Autor Zpráva
Hamstet
Profil *
Zdravím přítomné.

Jak se vám líbí tento jednoduchý web? Je více-méně XMTML 1.0 validní a CSS formátovaný.

http://vlacek.hamstet.info/

Díky za komentáře.
Mistr
Profil
Stále stejný nadpis stránky (tag <title>). Jinak by to snad šlo.
dzer
Profil *
- moc se mi tam nelíbí tam fialová barva u těch napisů a ta barva v menu aktuální stránky,zvolil bych barvy které by více ladily ze stránkou
- grafika ujde
jozob
Profil
mínusy:
- trošku blbý štýlopis,
- desgin,
- stránka je roztiahnutá ako chce (niekedy 100%, niekedy menej),
- inline CSS
- pri vypnutých štýloch sa na úvodnej stránke nezobrazuje logo, na ostatných sa zobrazuje
- v obrázku loga by som nedaval alternatívny popisok "Domů - úvod" - to patrí skôr do atribútu title v elemente <a> - do alternatívneho popisku obrázku by som dal skôr text, ktorý vystihuje obrázok, napríklad "VláČek - řídicí a regulační elektronika"

plusy:
+ ten vláčik v menu je celkom zaujímavý (ale ešte by som to nejak oživil)
jozob
Profil
Ešte som zabudol jeden mínus:
- menu má DIVnú konštrukciu :-)
Hamstet
Profil *
jozob
Co je na to stylopisu blbého (konkrétněji prosím)? Rád se nechám poučit, žádné chyby nevidím.
Menu by možná šlo udělat jednodušeji (je to Matjroška, nepoužívá padding), ale kompatibilita Gecko/MSIE je pak problém (a nechci používat hacky).

Poraď.

Ostatní beru, časem předělám.
mata
Profil
jozob asi myslel, že by bylo lepší na menu použít např. UL seznam. (což je v podstatě taky matrjoška, ale místo divů se položky obalí LIčkama). Na stylopisu není nic blbého, ale když už připojujete externí CSSko tak není příliš vhodné používat ještě inline styly (tj. styly přímo u tagů).

Taktéž mi přišlo divné roztahování stránky na šířku.
jozob
Profil
Hamstet
"Co je na to stylopisu blbého (konkrétněji prosím)?"
Dal by sa zjednodušiť. Často zbytočne deklaruješ rovnaké vlastnosti a ďaľšia vec - na začiatku štýlopisu skús použiť univerzálny selektor, ktorý zabezpečí zadeklarovanie odsadení pre všetky elementy, príklad:
* {

padding: 0;
margin: 0;
}

No jednoducho sa mi ten štýlopis zdá zbytočne dlhý a zložitý (možno sa mýlim).

"Menu by možná šlo udělat jednodušeji..."
Ja som to myslel trošku iným spôsobom. Možno by to bolo lepšie pomocou zoznamu.

"a nechci používat hacky"
Nemusíš používať hacky. Použi podmienené komentáre.
klokyn
Profil
Design sa mi páči. Ani nie tak farebná kombinácia, ako účelnosť.
Je více-méně XMTML 1.0 validní
A zase raz content="text/html" pri xhtml ;-)
jozob
Profil
klokyn
"A zase raz content="text/html" pri xhtml ;-)"
A zase niekto, kto by chcel zmeniť svet. ;-)
jozob
Profil
Ľudia... na pravé XHTML si počkajte pár rokov...

update: Tým nechcem povedať, aby ste nekódili v XHTML...
HeWeR
Profil
Mistr
Omluvte mou neznalost :), ale proč je špatný <title> a <h1> se stejným obsahem? Z hlediska SEO je to v pořádku az hlediska přístupnosti také, ne?
jozob
Profil
Ja v tom nevidím veľký problém. Ale vždy používam asi takýto model:
<title>Názov webu - názov stránky</title>
...
<h1>názov stránky</h1>
Timy
Profil
HeWeR
reaguješ-li na "Stále stejný nadpis stránky (tag <title>).", tak tím Mistr chtěl patrně říci, že se nemění titulek stránky a zůstává stále stejný - "Vláček - automatizace, regulační elektronika"


jozob
"Ľudia... na pravé XHTML si počkajte pár rokov... update: Tým nechcem povedať, aby ste nekódili v XHTML..."
Je lepší kódovat v pravém HTML nebo ve falešném XHTML?
jozob
Profil
Timy
"Je lepší kódovat v pravém HTML nebo ve falešném XHTML?"
V praxi je to rovnaké. Jediný rozdiel je v XML syntaxi, ktorú je treba pri XHTML dodržovať, kdežto v HTML používame syntax vychádzajúcu z SGML. Takže je to jedno. Ale XHTML ocenia tí "skoro-odvorníci" :-)
jozob
Profil
Ale keď sa na to tak pozriem, radšej budem kódiť v HTML.
klokyn
Profil
jozob
A zase niekto, kto by chcel zmeniť svet. ;-)
Nie, nie, ja svet zmeniť nechcem a čakám kým sa zmení. Tiež patrím k tým, ktorým sa páči X-ko v názve, ale posiejú html... :)

HeWeR
Dovolím si odpovedať za Mistra. Nadpisom stránky pravdepodobne nemyslí <h1>, ale len tag <title>. <title> by sa malo pri každej podstránke meniť podľa toho čo obahuje. Napríklad na úvodnej stránke môže zostať:

<title>Vláček - automatizace, regulační elektronika</title>

Ale na stránke produkty by už mohlo byť:

<title>Vláček - automatizace, regulační elektronika: Produkty</title>

Aktualizácia:
Píšem niečo trochu dlhšie a už ma všetci predbehnú....
jozob
Profil
klokyn
"X-ko v názve, ale posiejú html... :)"
Presne tak. :-)
HeWeR
Profil
klokyn
A omlouvám se...příště budu pozorněji číst (mysel jsem, že mistrovi vadí stejný <h1> a <title>)
jozob
Profil
Hmm... keď už sme pri tom elemente title. Práve čítam špecifikáciu a práve som dorazil na časť title. Ako sa nám to hodí, však! Takže dovolím si jeden malý komentár:

"Since users often consult documents out of context, authors should provide context-rich titles."
Timy
Profil
klokyn
"Tiež patrím k tým, ktorým sa páči X-ko v názve"
Tak, a mám tam šest "x" a ještě ke všemu smajlíka :-). Jsem tedy přesně o pět iks a jednoho smajlíka modernější než než třeba Hulán :o).
jozob
Profil
Timy
OT: Tvoj kód hodnotím ako zatiaľ najzaujímavejší zo všetkých webov aké som kedy videl. Je proste krásny a bez zbytočných optional tagov.
klokyn
Profil
OT:
Timy
<!DOCTYPE XXXXXXHTML ;-)> - tak to sa ti "x" musí naozaj páčiť ;)
Mistr
Profil
HeWeR
Omluvte mou neznalost :), ale proč je špatný <title> a <h1> se stejným obsahem? Z hlediska SEO je to v pořádku az hlediska přístupnosti také, ne?
Předně, nebude-li Vám/Ti to vadit, můžeme si tykat, ne?

A nyní k Tvému dotazu. Kolega klokyn již částečně odpověděl za mě. Ve své poznámce jsem neměl o <h1> ani slovo, protože k <h1> se má poznámka vůbec nevztahovala. Na mysli jsem měl pouze tag <title> z hlavičky (<head>).

A proč je chybou, že je pořád stejný? Představ si, že by si někdo chtěl Tvé stránky uložit. Uloží si jednu a jako název ukládáného souboru se mu nabídne Vláček - automatizace, regulační elektronika, tedy text z tagu <title>. Uloží si jinou a jako název ukládané stránky je mu nabídnuto Vláček - automatizace, regulační elektronika, tedy text naprosto stejný. Jak je známo, v jednom adresáři nemohu mít dva soubory se stejným názvem. Musím tedy přepisovat název.

Pravda, není to něco náročného, ale přesto je to práce navíc. Chybí tomu ta pohodlnost či komfortnost pro uživatele.
Mistr
Profil
Timy + klokyn
Ano, kolegové, opravdu mi nevadí stejnost obsahu tagů <title> a <h1>.

Co mi konkrétně vadilo jsem již vysvětlil v předchozím příspěvku.

Píše o tom již i Yuhů: http://www.jakpsatweb.cz/titulek.html
otakar
Profil *
jak je to u HDD v DVD rekorderu? taky se dá defragmentovat,jako u PC ?,nechápu jak to bude po čase vypadat,když nahrávám na HDD a zase mažu,bude tam asi velkej chaos,nevim,může mi to někdo vysvětlit? u PC se defragmentuje HDD a tím se to urovná a přesune,ale tady u DVD ?
Railbot
Profil
otakar
He? Jsi lehce mimo mísu. Tady není HW poradna.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0