« 1 2 3 »
Autor Zpráva
jozob
Profil
Poďme supy, zožerte zdochlinu.

http://www.prievan.sk/
Gekon
Profil
No vida, o něco lepší než ten minulý, opět Tě musím pochválit, to logo je opravdu krásné..
Sice to je trošku ohrané, ale je to tak. Nemám co vytknout.
Tomik
Profil
Hmm.. klobouk a trenky dolů...

+ vynikající logo
+ barevně sladěné
+ jednoduché a přehledné
- když vypnu CSS nevidím žádnou hlavičku (chtělo by to hodit do ní nadpis a ten pak nahradit obrázkem - http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html)
- nějak odděl patičku

9/10
*Čvachta*
Profil *
Ta fotka v hlavičce mi zabírá půl monitoru...
jozob
Profil
*Čvachta*
Aj mne.
Martin
Profil
Viděl jsi to v rozlišení 800x600?
Já mám 1024x1280 a i na toto rozlišení se mi hlavička zdá poměrně dost veliká. Tento web dělá zajímavý právě ten obrázek v hlavičce, bez něj by to byl typický blog bez nápadu.
jozob
Profil
Tomik
"když vypnu CSS nevidím žádnou hlavičku"
Ďakujem za upozornenie - dokončoval som to včera okolo 2-hej hodiny ráno, celkom som na to zabudol, opravené.

"nějak odděl patičku"
Ako to myslíš?

Martin
"Viděl jsi to v rozlišení 800x600?"
Áno. Pri 800x600 vidno len hlavičku, nič iné :-). Samozrejme, toto bola prvá vec, nad ktorou som sa pri tvorbe designu zamyslel. Zvážil som klady a zápory, nakoniec prevážili klady. V mojom chápaní je to asi takto: ak príde na stránku nový / náhodný uživateľ, ktorý zatiaľ nemá cieľ návštevy, poprípade nie je rozhodnutý na stránke ostať, prvý dojem môže byť rozhodujúci. Pokiaľ sa mi podarilo vytvoriť hlavičku, ktorá týchto uživateľov upúta, môže ich presvedčiť práve táto hlavička a nie nadpis najnovšieho článku. Zatiaľ tomu tak chápem a asi na tom nebudem nič meniť - obrázok sa už nedá upraviť tak, aby to bolo nižšie. A keby nahradím obrázok iným, design by stratil ducha, pre ktorého som si obrázok vybral.
Gekon
Profil
jozob
Návod na čaj opravdu nemá chybu:))
djlj
Profil
Proč tam máš XHTML doctype, když to není XHTML?

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />


Jo a to logo je fakt moc velký, chci si přečíst víc článků a po kliknutím musím hned rolovat :/.
jozob
Profil
djlj
Mám na to asi rovnaký dôvod ako Ty :-)...

Pekne to opísal Dero, na konci je jeho postoj, s ktorým by som sa vedel stotožniť, http://dero.name/weblog/xhtml-mime/
Acci
Profil
djlj
Takhle to má 95% stránek používající XHTML Doctype. A navíc vůbec nezaláleží ne meta tagu, ale na tom, co pošle server v HTTP hlavičce.
jozob
Profil
A myslím, že za súčasný stav môže IE.
Franta21
Profil
Nemůžu nikde sehnat ten PIGI čaj, prosím o link :)
Tomik
Profil
jozob
Ďakujem za upozornenie - dokončoval som to včera okolo 2-hej hodiny ráno, celkom som na to zabudol, opravené.
Není zač, teď už je to v pořádku... ;)

Ako to myslíš?
Teď jsem si všiml, že je podbarvená trochou šedé, tak tu zkus udělat tmavší, aby ta patička by více výrazná.

Jinak teď: 9.9/10 :)

(ps: ta desetina za tu velikost hlavičky, né že by nebyla pěkná, je nádherná, ale nechtěl bych mít rozlišení 800x600 :D)
djlj
Profil
Acci
Já vím :). A ten server mu posílá taky text/html ;).


A myslím, že za súčasný stav môže IE.
Já používám na několika webech tento script, který pro IE pošle text/html a pro ostatní application/xhtml+xml :).
Timy
Profil
djlj
"Já používám na několika webech tento script, který pro IE pošle text/html a pro ostatní application/xhtml+xml :)."
Sice budeme zase trochu OT, ale zajímalo by mě, proč to děláš. Směrnici pořád dodržovat musíš.

jozob
Design je perfektní, opravdu se mi líbí. Jen v Opeře (8.51) se ti zobrazuje ten nadpis v hlavičce i normálně (stejně tak motto), nevypadá to moc hezky. Taky bych ten nadpis napozicoval někam doprostřed, takhle vlevo nahoře vypadá při vypnutých obrázcích docela divně.
habendorf
Profil
Jo jo, hezký. Možná bych nechal zobrazit menší počet článků najednou, je to dost dlouhé. Hlavička je perfektní, na druhou stranu na 800x600 zabere asi skoro celý display :o)
Juross
Profil
Chtěl bych se zeptat autora jak udělal tak skvělé logo?
v jakém editoru_?? díky
jozob
Profil
Juross
Photoshop.

Timy
"Jen v Opeře (8.51) se ti zobrazuje ten nadpis v hlavičce i normálně (stejně tak motto)"
Zaujímavé, mám Operu 8.51 a pozerám sa na to zhora, zdola, zprava, zľava a nič nevidím. :-)

"Taky bych ten nadpis napozicoval někam doprostřed, takhle vlevo nahoře..."
Mne sa to tam celkom páči. ;-)

habendorf
"na druhou stranu na 800x600 zabere asi skoro celý display"
Presne tak. :-)
Keď ma prejde eufória z vysokej hlavičky, skúsim to natesnať do hlavičky o 100px nižšej.

djlj
To je zbytočné. Pokiaľ používaš pravidlá spätnej kompatibility, nie je o čom hovoriť (myslím, že nad ničím iným sa v súčasnej dobe netreba zamýšľať), vôbec mi nevadí, že sa to parsuje SGML parserom. Normálne by som použil HTML 4.01, ale Wordpress generuje nepárové tagy uzavreté (<element />). Nejak to s Wordpressom porieším a zbohom XHTML!!!

Tomik
"Jinak teď: 9.9/10 :)"
Tak to je vysoké hodnotenie, ďakujem. :-)


Ďakujem všetkým a čakám na kritiku... :-)
Timy
Profil
jozob
"Zaujímavé, mám Operu 8.51 a pozerám sa na to zhora, zdola, zprava, zľava a nič nevidím. :-)"
Pardon, cache :-).

Doufám, že nebudu opět jediný, ale Opera to někdy špatně roluje - trhaně (nelíbí se jí fixní pozadí). Někdy roluje blbě, někdy zase dobře. Asi podle nálady.
Timy
Profil
jozob
"Pokiaľ používaš pravidlá spätnej kompatibility, nie je o čom hovoriť"
Rejpnu si - http://www.zralog.cz/translate/TR/REC-xhtml1-20020801/Overview.html#C_ 1 :-). Tuším, že třeba IE3 nebo IE4 to opravdu zobrazí :o).
jozob
Profil
Timy
"Opera to někdy špatně roluje"
Práve som mal na jazyku, že to idem zmeniť, už som to sem písal a potom mi došla notifikácia na Tvoj príspevok, to je asi telepatia. :-)

A nemusí to byť len Opera. Pokiaľ je to slabší počítač, web sa trhaniu nevyhne. Už je to opravené.

A keď nad tým tak rozmýšľam, dám tam iné pozadie (nejaký vzor, alebo niečo podobné - privítal by som návrhy).
Anonymní
Profil *
No kdyz pouzivas wordpress.org script, tak by jsi mel nechat dole pod strankou "powerd by wordpress" link. Krom toho pouzivas template kterou jsi take nedelal ty. Jedine co jsi na tomto udelal je logo a zmenu barev v CSS souboru. Tak co tu machrujes a chlubis se cizim perim, hm?
Anonymní
Profil *
Anonymní: Podepiš se pod svůj názor, hrdino.

Já jsem pozoroval vývoj nové verze prievanu. Šablona to není, protože jsem osobně jozobovi pomáhal dát to dohromady. Pokud něco tvrdíš, tak to dokaž. Do té doby jsi u mě lhář.

Finito.
Dero
Profil
Zloděj křičí, chyťte zloděje! :o)

Jinak příspěvek výše jsem psal já. Dero.
jozob
Profil
Anonymní
Nensnaž sa ma naštvať, s tým webom som strávil pár dní, vidím že rád hovoríš o veciach o ktorých nič nevieš.
1.) Skús sa predstaviť
2.) Kde si prišiel na to, že som použil hotovú šablónu?
3.) Rád by som videl, kde je podmienka, že musím uviesť "powered by wordpress"?

"Jedine co jsi na tomto udelal je logo a zmenu barev v CSS souboru."
4.) Všetko je od základu moje. Všetko som písal od nuly, ani žiaden Ctrl+C kód.
jozob
Profil
Dero
Ďakujem.
jozob
Profil
Po takých výjavoch aké predviedol Anonymní strácam chuť do jedla. Ale nad tým sa treba pousmiať a jesť ďalej.

Anonymní
Ešte sa pristavím. Súhlasím s Derom. Čo takto argumentovať svoje vyhlásenia? Bez argumentov sú Tvojé vyhlásenia len prázdne bezvýznamné slová.

Tomik
"...tak tu zkus udělat tmavší, aby ta patička by více výrazná."
Dal som ju o niečo tmavšiu, no neviem ako to vyzerá na LCD (asi tam bude stále nedostatočný kontrast medzi pätičkou a okolím).
thingwath
Profil
Dero

Tak ta výtka o nepodepsaném názoru mě skutečně rozesmála :-)

Já se jenom obecenstva zeptám, je to cosi v hlavičce citrón (jak tvrdí jozob) nebo kiwi (můj názor), či již dost shnilý citrón (kompromisní závěr :-))?
Dero
Profil
thingwath: Taky jsem se pousmál. Popravdě, kdybych to nebyl právě já, kdo se ztrapnil, tak bych se smál asi ještě mnohem víc. :)o
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0