Autor Zpráva
Thomass
Profil
www.integralni-joga.unas.cz

Todle jsem stvořil máminému občanskému sdružení. Tak jak to vypadá? Díky...
Gekon
Profil
vkutku krásné linky...
optimalizováno pro IE6, FF a Opera pro 1024/768 a vyšší. to vyhoď
celkově pěkné, ale chtělo by to lehce oživit, špatně se to čte, je to prostě moc suché
nonewood
Profil
zdá se mi to trošku moc široké (možná to není na škodu :-) )
a jak už bylo napsáno, chtělo by to oživit menu, působí to trošku ospale...
Mouse Elbow
Profil
Proč nepoužíváš tag p? Neškodilo by zlepšit grafický vzhled webu.
Thomass
Profil
Proč nepoužíváš tag p? Pokdu se nemýlým, tak tag p je určen pro formátování textu a tak ho má taky nastavený, aby mi formátoval odstavce textu (text-indent, align..)... a na to ho také používám :-)
mata
Profil
Pokdu se nemýlím, tak tag p je určen pro formátování textu a tak ho má taky nastavený, aby mi formátoval odstavce textu (text-indent, align..)... a na to ho také používám :-)

Já na titulní straně vidím cca 5 odstavců a ve zdrojáku ani jedno p (vše je řešeno přes <br>) tak nevím, kdo má pravdu.
Tomik
Profil
Thomass
Ahoj Tome ... :)

No, určitě by byly <p> lepší.

Jinak k hodnocení:

- menu bych předělal do <menu> (popř. <ul>)
- chtělo by to trochu stínování
- hlavička je pěkná, jen bych trochu zvětšil to písmo (v tom obrázku)
- do hlavičky bych dal nadpis h1 a až ten nahrazoval tím logem (aby bylo jasné, co to je za web, kdyby to někdo tisknul, popř. měl vypnuté styly)
- jinak je to pěkné, jednoduché
- neurazí, ale ani příliš nezaujme

6/10
Miloš
Profil
Pořád stejný <title>

„Optimalizováno“ opravdu vyhoď – laika nezajímá, pro co „optimalizuješ“, ale jestli se mu to (a jak) zobrazí; rozlišení kvůli tobě měnit nebude (u LCD už vůbec ne). Profík či poučený amatér se naopak pousměje (zašklebí): „Náhodou mu to tak funguje, tak tam plká o optimalizaci; je to diletant, kterej to neumí jinak…“ Máš to zapotřebí?

Počet přístupů (b)IMHO zajímá snad jen autora/vlastníka stránek. Pokud je to na stránce, řadím to spolu s „optimalizováno“, intro stránkami „vstupte“, blikátky, zvuky a jánevímčímještě pod kategorii VETEŠ.
Když už tam to počítadlo musí, ale opravdu musí být, odsunul bych ho co nejníž (na co nejméně do očí bijící místo), zmenšil mu písmo + změnil odstín na něco méně čitelné (jako to bývá začasté v patičkách u kopyrajtů).

Písmo bych dal bezpatkové, monitor není tištěný text (v knize se čte líp patkové, ale na monitoru kupodivu bezpatkové)

Fotky z Orlovic – zbytečně moc klikání. na stránku Fotogalerie bych místo jednoho linku a dalšího proklikávání udělal třeba tohle (obzvlášť přibydou-li fotky z jiných míst či událostí):
<ul>

<li>Fotografie z Orlovic: <a href...>[1-8]</a>, <a href...>[9-16]</a>, <a href...>[17-24]</a></li>
<li>Fotografie z …</li>
<li>atakdál</li>
</ul>

Fotky v popup okně by zasloužily zavírat na onclick; je to jen drobnůstka, ale potěší.
Thomass
Profil
Díky :-)
Miloš
Profil
Ještě jedna drobnůůůůůůůůůůstečka – když se fotka v popup okně zavírá na onclick, ještě by jí zasloužilo přidat
cursor:pointer;
respektive aby tomu porozuměly i postarší M$Explodery (5.x), tak
cursor:pointer; cursor:hand;
Bonduelle
Profil
dal bych menší šířku, a nastavil nějakou barvu
Reg
Profil
úplně bez jakýhokoliv nápadu
2/10
Anonymní
Profil *
Teď jsem se podíval podrobněji – VELKÁ VÝTKA: Podtrhávej jen odkazy a Co není odkaz, nepodtrhávej. Je to proti zvyklostem a mate to.
Nepodtrhané odkazy lze tolerovat leda v menu (respektive na obdobných místech), kde to, že jde o odkaz, bývá zjevné; zkus si přečíst něco o přístupném webu (minimálně pro inspiraci).

Kódu by prospěla aspoň trocha sémantiky

Reg
2/10
Nestraš, to by se řada stránek musela ocitnout v mínusových číslech. Jak psal Tomik: „neurazí, ale ani příliš nezaujme“.
Miloš
Profil
Ten anonym jsem já.
Reg
Profil
Miloš
Nestraš, to by se řada stránek musela ocitnout v mínusových číslech.

Taky že jo :)
Reg
Profil
Taky bych chtěl říct že největším paradoxem tohohle webu je to, že je to 2.verze a to ta první byla doopravdy daleko lepčí. No, teda ne nějak extra ale narozdíl od tohohle by se s tim dalo ještě něco dělat...

http://www.integralni-joga.unas.cz/soubory/obrs/puvodni_web.gif
Thomass
Profil
To by mě opravdu zajímalo, proč si myslíš, že ten původní byl lepčí?
koudi
Profil
OT:

Thomass
Reg

Správně se píše lepŠí. Zajímá mě, jestli ste prostě jenom obyčejně hloupí, nebo jenom chcete být 'děsně cool'.

//omlouvám se trochu hloupé OT, ale tohle mě vždycky vadí.
Thomass
Profil
:-) Vym jak se to píše a cool bejt nehcci... už to tak hold píšu :-)
Tomik
Profil
Thomass
Vym :(

Reg
IMHO oba ty návrhy se od sebe příliš neliší, pouze u toho prvního je trochu nápaditější hlavička.

koudi
Myslím, že Reg to psal, protože chtěl být děsně cool... :)
Reg
Profil
OT:

koudi

Zajímá mě, jesli si prostě maník co chce srát nebo chceš dělat 'nejchytřejčího ze všech'.

//taky se omlouvám, ale tohle mě doopravdy děsně sere. A taky si můžu myslet to samý když píšeš "ste".
koudi
Profil
OT:
Thomass
Vym - tak nevim, jestli si jenom děláš srandu, nebo to myslíš vážně.

Reg
Zajímá mě, jesli si prostě maník co chce srát nebo chceš dělat 'nejchytřejčího ze všech'.
Řek bych, že ani jedno. Jenom si prostě myslím, že náš mateřský jazyk si zaslouží trochu úcty.
ad "ste" - ste je pouze zkrácení slova, kdežto lepčí je samoúčelné nahrazení korektně použité hlásky.

Normálně bych na to nereagoval, ale když sem to viděl ve dvou příspěvcích po sobě, tak mi to prostě nedalo.
Každopádně je to pořád lepší než psát jako 'fuckt d0st wostrey týpeck'.

Tak a dost OT, Thomass chtěl kritiku stránek a ne jazyka. Omlouvám se, že se to začal.

Kdyby mi k tomu ještě někdo něco chtěl sdělit, tak mě najde na ICQ.
Reg
Profil
koudi
Von to "vym" myslí úplně vážně, má z češtiny 3-4...

Tomik
YY, a hlavychka ye imaomfnho* celckem d00ležytá, a tacky t0 prvňý neňy tak 00chilnye shirokee !i!

* - in my and only my fu**ing not humble opinion
Thomass
Profil
Reg
Z češtiny mám 2-3, tak nerozhlašuj blbosti, a stejně si myslim, že bys tady nemusel bejt takle drzej... a stejně to tu všechno na mě píšeš... kvůli tomu, že sem to JÁ!
Reg
Profil
LOL, možná 2-3 ale z diktátu máš málokdy něco jinýho než 5 a dej pokoj furt.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0