Autor Zpráva
Martinka
www.kreativni-stranky.wz.cz
Moc potřebuju kritiku a třeba i dobrá doporučení! Předem děkuju!
milanzitka
No, obsahově OK. Nedával bych odkazy na "stránky ve výstavbě", protože mnoho lidí to odradí k další návštěvě. Trochu nevím, naco je ta červená plocha v hlavičce vpravo. A poslední věc - text v levém menu je na mě až příliš malý. Ale na to, že to jsou tvoje první stránky, dobrý
Anonymní
Profil *
ny to, že jsou to první stánky, výborný!! fakt... málokdo začně css layoutem ;o)
Martinka
No jo, já taky nevím co je to červená plocha v hlavičce v pravo...mě se tam totiž nic takového nezobrazuje...
V čem se ti to zobrazuje? Zkusím na tom popřemýšlet a odstranit...
Jo a k css stylům... já s nima tak úplně nezačala (měla jsem rámy), ale dala jsem na radu a hned na začátku jsem se to pokusila předělat... ale zdá se mi to pořád takové divné. Proto uvítám připomínky!!
Díky!
Anonymní
Profil *
časem všechno pochopíš, chce se to jen se tomu věnovat...
no a tu červenou plochu tam nevidíš, protože určitě používáš explorer, viď ;o)
Anonymní
Profil *
jinak ačkoliv tomu zatím nerozumíš, můžeš zkusit tohle -- to levé menu si ulož zvlášť do souboru (třeba menu.html)... jenom to menu, žádné html, head, body a tak... a na každou stránku pak dáš jenom <?php require "/menu.php"; ?>

uvidíš, co to udělá ;o) dá se to udělat ještě mnohem jednodušeji, ale to má myslím čas...

stejně můžeš natahovat jakékoliv jiné části každé stránky
Martinka
dík! :o)
Mistr
Martinka
Musím s kolegy souhlasit, že na první pokus to jsou vemi povedené stránky. Přesto bych k nim měl několik poznámek:
(1) Posrádám klikací logo.
(2) Osobně bych stránky vycentroval.
(3) Sloupečky nejsou stejně dlouhé.
(4) Výrazněji oddělit prostor stránky od pozadí.
(5) V obsahu by mělo být větší písmo.
(6) Nepodtrhávej nic, co není odkazem (například: Novinky na první stránce vpravo nahoře). Mateš tím akorát čtenáře, kteří pak něvědí, co jej ještě odkaz a co už není.
(7) V menu je vhodné zvýraznit název stránky, na níž se právě nacházím.
(8) Je vhodné nedávat do adresy velká písmenka a psát ji cesky (tedy bez hacku a carek).
Martinka
Mockrát děkuju za všechna upozornění. Z něčím si ale nevím rady... jak se v menu udělá zvýraznění té stránky, na které se právě nacházím? Jak mám stránky vycentrovat? A tím bodem (8) jsi myslel jakou adresu? Nemůžu si to nějak uvědomit.
Mistr
Martinka
jak se v menu udělá zvýraznění té stránky, na které se právě nacházím?
(a) na každé stránce definuješ u daného odkazu parametry (pozadí, barvu písma apod.),
(b) uděláš si CSS soubor a pak využiješ kombinací tříd a identifikátorů (tedy class a id).

Jak mám stránky vycentrovat?
U Tebe to bude problém, protože máš stránku definovanou pomocí absolutního pozicování.

A tím bodem (8) jsi myslel jakou adresu?
Myslel jsem adresu stránky. Je lepší mít např. http://www.kreativni-stranky.wz.cz/tasky-kabelky.html než http://www.kreativni-stranky.wz.cz/tasky a kabelky.html
Mistr
Martinka
V pravém sloupečku Ti nějak zlobí odkazy. Objevuje se Ti dost často odkaz na mailovou adresu. Pravděpodobně to bude neukončeným tagem mailu, co?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0