Autor Zpráva
Gas
Profil *
Prosím o kritiku webové pozvánky - kód i vzhled.

Grafika je od profesionála - prezentace podobnou formou jak u tiskové pozvánky, použití pouze šedé a fialové.


Prosím také o radu, proč Google tyto stránky nechce zaindexovat (Jyxo bez problémů - přední místa i ve slovech s hojným výskytem).

Předem díky
curo
Profil
Podľa mňa veľmi kvalitná stránka, aj kód.
Mne osobne možno trošku vadí ten obrázok v pravom hornom rohu.

Na titulnú stranu by bolo dobré odkazovať v tvare http://zenain.com/ a nie http://zenain.com/index.html, aby nedošlo k duplicite obsahu

Na google skúste
http://www.google.com/intl/cs/addurl.html
Kráťa
Profil
lol Omlouváme se, obsah stránky se připravuje.
Co chceš hodnotit, když to připravuješ? Tak to nejdřív dodělej. To je jakoby chtěl kuchař hodnotit omáčku před tím než jí osolí a ke kastrólu by dam cedulku: "Omlouvám se, omáčku teprve osolím".
Gas
Profil *
Díky za kritiku.

Curo -
kód je v pohodě, největší problém je vzhled.
Grafik si ho přeje zcela stejný jak na tiskovinách (informativní charakter pro firmy), majitel a manažer firmy zase, vzhledem k webové prezentaci, barevnější a "lákavější" i pro příp. návštěvníky veletrhu. Tahle verze je takový kompromis, ale doufám, že bude pro klienty zajímavý.
Bez toho obrázku to bylo prázdné, nicneříkající. Nevadí, že na úvodní str. se jemně mění z šedé na fialovou?
Dík moc za odkaz na Google. Hned jsem ho použil; momentální stav je, že stránky jsou zaindexovány - optimisticky věřím, že na delší dobu než 1 den. Je možné, že by tahle "nestabilita" mohla být i serverem?

Kráťa -
samozřejmě nedávám "nedodělané" stránky ke kritice. Stránky jsou z veškerých dodaných podkladů, budou se v průběhu několika měsíců aktualizovat o další data (příprava na veletrh listopad 2005).

Nyní jsou tam základní informace o veletrhu, jde mi hlavně o vzhled a co by na něm šlo zlepšit (viz komplikace výše). Každý Váš názor je pro mě cenný.
curo
Profil
Nevadí, že na úvodní str. se jemně mění z šedé na fialovou?
Mne osobne to moc nevadí, ale z tej grafiky mám pocit ako z obálky časopisu Žena 88' (ak si niekto pamätá). Neviem či by ma to zlákalo prísť sa pozrieť na výstavu. Bál by som sa že tam bude nuda:-)

Je možné, že by tahle "nestabilita" mohla být i serverem?
Nerozumiem celkom presne čo myslíš
Gas
Profil *
Curo -
Stránky jsou dokončené až nyní, omlouvám za pozdní odpověď.
Vyznění grafiky a'la "Žena 88" je pevně dáno grafikem. Je přidán další obsah na některých stránkách (více obr., graf.prvků), tak doufám, že už to není "nuda".

"Nestabilita" na serveru - myšleno, zda Google nemá někdy problémy s hostitelským serverem.
Nyní 2 týdny jsou stránky Googlem konečně zaindexovány (i když se propadají na předních pozicích); u Jyxo je to pořád OK.
Myslím, že zaindexování stránek na Google pomohla také registrace na PageRank

Prosím nyní, již v konečné veri stránek, o kritiku vzhledu, kódu a přístupnosti.
curo
Profil
Myslím, že zaindexování stránek na Google pomohla také registrace na PageRank
Mohol by si prosím ťa uviesť nejaké konkrétne údaje, ak máš k dispozícií, o tom ako ti pomohla? Dosť ma to zaujíma.
mat
Profil
vzhled - viděl jsi ten web v černobílém provedení? Menu stěží čitelné, vše splývá v různých odstínech šedi... Chtělo by to rozhdoně větší kontrast...

ten flash - myslím, že ten obrázek, co se mi zobrazuje namísto něj by stačil... nemusel by být ale černobílý...

e-mail v menu (po kliknutí na tebe vyskočí mailový klient) bych nahradil kontaktním formulářem...

a rozhodně bych nepoužíval fialovou barvu na nic jiného než na odkazy (nebo na nadpisy) - používat stejnou barvu na dvě odlišné věci není dobré...
Gas
Profil *
Curo -
Myslím, že je ta registrace je dobrá věc. Konkrétně:
Při
vyhledávání na výraz "žena inspirace"
díky optimalizaci v PageRanku 1.místo (vlastní stránky se propadly po 2 týdnech až na 70. místo). U dalších hledaných výrazů je to nyní podobné (přední pozice drží taoptimalizace v PageRank).
Je pravda, že stránky nejsou zařazeny ještě v žádném katalogu (provedení až po komplet.dokončení webu), ale díky PageRanku.cz jsou zatím i v Google dobře umístěny.

Mat -
větší kontrast u menu - pokusím se to upravit
flash - byl požadavek na "hvězdičky ...", tohle je hodně umírněné; a pro ty kdo mají vypnutý flash, je zástupný obrázek. Ten je originální od grafika, tak jak je užit na tiskovinách, je pouze černobílý
kontaktní formulář - klient jej nechce
použití fialové na odkazy i nadpisy (h2) - vím, že to není dobré, ale striktně bylo zadána pouze ta "dvoubarevnost" celého webu (šedá a fialová)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0