Autor Zpráva
ta-k
Profil *
Zdravím všechny účastníky diskuze. Nedávno jsem začal zkoušet tvořit nějaké webové stránky. Začal jsem s minimem znalostí. Teď jsem si tady přečetl pár doporučení a rad a už se sebou nejsem tak spokojený. Zdroják píšu v poznámkovém bloku, podle toho, co vyčtu někde na webu o html. Taky do toho vkládám třeba cizí skripty, ale doufám, že jen ty, které se smí volně používat. Chtěl bych od Vás slyšet nějakou kritiku. Zjsitil jsem, že prý mám slabý kontrast pozadí a písma. Validitu jsem nějak nepochopil, ale poznal jsem, že to vyhodilo nějaké chyby. Vím, že třeba obrázky mám asi příliš velké, neumím používat css a bez tabulek se zatím neobejdu. Je v těch tabulkách zásadní problém? Nemám představu, jak rychle se to stahuje, protože na koleji stahujem 3MB/s. A co přehlednost? Obsah asi nebude tak rychle přibývat, jak sem myslel.
díky za každý názor
http://ta-k.xhosting.cz
Juross
Profil
1) nepochopil sem o čem ten web je :-)
2) nechapu vyznam te fotky tam
3) všechno písmo je stejně naformátované, barva pozadí nevýrazná
4) strašně malé a nevýrazné "menu" málem sem si ani nevšiml- zkus větší, jiné písmo, nějaké barevné pozadí...
5) vlasně na každeé "podstránce je takové to malá "menu" nahoře jiné, muže to vadit při orientacian webu
...
BaTeCzKo
Profil
~ připadá mi to až moc jednoduché
~ nehezké patičkové písmo
~ ta fotka nalevo je relativně nekvalitní
~ nepoužívá css, jen staré html značky (vlastnosti)
~ jinak ok
ta-k
Profil *
~ nehezké patičkové písmo
a jaká je jiná možnost? Písmo jsem nijak neměnil, jen na stránce pascalu, jaké bych měl nastavit a jak?

Ty css styly zatím neznám, zkusím nastudovat. Jen jsem nepochopil, proč se nemají značky používat, když mi to přijde jednodušší a funguje to? To se jako ty staré značky časem zruší nebo co?
A ta jednoduchost? Mám přidat obrázky nebo co?
ta-k
Profil *
1) nepochopil sem o čem ten web je :-)
2) nechapu vyznam te fotky tam
3) všechno písmo je stejně naformátované, barva pozadí nevýrazná
4) strašně malé a nevýrazné "menu" málem sem si ani nevšiml- zkus větší, jiné písmo, nějaké barevné pozadí...
5) vlasně na každeé "podstránce je takové to malá "menu" nahoře jiné, muže to vadit při orientacian webu


1- je to taková slátanina, chtěl jsem jen zkusit udělat stránky, s obsahem si zatím nedělám hlavu
2- htěl sem tam mít obrázek, nevím, co by tam mělo být jiného, když web vlastně nemá žádné hlavní téma
3- s tím písmem zatím neumím a s barvou nevím, když dám tmavší, tak je to zas špatně čitelné. nebo se mám ubírat úplně jiným směrem?
4,5-s tím menu jsem si to zavařil a nevím, jak z toho ven. leda nějaké rozbalovací nabídky mě napadají, ale to se mi moc nelíbí. nevím, jakou lepší strukturu použít. nebyly by nějaké tipy?
Juross
Profil
Jak psát web

Tady by si měl najít všehno potřebné

No určitě menu zviditelnit protože nevýrazného menu si nikdo nepovšimne, zkus se inspirovat na jiných stránkách jak vypadají menu.. atd
ta-k
Profil *
Jak psát web
tady jsem čerpal html kód, dobré stránky. taky jsem si tam přečetl, že mám používat css. jen jsem to hned nevstřebal. hodlám to trochu nastudovat a teprv pak předělat. to menu bych možná taky mohl pojmout stejným způsobem. takové dva řádky pod sebou (vypadá to jako záložky v diáři). jen nějak nerozumím, jakým způsobem je to realizované???
Mistr
Profil
ta-k
Co klikací logo? Nikde jsem nic takového nenašel.
Anonymní
Profil *
mistr
mám to logo ta-k.xHosting.cz v červeném rámečku udělat jako odkaz na hlavní stránku nebo co jsi myslel? a jak se dá zrušit orámování jednoho odkazu, aby u toho obrázku nebyl rámeček, ale ostaní odkazy, aby byly normálně podtržené?
Mistr
Profil
Anonymní
mám to logo ta-k.xHosting.cz v červeném rámečku udělat jako odkaz na hlavní stránku nebo co jsi myslel?
Ano, přesně to jsem myslel. Ovšem to logo by mělo být nějak výrazné (třeba přes větší stránku). Něco jako je třeba na této stránce obrázek:
Mistr
Profil
Anonymní
jak se dá zrušit orámování jednoho odkazu, aby u toho obrázku nebyl rámeček, ale ostaní odkazy, aby byly normálně podtržené?
Chceš orámování nebo podtržení?

Řeší se to třeba tím, že k tomu inkriminovanému odkazu napíšeš
<a href="jinam.htm" style="text-decoration: none;">Odkaz někam jinam</a>

Lze to samozřejmě dělat nejen tímto přímým zápisem stylu, ale přes zapsání stylu v hlavičce.
ta-k
Profil *
tak jsem začal předělávat design podle rad. Nějak si nejsem jistý barvama, hlavně ta na pozadí <body> mi moc nesedí. Nebyly by nějaké rady? Taky mi kamoška radila, abych udělal ten rámeček s pevnými rozměry a do něj vkládal obsah, který by se posouval posuvníkem. Trochu sem to zkusil v návštěvní knize. Má to smysl? Ještě se mi sčasto tává třeba při procházení galerií, že ten zaoblený spodní okraj s patičkou se zobrazí přes obrázek. Prostě se nepřepočítá pozice, dokud neobnovím stránku pomocí F5. Někdy je to v pohodě a jindy to blbne pořád. A v opeře někdy nepomáhá ani F5. Nevíte proč? Nedalo by se to nějak lehce upravit stylem, aby to mělo aspoň menší z-index a nerušilo to obrázek?
stylopis ta-k.xhosting.cz/moje.css]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0