože jedinej IE nepoužívám a taky mě to v něm nejelo,ale už jede:))
jinak já vím,že ho používá nejvíc lidí,ale taky se mě zdá,že když udělám nějakou blbou chybu,tak mozila a opera si to domyslí a jede to normálně,ale IE ne....

Děkuju
Mistr
Profil
mazlik
se mě zdá,že když udělám nějakou blbou chybu,tak mozila a opera si to domyslí a jede to normálně,ale IE ne....
To je sice hezké, ale to nikoho s IE nezajímá. Ten chce vidět stránky. U Tebe nic nevidí, okamžitě se tudíž vrací a jde ke konkurenci.
Timy
Profil
mírné OT:

Mistr
Jsem na pochybách, zda vůbec existuje tag </ br>. Není to spíš <br />, když už?
V XHTML existuje, můžeš tam klidně zapisovat <br></br> nebo zjednodušeně <br/> nebo s dodržením směrnice kompatibility - <br /> Akorát by tedy po tom lomítku neměla být ta mezera - </ br> tohle tedy nakonec skutečně správný zápis není.
J
Profil *
se mě zdá,že když udělám nějakou blbou chybu,tak mozila a opera si to domyslí a jede to normálně,ale IE ne....
- čistě subjektivní dojem každého, ne? Používajíc převážně IE připadá mi to přesně naopak - že IE mi na rozdíl od těch dalších dvou mnoho chybek promine :-)
Mistr
Profil
Timy
Takže jsem měl vlastně pravdu. :-))

Ne, každopádně díky za rozšíření mých obzorů. To, co jsi popsal ve svém příspěvku, jsem nevěděl (o tom </br>). Ještě jednou díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0