« 1 2 »
Autor Zpráva
Bensia
Profil
Byla bych ráda, kdybyste mi zhodnotili moje stránky, i když bych Vás požádala o trochu "mírnosti" :o)), protože s vlastní tvorbou jsem začala zhruba před čtvrt rokem a můj učební počin jsou stránky http://artusuvwebik.wz.cz ten berte opravdu s rezervou, to je jen taková srandička :o)) prostě, abych se to naučila, než se pustím do těch hlavních stránek Stáje Beny. Tyto stránky jsem převzala po dvouleté spolupráci s webmasterem, který mi je vytvářel, takže v první řadě jsem je musela docela hodně opravit (netvrdím, že jsem něco nepřehlédla a že tam není ještě hodně nesmyslů, ke kterým se musím postupně dopracovat, ale je poměrně nutné a důležité, aby stránky fungovaly, protože jsou reklamou mého chovu) - webmaster totiž stránky vytvářel ve FrontPage a ten jsem já odmítla pořizovat, protože když už něco dělám, tak chci mít opravdu kontrolu a vědět co vlastně a proč dělám! :o))
Za Vaše zhodnocení předem děkuju!
P.S: Pokud se Vám nebudou zdát velikosti, fonty, barva písma atd., tak předesílám, že na tom nehodlám nic měnit, protože současná podoba se mi líbí a vyhovuje mi! :o))
Bensia
Profil
Omlouvám se, zapoměla jsem URL stránek dát i do textu vzkazu, takže ještě jednou - jedná se o stránky http://www.volny.cz/stajbeny a ještě jednou se omlouvám, je to můj první příspěvek do této diskuze!
Acci
Profil
Prní závažná chyba je ta, že není uvedeno kódování.
none
Profil
Tento web neni az zastak špatný.i když nejsem pro vstupy tak neni tak hrozný ale ten nadpis by mohl být také jako odkaz pro vstup.To menu je takové chabé,mohla by si tam použit <hover >nebo nějak ho skrášlit.nelíbí se mi tam tolik animovaných gifů dobře 1 beru ale je jich tam na muj vkus mnoho.
Bensia
Profil
No jo... ale to než do všech těch souborů to kódování nacpu, tak asi dřív umřu... Já se taky o ty svoje koně musím starat... :o))) K čemu tak může dojít - že se tak blbě ptám - když tam to kódování nebude? Zatím fungují stránky dva roky i bez něj... já vím, je to neprofesionální... :o//
Acci
Profil
No tam v mém prohlížeči (Firefox) nejsou zobrazeny háčky
Bensia
Profil
Pro none:
Hodnotíš Artuwebík nebo Stáj Beny? ;o)) Na obou jsou gify... ale fakt ten psí webík je taková sranda, to je prostě schválně přeplácané. :o))
none
Profil
Takže ted nevim kterou stránku chceš hodnotit? ja hodnotil tu první čily artuswebik
Acci
Profil
Ale ani designově se mi moc nelíbí, ta růžová
Bensia
Profil
Acci:
Tak teď jsem asi trochu mimo... kódování češtiny tam snad je, nebo to je něco jiného? Opravdu mě ber trochu s rezervou, fakt jsem v tom teprve začátečník...
Acci
Profil
Není, musí být uvedeno v sekci <head>, http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html#meta
Bensia
Profil
Aha... :o// Tak asi můj první příspěvek nebyl dost jasný... Hodnotit samozřejmě můžete obě stránky, ale jde mi hlavně o tu Stáj Beny! Protože ten dalmatinskej webík je prostě jen takový prvopočin, prostě na tom jsem se začala učit a je to takový můj pokusný králík... Všechno co na něm je, je naprosto schválně - včetně té šílené růžové barvy, když už psovi říkáme "růžovka"... :o)) To je prostě sranda, berte to trochu tak ;o)) Ale hlavní jsou ty stájové stránky!
Acci
Profil
Aha, tak to promiň. Na té stáji by mohl být ten první obrázek stejně barevný jako pozadí. Vypadá to škaredě
Bensia
Profil
Acci:
a tohle: <head>
<meta http-equiv="Content-Type"
content="text/html; charset=windows-1250"> je teda co? já myslela, že to je kódování češtiny... :o((
Acci
Profil
Jo, jo. Já jsem myslel na http://artusuvwebik.wz.cz/
Bensia
Profil
Acci:
Aha, tak to pardon, tam je to asi opravdu vynechané...
Bensia
Profil
Acci:
Ohledně toho loga na stránkách stáje... No, to dělal prostě ten webmaster... Jaksi nemám takový program, kterým bych to já v téhle fázi dokázala změnit... Sice už mám i Photoshop, ale zatím s ním neumím pracovat jinak, než upravovat fotky pro web a k dalším krokům jsem se nedostala...
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6):

Autorce se design stránek líbí - mně tedy ne. Příšerná řvavá #7BFFD6 na Maroon pozadí mi rve oči. Prosím autorku o slitování s lidmi, kteří v práci 10 h zírají do počítače, doma si zapnou počítač zase a uvidí tohle.
Patkové fonty se navíc na obrazovce špatně čtou.

1. Nemám rád frames, ale při tomto rozsahu stránek je jediná alternativa php. Možná ještě šablony. Pokud to hosting umožňuje, naučil bych se používat místo frames php konstrukci include - to úplně stačí.
Zvlášť v případě komerční činnosti je kvůli indexování webu vyhledávači používání frames velká chyba!
2. Dalším krokem je naučit se CSS a zapomenout na font a jiné zmatené a zastaralé konstrukce.
3. Nechápu používání blockquote. To je citace, proč do ní uzavírat celé odstavce a pak je ještě jednou uzavřít do tagu p?
4. Pro nadpisy je tag h - kombinace font a strong je dlouhá a nevhodná.
5. Atribut "alt" je v obrázcích pro ty, kterým se nezobrazují obrázky. "Pro zvětšení klikněte" jim moc nenapoví.
6. Obarvení posuvníků znepřehledňuje orientaci a stejně funguje jen v MSIE (nebo i některých Operách?).
7. Když už odkaz na fotku, tak by ta fotka mohla být velká. Často jsou téměř stejně velké jako náhledy.
8. Počítadlo by mohlo být neviditelné, návštěvníkům je ukradené.

9. Oceňuji: Funkčnost, rozsah, nepoužívání animovaných blbostí, používání českých úvozovek a především vztah k FrontPage :-)
Na začátečníka dobré!
Anonymní
Profil *
MVK:
Jak říkám - ty stránky se mi dostaly do ruky po dvouleté práci webmastera a zatím jsem všechno nepředělala a samozřejmě ani ještě zdaleka všechno neumím (např. CSS)...
Co se barev týče, tak holt základem je to pozadí - to je prostě jedna z barev stáje (vedle ještě tmavě modré a bílé - viz. dostihový dres) a není příliš snadné na takové pozadí najít vhodnou barvu pro písmo...
Za všechny připomínky však děkuji a pořádně je pročtu!
MVK
Profil *
Všas je také moje hodnocení vcelku kladné. Z profesionálního hlediska je to strašné, ale na začátečníka po několika měsících dobré.
Pozadí je v pořádku, ale texty rvou oči. Co #FFE6BF?
Protože to má být komerční web, prvně bych se zbavil frames a začal používat nadpisy h.
To ostatní časem, nikdo učený z nebe nespadl :-) Taky nejsem vševěd.
Anonymní
Profil *
No, komerční asi není ten správný výraz... Zrovna teď mě prostě nenapadá vhodnější... jestli prostě prezentace na netu nebo tak něco...? Ale to je asi celkem jedno jak tomu kdo bude říkat ;o))
Osobně si ve frames libuju, netuším, proč je tolik lidí odsuzuje, prostě je mám ráda... Přijde mi to šikovné, funkční a mnohem lepší, než když se má přehazovat celé okno (pardon, že občas se vyjadřuju spíš jako laik, ale tím v podstatě ještě stále jsem).
No a ten zbytek - řekla bych to prostě asi tak, že jsem převzala po 2 letech stránky, které byly vlastně aktualizované každých 14 dní a myslím, že je vidět na první pohled kolik toho na nich je a že s nějakým tím časovým omezením (nemůžu u toho opravdu sedět celý den), to bude prostě chvíli trvat, než to všechno doladím a opravím... Řekla bych, že předělávat stránky po někom je mnohem obtížnější, než s nimi začít úplně od začátku... Prostě na jednoho je to nápor, po pár měsících učení se - ale aspoň mám tu vervu se s tím poprat a moc mě to baví, akorát prostě musím všechno postupně :o))
Bensia
Profil
Omlouvám se, zapoměla jsem se přihlásit, takže ten anonym je ode mě.
MVK
Profil *
Co se frames týče:
Komerční aplikaci beru takovou, kde jde o peníze. Chcete dělat reklamu svým stájím, tak hádám, že v tom nějaké peníze budou.
Pokud mi jde o reklamu, chci být k nalezení přes vyhledávače. Hledám stáj v Užhorodu, zadám do vyhledávače "stáj koně Užhorod".
Vyhledávače procházejí web a nejdřív (s největší váhou) přečtou úvodní stránku, kde najdou jen definici frames. A je to pytli.
Druhé hledisko je, že se proklikám ke kontaktu, uložím jako bookmark a uloží se titulní stránka. Jsem naštvaný, jdu pryč.

To samé je i s nadpisy a odkazy - mají větší váhu než zbytek textu.
Bensia
Profil
MVK:
Nechci moc odbíhat od tématu, ale chov koní jako komerční činnost je celkem nereálná úvaha... :o// Ale to sem opravdu nepatří, to jen spíš tak jako pro to vysvětlení, že až tak úplně komerční účel ty stránky opravdu nemají...
Kráťa
Profil
Bensia
Já bych upustil od té dvoubarevnosti písma. Ta modrá se podle mého názoru moc nehodí. Vše bych udělal tou žlutou, co je v menu. Ta žlutá mi totiž připomíná slámu a ta se k té hnědé i ke koním hodí. Navíc je v dostatečném kontrastu.
U toho menu bych to obarvil pouze po najetí na odkaz. Z menu bych vyhodil všechny ty "NEW", nebo když už, tak bych tam nechal pouze jeden, dva statické. Za chvíli bude asi všechno na webu NEW a jídlo LIGHT. Mimochodem jak dlouho trvá NEW?
Celý web, grafiku a písmo bych nějak stylizoval. Buď do takového toho stylu chovu dostihových koní, nebo celé trochu "country".
Na stránkách mi dost vadilo, že když se člověk chtěl podívat na nějakou fotku, tak musel mockrát kliknout. Běžný čtenář se asi chce podívat na koníčky a ne klikat. Jestli byl nějaký prodaný ho nezajímá. Ostatně za půl roku budou třeba ti ze stáje prodaní a budou nová hříbata...
Tohle by asi nebylo špatné nějak zjednodušit. Prohlédl jsem si dvě fotky a padl uklikán pod stůl.
Jinak prima webík.
Bensia
Profil
Kráťa:
Děkuji za názor a k některým věcem bych se teda vyjádřila...
První věc je barva... myslím, že barva je otázka vkusu každého člověka individuálně a stejně tak vnímání barev - např. já si myslím, že na stránkách žádná modrá barva není (v textu) - ona je totiž zelená... I o té "hnědé" by se dalo polemizovat - je to "kaštanová" a to už je trochu jiná, než vyloženě hnědá... ale to jsou opravdu detaily.
Další věc - new... jak dlouho je věc nová? No, řekla bych, že tak nějakých těch 14 dní by tam upozornění na novinku být mohlo a pak je samozřejmě odstraním.
Celý web stylizován je... Je stylizován řekla bych pro jednoduchost, protože v jednoduchosti je krása. Nemůžu stylizovat stránky do "stylu chovu dostihových koní", jelikož já žádné dostihové koně nechovám! Nemůžu stránky stylizovat do "celé trochu country", protože country nesnáším, můj styl to není a westernem se nezabývám ani v nejmenším - moje priorita je chov a výstavnictví pony + drezúra...
A co se týče rozdělení koní do těch dalších odkazů v menu - tam jde právě o zjednodušení, možná ne o zjednodušení při klikání, ale rozhodně pro zjednodušení orientace. Podle mě je historie stáje důležitá a je důležité, aby návštěvník věděl, které koně ve stáji mám a které už ne; je důležitá informace o odchovaných hříbatech (protože jsem chovatel) - u kterých navíc bude i uvedeno, zda jsou určená na prodej (inzerce) nebo už prodána. Zrovna v případě těch hříbat to bude vypadat trochu jinak, ale na to si návštěvníci musí počkat, až se letošní ročník hříbat narodí...
Proč jsem se vlastně rozhodla pro tohle členění koní do dalších odkazů? No, jednoduše proto, že kdybych to neudělala, tak by v menu "našich koní" byl jen nepřehledný sloupec jmen koní a ten by se geometrickou řadou rozrůstal, protože jsem prostě chovatel a každý rok (letoškem počínaje) v mé stáji přibydou další 3 koně (přibližně - netvrdím, že to vyjde každý rok) a tak by se za chvíli mohlo stát, že menu by bylo opravdu plné jen naházených jmen koní bez ladu a skladu, kde by se člověk opravdu obtížně orientoval - zvlášť potom třeba zájemce o zakoupení hříběte, které je nabízeno.
Takže zjednodušení by třeba bylo v tom, že bych všechny prodané koně prostě "vyházela" - smazala bych historii stáje a to si myslím, že je škoda a také to není můj záměr. Navíc si nemyslím, že každého čtenáře osudy těch koní nezajímají - to už je opravdu věc názoru.
Víc k tomu asi zatím nemám co dodat, ale určitě mě zajímá další hodnocení a všem za něj děkuju! :o))
Kráťa
Profil
Bensia
Mě je jedno, jestli říkáš zelená, či jinak, pro mě to je #7BFFD6 zkus si třeba kontrast barev na http://www.sovavsiti.cz/kontrast/
U těch fotek bych to udělal jinak, stejně nikdo neví, jak se který kůň jmenuje a za chvíli to budeš mít plné jmen i tak. Jen to ztěžuje orientaci. Já bych to udělal tak, že na tě hlavní stránce by se kliklo na "foto", otevřela by se další, kde by byly všechny fotky v náhledu třeba 60 x 90px a u každé by byl popisek se jménem a stavem (např. Cedron * 2001 prodaný). Když by se na náhled kliklo, tak by se fotka zvětšila a popis by byl podrobný.
Nehledě na to, že někdo třeba chce sledovat nějakého koně, který byl ve hříbatech, najednou je jinde... hledátko tam nemáš, to aby se fakt uklikal. To moc jednoduché asi není. Neví kam má kliknout, jestli na hříbata, do stáje, na prodané, či kam a než ho najde... U těch malých náhledů se jmény koní podle abecedy by ho měl raz-dva.
Bensia
Profil
Kráťa:
Kontrast prý je v pořádku... nevím o co přesně ti jde, ale každopádně si stojím za tím, že otázka barev je věcí osobního vkusu a prostě těžko někoho nacpeš někam jinám, než jak to cítí on ;o))
Tak a zase ta fotogalerie... na tu sis, zdá se, nějak zasednul... :o)) A přitom bych řekla, že jsem to předtím vysvětlila docela jasně a hlavně tě upozorňuju na to, že hodnotíš něco co na těch stránkách prostě ještě NENÍ - viz. hříbata... Až tam budou, uvidíš sám ;o)) Pokud moje stránky navštívíš jako zájemce o koupení hříběte, budeš klikat (logicky) do hříbat... Až bude hříbě prodané, bude sice stále v sekci odpovídajícího ročníku, ale už tam u něj bude poznámka, že bylo prodáno - čili nikam se stěhovat nebude... Hříbata navíc nebudou mít jednotlivé odkazy podle jmen, ale budou všechna nacpaná pohromadě v tom odkazu na konkrétní ročník... Ale to myslím, že je teď docela předčasné tu vysvětlovat - doporučuju ti počkat si na duben - květen 2005 a uvidíš sám ;o))
Nezlob se za upřímnost, ale ten nápad se všema fotkama v náhledech na jedné stránce se mi zdá dost ... no... nešikovný, řekněme... Myslím, že udělat galerii v téhle podobě mi dalo dost práce a zatím podle ohlasů vím jen o jediném člověku, kterému to nevyhovuje a to, bohužel, jsi zrovna ty... Nehodlám tu rozpoutat anketu ve stylu jestli je víc lidí s tímto rozřazením spokojených a nebo víc těch nespokojených, ale prostě jako fakt ber (a všichni ostatní) to, že na té fotogalerii se NIC nezmění a zůstane taková jaká je, protože tak jsem jí vymyslela a tak jsem jí mít chtěla ;o)) Připadá mi (a je) rozhodně přehlednější, než kdybych se uchýlila k naházení všech fotek v náhledech na jednu stránku bez ladu a skladu... Zkus si schválně fotky spočítat a představit si jak asi by to vypadalo... :o// Tobě třeba by se to líbilo, mně však ne!
Každý má svůj styl a svoje nápady a tak má taky každý prostor k tomu, aby své plány zrealizoval a buď se rozhodl svoje stránky dělat podle nějakého vzoru a nebo prostě se rozhodl dělat je podle vlastního vkusu, jak se líbí jemu. Myslím, že návštěvnost těch stránek špatná není, což asi o něčem svědčí a taky na ně mám mnoho ohlasů, podle kterých se je snažím udržovat, vylepšovat a tak... Není prostě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem ;o)) každý na to má svůj názor a někdy je dost těžké vyjít vstříct úplně všem.
Každopádně ti za tvůj názor děkuji a doufám, že snad už jsem si tentokrát svůj postup dostatečně obhájila! :o))
Hanz
Profil
Nedělej to ve framech.
Jinak to není nejhorší.
Kráťa
Profil
Jasně, nikomu samozřejmě nic nevnucuji, už vůbec ne barvy a navigaci, chtěla jsi znát názor.
Možná by nebylo špatné, sepsat to, co píšeš zde a dát to na úvodní strránku webu, aby to věděli i ostatní čtenáři.
Jinak udělat fotoalbum s náhledy v IrfanView, trvá tak tři minuty. Pokud by se mělo dělat ručně po jedné, tak by to opravdu musela být otrava.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0