Autor Zpráva
Ivet
Profil
Prosím o kritiku předběžného grafického návrhu

Předem díky
Plaváček
Profil
Já myslím, že celkem dobré. Jo jo.
mata
Profil
Pěkné, líbí. Jen se mi úplně nepozdává ta fotka knihovny zasunutá pod menu (v prní chvíli jsem myslel že je to chyba prohlížeče). Ale když to tak nebude tak to asi bude zase moc tuctové (prostě fotka naplácnutá do hlavičky...) - je to jen názor ;-)
Hansheiling
Profil *
Takhle umístěná fotografie na takto seriozní záležitosti
na mne opravdu nepůsobí normálním dojmem.
Mistr
Profil
Ivet
Pěkné. Přesto bych k tomu měl několik poznámek:
(1) Telefonní číslo a mobilní číslo nejsou zarovnané pod sebou, nebo se pletu? Pokud je to možné, osobně bych je zarovnal pod sebe.
(2) Hover efekt menu (v ukázceslovíčko Úvod) není příliš výrazné (černé písmo na tmavém podkladu).
(3) Nevím, jak při hover efektu menu bude vypadat ten červeně zbarvený proužek nad aktvním odkazem, pokud bude zvolena sekce Ceny.
Ivet
Profil
Díky za kritiku.

Plaváček, Mata, Hansheiling:
Ještě není zřejmě finální verze hlavičky. Klient má možná dodat ještě svou fotografi (snad černobílou), tak tam zřejmě dojde ke změnám, možná i ty proužky zjemním, ať to nevypadá jako pyžamo :)

Mistr:
(1) Máš pravdu, zarovnané to není. Dám na to pozor při stylování.
(2-3) Ten hover asi taky ještě změním (při stylování) asi backgroundem, jen ten červený border nahoře asi nechám (je to kontrastní, odstín je použit z německé vlajky v záhlaví).
Mistr
Profil
Ivet
V bodě (3) jsem spíš měl na mysli kontrast barevného (červeného) proužku a fotografie v pozadí.
thingwath
Profil
Neslo by ten citat zarovnat aby se vesel na dve radky misto tri? Nevim proc, ale prijde mi to neprijemne usekle, takove divne. Ciste jen pocit...

Stejne tak ten vypis oboru, taky je to takove rozhazene bez ladu a skladu, seskupil bych to po aspon zhruba souvisejich polozkach a udelal odrazkovany seznam.
Ivet
Profil
Díky za kritiku.

Protože wedesignér myslí, a klient mění :)
došlo ke změně grafického návrhu do světlejších pastelových barev (původní návrh byl pro klienta příliš ponurý a vážný), prosím tedy o kritiku nového návrhu

Mistr:
Hover v menu u nového návrhu ještě zkusím lépe vymyslet v css stylu.

thingwath:
citát by se na 2 řádky nevešel
výpis oborů jako seznam by byl příliš dlouhý, a natahoval by asi zbytečně stránku
Mistr
Profil
Ivet
Hezké, opravud se to víc prosvětlilo. Přesto mám ještě nějaké poznámky k novému návrhu:
(1) Vyhodil bych ten fialový prostor pod patičkou stránky. Je ho tam strašně moc.
(2) Tag <title> stránky obsahuje Domy a domky. Ještě na tom budeš asi pracovat, přesto na to upozorňuji.
(3) Německá vlajka má čtyři proužky? Alespoň to tak vypadá, že by vlajka měla vespod ještě šedivý proužek.
(4) Slovo úvod (oranžově psané) bych nepodtrhával. Maximálně využít hover efekt, ale kontinuálně podtržené se mi moc nelíbí.
(5) Nebude se v pravém sloupečku IČO a ICQ plést? Jsou tak blízko sebe...
Ivet
Profil
Díky za kritiku.

Mistr:
(1) zkoušela jsem u pokladu jiné sv. pastelové barvy, ale bylo to ještě výraznější. Neutrální šedá taky ne, je už jako podklad na vlast. obsahu str.
(2) Title - u kódu již opraveno
(3) Něm. vlajka má 3 pruhy :) to pod ní má být odrazem. Pro jistotu jsem odraz více oddálila a zprůhlednila.
(4) Nadpis nepodrhávat - máš pravdu, mělo by to být jen na odkazech, už je opraveno
(5) IČO a ICQ - pro rozlišení je mezi ně dána mezeru (přehazovat je radši nebudu, je to přesně za sebou, jak zadal klient)

Úvodní stránka je již v kódu.
Prosím o kritiku, především hover v menu (zda není příliš výrazný).

Předem dík
mata
Profil
Pěkné, pěkné. I zdroják.

Pouze drobnůstka. Na hover menu bych přidal i nějaký background-color - při vypnutých obrázcích je rozdíl mezi obyčejným a hover odkazem dost nepatrný.

A jen pro zajímavost - koukal jsem, že podstrkujete Opeře jiné cssko. Mohl bych vědět s čím "zlobila"?
roberta
Profil
celkom pekný kód (aj grafika sa mi celkom pozdáva :)
len nebude p. Eve vadiť, že jej bude chodiť plno spamov?
Ivet
Profil
Díky za kritiku.

mata:
Hover menu při vypnutých obr. - backgroud přidán
opera.css - menší velikost písma (vzhledem k IE a Moziile), většinou mě na webech Opera písmo zmenšuje (netuším)
a na tomto webu Opera "podrthla" ještě u Form s lač. submit je tam jako backround obrázek, ale jediná Opera není schopná jej zobrazit na celou výšku tlač. (spodek usekne). opravit mě to nešlo, nevím, zda je to způsobeno tím, že má opera nějakou standar.velikost tlač. a height: 25px je na ní příliš, nebo to zkrátka neumím :)

roberta:
zaspamování tady, doufám, v takové míře nehrozí
Mistr
Profil
Ivet
Vyhodil bych ten fialový prostor pod patičkou stránky. Je ho tam strašně moc.
Tím jsem neměl na mysli barvu, nýbrž řekněme tloušťku toho vodorovného pruhu pod hlavním prosotrem stránky. Na reálném webu nic takového již není, takže k tomu nemám výhrad.

Něm. vlajka má 3 pruhy :) to pod ní má být odrazem. Pro jistotu jsem odraz více oddálila a zprůhlednila.
Musí vlastně být pod vlajkou ten čtvrtý proužek? Co kdyby to bylo bez něj?

Na stránce Výuka máš písmenko "s" na konci řádku. To by podle češtiny, pokud vím, být nemělo. Osobně bych využil služeb tvrdé mezery (&nbsp;). Co Ty?

Webu ještě neexistuje německá alternativa, ovšem o tom asi jistě víš a budeš na ní ještě pracovat, viď?
Ivet
Profil
Díky, Mistře :)

Na německé verzi - překladu - pracuje klient, u mě je němčina pole neorané :)

Na stránce Výuka máš písmenko "s" na konci řádku. To by podle češtiny, pokud vím, být nemělo. Osobně bych využil služeb tvrdé mezery (&nbsp;). Co Ty?
ja též - dík, opraveno

Musí vlastně být pod vlajkou ten čtvrtý proužek? Co kdyby to bylo bez něj?
bez něj je to takové ... pruhy, samé pruhy ... ten odraz do ztracena by to měl trochu zjemnit
Mistr
Profil
Ivet
Díky
Není zač.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0