« 1 2 »
Autor Zpráva
Juross
Profil
Tak konečně dávám zhodnotit mé první stránky... jen poznámka
1) jsou optimalizovány pro IE a FF a Operu...
tak tady
Ocením kritiku a rady jak to lépe udělat...
Gekon
Profil
- Do menu jednoznačne jiné písmo, trochu si s ním vyhraj..
- tabulkový layout
+Barvy pěkné
Juross
Profil
nj ja nevěděl jak jinak zpracovat ty obrázky do toho ... no uvidím...
Mistr
Profil
Pěkné. Přesto mám několik poznámek:
(1) Vyrazil bych z patičky údaj o optimalizaci stránek pro určité prohlížeče a určité rozlišení.
(2) Také bych vyhodil počítadlo od TopListu. Na firemních stránkách mi v nabídnuté podobě nějak nesedí.
(3) Výpis, co firma vyrábí, (z Úvodní stránky by se mohl psát pod sebou s odtržítky, co říkáš? Prodlouží se Ti obsah stránky a více to vynikne. Ovšem je to jen tip na možnou grafickou úpravu; chyba to není.
(4) Stránka Kuchyně - v první řádku jsou asi překlepy, ne?
individuáně -> individuál
přestavy -> představy
( dub, buk, jasan, olše aj.) -> (dub, buk, jasan, olše aj.)
(5) Na stránce již zmíněné v předchozím bodě (a nejen tam) je text vpravo příliš nalepen na okraj.
(6) Větu Obě varianty buď s podstupnicí nebo i bez, schodiště vyrábíme z tradičních materiálů, samonosné schodiště upravujeme oděru odolnými laky BECKER ACROMA ze stránky Schodiště bych osobně rozsekal na kratší věty místo tohoto dlouhatánského souvětí.
(7) Proč jsou na stránce Výrobky užity jiné odrážky než na jiných stránkách (například Dveře)?
(8) Před dvojtečkou není mezera (jako to máš užité na stránce Dveře).
(9) Stránky s fotografiemi (protože jsou uvedené v tabulce) se strašně dlouho načítají.
(10) Proč jsou nekteré části telefonních čísel ve stránce Kontakty tučnější než ostatní?
(11) Na téže stránce, která již byla zmíněna v předchozím bodě, bych horizontálně vycentroval mapičku v rámci sloupečku (od její levé hrany je k okraji sloupečku větší mezera než na straně pravé).
(12) Osobně bych kontakty napsal někam na stále viditelné místo. Ať při shánění stolařských prací na internetu hned vím, že se nabídkou této firmy nemám zabývat, protože jsem z Prahy a Mořkov je z Prahy přeci jenom, jak se říká, trochu z ruky.
(13) Chybou je i neustále stejný nadpis stránky (tag <title>).
Mistr
Profil
(14) Položky v menu bych osobně nedělal podtržené.
Mistr
Profil
Jo, a ještě poznámka k adrese: nebude se (laikům) plést pořadí wh a wz? Je to skoro stejné...
www.stolarstvi-wh.wz.cz
www.stolarstvi-wz.wh.cz
Juross
Profil
Takže: díky moc Mistrovi za kritiku dost mi to pomohlo když sem nad těma chybama tak trochu zapřemýšlel...

1) opraveno
2) opraveno
3) No právě to je rozepsané ve výrobcích
4) opraveno
5) opraveno
6) opraveno
7) opraveno
8) ?
9) Hm no to mi přišlo na začátek jako nejjednodušší metoda jak udělat takovou mini galerii
10) no ona čísla jsou tučná všechna jen nevím proč se "7" nezobrazá tak tučně jako ostatní číslice.
11) opraveno
12) snad lepší :D
13) proč? Je to pořád přece stránka Stolařství W + H..
14) asi je to opravdu lepší

díky za názory ve¨lmi pomohou při další tvorbě..
Juross
Profil
Jo a k té adrese :
No nevím .... :-)
Mistr
Profil
Juross
3) No právě to je rozepsané ve výrobcích
Vím, také jsem si toho všiml.
Mistr
Profil
Juross
13) proč? Je to pořád přece stránka Stolařství W + H..
Je to z toho důvodu, že budeš-li si chtít uložit stránku, tak (minimálně v MSIE) se do okénka název ukládaného souboru zapíše text z tagu <title> dané stránky. Uložíš-li si jednu stránku, přežije se to. Ukládáš-li jich ale víc, musíš to přepisovat, protože dva soubory se stejným názvem mít nemůžeš.

Je to spíš o pohodlnosti a komfortnosti pro uživatele.
Mistr
Profil
Juross
8) ?
Nepíše se Dveře vyrábíme podle přání zákazníka :, nýbrž Dveře vyrábíme podle přání zákazníka: (opravena mezera před dvojtečkou).
Juross
Profil
13) aha tak to jsem nevěděl, možná bude dobré k titulku naspat vždycky název te aktualni sekce..

8) no dvojtečky opravim...

jinak sem sam spokojen se svym vytvorem... a na prvni web se mi to libi :D (samochavala smrdi že ?? :D)
Juross
Profil
taky bych ocenil radu co ještě na stránky přidat?
diky
Mistr
Profil
Juross
13) aha tak to jsem nevěděl, možná bude dobré k titulku naspat vždycky název te aktualni sekce..
Ano, to je možné řešení.
Juross
Profil
NJ myslím že Mistr je Mistr no takže asi nikdo jiný by to už nijak nevystihl.. tak díky ...

čekal sem ale větší nápor kritiky...
venca163
Profil
ještě bych možná zmenšil to písmo v obrázku nahoře pod logem (myslím,že je to radek2.gif)
vypadá to docela "amatérsky" na to, že jsou to firemní stránky...řek bych, že to malinko působí jako rušivý element na stránce...
jinak na takový ty věci, jestli má být před dvojtečkou mezera moc nejsem...

je hezké,že na první stránce je jasně vidět, čím se firma zabývá, ale první stránka by rozhodně neměla být "prázdná"...bylo by dobré prostor vyplnit...(čímkoliv, i klidně tam dát tu mapu z kontaků)

jinak, obsah bych doplnil o něco jako "reference","historie"...lidi mají rádi možnost hodně klikat...mít ten pocit, že stránka je velká a obsáhlá
Mistr
Profil
Juross
Ještě jsem si něčeho všiml:
Na stránce http://www.stolarstvi-wh.wz.cz/fotogalerie.html máš dvojtečku za slovem Ostatní (u jiných slov se nevyskytuje).
Mistr
Profil
venca163
jinak na takový ty věci, jestli má být před dvojtečkou mezera moc nejsem...
To je sice možné, avšak je velmi potřebné (zvláště u firemních stránek), aby splňovaly pravopisné, interpunkční a jiné náležitosti dané češtinou.
Mistr
Profil
Juross
Příliš se mi nezamlouvá proužek

Velmi splývají jména společníků s adresou jejich firmy. Já bych v tomto proužku nechal jen jména společníků a tu adresu (i s telefonem apod.) bych dal do rámečku (hnědě podbarveného) umístěného pod menu. Ovšem dělej si to samozřejmě tak, jak uznáš za vhodné Ty.
Mistr
Profil
venca163
první stránka by rozhodně neměla být "prázdná"...bylo by dobré prostor vyplnit
Souhlasím.

dát tu mapu z kontaků
Nesouhlasím. Nemyslím si, že je vhodné hned na první stránku strkat mapu (jako obrázek zabírá hodně datového prostoru a bude se tudíž stahovat delší dobu). Jako lepší nápad mi přijde výpis referencí.
Juross
Profil
Mistr
Výpis referencí? co si pod tím mám konktétně představit ???
Tu mapu bych tam osobně tké nedával ... hned ukazovat kde se nachazi ?
venca163
a jak upravit teda ten proužek mě toho moc nanapadalo...
Juross
Profil
No tak sem ten proužek poupravil...
Mistr
Profil
Juross
No tak sem ten proužek poupravil...
Zkusil bych ty kouty proužku uděla podobné jako je máš u toho hlavního loga. Každopádně je ale tato varianta lepší než ta předchozí!
Mistr
Profil
Juross
Výpis referencí? co si pod tím mám konktétně představit ???
Co dělali. Například, že třeba spravovali kuchyň na zámku v ... nebo že si u nich nechal dělat stůl Richard Krajčo pro Ivu Frühlingovou atp. Prostě nějaké ukázky jejich činnosti (třeba i s fotkami). Nemusí to zas ale být na první stránce, to byl jen nápad. Zvláště kdyby tam byly ty fotky, bylo by to jako při variantě s mapou - strašně dlouho by se to načítalo.
Mistr
Profil
Juross
Na stránce Výrobky mě fascinuje, co také ta firma vyrábí:
přístřešky pod automobil

K čemu mi bude pod auťákem přístřešek?
Juross
Profil
hm : D
A přístřešek nad automobil ?? mi nezní moc lépe.
Mistr
Profil
Juross
A co přístřešek pro automobily - bereš?
Juross
Profil
Nj :D to mě taky už napadlo..
díky za postřeh...
Juross
Profil
No tak jsem udělal ten kontakt aby byl vidět, tak ted jen nějak zaplnit tu uvodní stránku...
Že bych zrušil stránku "VYROBKY" a dal to na úvod??
Mistr
Profil
Juross
No tak jsem udělal ten kontakt aby byl vidět
(1) Vyhodil bych ty dvojtečky před telefonními čísly.
(2) Nepodtrhávej to, co není odkazem. Zde bych místo podtrženého slova Telefony zkusil použít jen vodorovnou čáru. Ovšem nevím, jak by to vypadalo. Musel bych to vidět, pak bych se rozhodl.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0