« 1 2
Autor Zpráva
Bensia
Profil
Pro odpůrce frame:
Opravdu se často setkávám s názorem, že se frame moc nelíbí a samozřejmě jsem schopná pochopit ty důvody ohledně vyhledavačů, ale na druhou stranu si opravdu tyhle stránky s tím rozsahem bez frame nedovedu představit... Padl tu návrh na php - tak daleko ještě opravdu nejsem, ale hlavně co se mi nelíbí osobně na stránkách v php je to, že se (aspoň tedy mně osobně) pomalu načítají... :o(( Takže si myslím, že by se mi ani do php nechtělo - ani sama bych pak neměla ty nervy na prohlížení takových stránek na netu...
MVK
Profil *
hlavně co se mi nelíbí osobně na stránkách v php je to, že se pomalu načítají

Tento názor je mylný. PHP provede nějakou akci na serveru a prohlížeči pošle HTML (nebo XHTML, Javasctipty atd.). Zpomalení může nastat provedení těch oprací na serveru, ale pouhý include se protáhne maximálně na desetiny vteřiny, tj. nula nula nic.
PHP nahrazuje právě frames prostřednictvím include. Příkaz include načte část kódu - ideálně menu, případně i vlastní obsah.
Stránky takto dělané mají obvykle jednu šablonu rozdělenou do menu a obsahu (případně hlaviček, patiček atd.) a funguje to stejně jako frames byz jejich nevýhod. Místo target je tam include.
To je nejjednodušší použití PHP, kterým většina začínala. Nejsou potřeba prakticky žádné znalosti.
Bensia
Profil
MVK:
No, počkej... jak jako mylný názor? Tak přece vidím, jak dlouho musím do monitoru čučet a čekat, než se na něm vůbe něco objeví... A musím říct, že zrovna čistě náhodou včera i dnes se mi podařilo dostat na stránky v php a při tom načítání rozhodně nešlo o desetiny vteřiny, ale opravdu o MINUTY! Minuty čekání na zobrazení obsahu stránky... :o//
Nemám žádné extra super rychlé připojení - jedu přes Eurotel Data Expres, protože bohužel je to tu v podstatě jediná možnost slušného připojení, když nepočítám pevnou, kterou prostě po předchozích zkušenostech už nechci...
MVK
Profil *
Neříkám, že se to nestahovalo pomalu, ale nebylo to kvůli PHP. Já mám sakra rychlé připojení doma i v práci a prohlížel jsem stovky stránek.
Zpomalení je zpravidla kvůli obrázkům (stahuje se hodně dat) nebo u free hostingů (jsou přetížené a odesílání je pomalé).
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0