Autor Zpráva
Suta
Profil
Ahoj,
prosím o vyjádření se k barvám webu. První stránka, která se otevře, je původní návrh v béžové barvě. Klientovi se web celkově líbí, ale ona barevnost (v béžové) nee. Prý je hodně smutná až deprimující. Chtěl by web rozjasnit (tedy zesvětlit).

Udělal jsem proto další návrhy barev, prosím o radu.

Zmiňovaný web

PS: Fungují pouze první dvě položky menu (O oddíle a Plán akcí) s příslušnými podmenu. Nemusíte psát věci typu "chybí klikací logo" atd. Web se vytváří, díky :) Jde mi o barvy.
Mistr
Profil
S označením varianty užité u Plánu akcí za temnou souhlasím.

Varianta Aktuality se mi přesto zdá poměrně tmavá... Ještě bych ji více prosvětlil.
Railbot
Profil
Barevne je to velmi slabe a ke skautum se to vubec nehodi. Vim o cem mluvim, jeden skautsky web jsem delal. Pro takovy web je nejlepsi nejaka zelena, doplnkove hneda apod. "lesni" barvy. Ta bezova se tam vubec nehodi.
kuba.j
Profil *
barvy se mě taky nelíbí a těch fotek je na webu strašně moc
Klára
Profil *
Ta varianta "o oddíle" se mi asi líbí nejvíc možná bých písmo v menu a nadpisu změnila na zelenou, dalo by to webu jiný nádech.
Suta
Profil
Béžovou již nenajdete, prozatím ponechávám varianty - modrá, zelená, žlutá.

Railbot
Díky za upřímnost. Stojím před tímto problémem: zákazník si přeje, aby jednotlivé sekce byly barevně odlišeny - tedy přeje si stránky vytvořit alespoň ve třech různých barevných "sestavách". Zároveň by chtěl, aby byl web jasný (čistý, průzračný), tudíž pastelové barvy a tzv. "přírodní", jak píšeš, použít nemůžu. Nejsem profesionální designer, tak se s tím peru :)

A ještě k těm barvám, co se týče skautského webu v přírodních barvách (zelená, hnědá)... Mrkni na naše skautské stránky, které jsem dodělal nedávno. Jsou značně rozsáhlé, zelenou ani hnědou tam vesměs nenajdeš. O těchto barvách jsem zde již vedl delší diskuze a neznám jediného skauta, kterému by se ona modrá kombinace nelíbila, spíše naopak (tedy spíše je to otázkou toho, jací jsou skauti v očích veřejnosti - a tady věř - i dle jednoznačných průzkumů - jsou to ti, kteří - dle názoru "veřejnosti" - stojí v pozoru ve sk. košilích, chodí do lesa na kytičky a spí na travičce... Takže odtud bych řekl že pramení ta asociativní představa *barva versus skauti*, která je jinak velmi zkreslená a nepřesná.

... Zkrátka chci říci, že skauti sami sebe vnímají jinak. A že se nejedná o "jim přilepenou - třeba zelenou" barvu, jim nevadí. A konkrétně - oba zmiňované weby jsou určeny hlavně jim. Tož tak.
Ještě podotknu, že jsem se nerozepsal, abych protestoval proti tvému názoru, to vůbec ne. Beru ho a přemýšlím nad oněmi barvami, jelikož jsem si vědom, že ani já nemám 100% pravdu. Díky za názor.
Error
Profil
Musím se vyjádřit kté barvě -> zeléna .. Už tu něco takového bylo ale přece.

Asi nejsi skaut nebo nemáš extra přehled o historii. Ani já ne je to pouze můj názor!
Nemůžeš skautům přidělit zelenou barvu, či jinou --> že se "upínáme " více na přírodu les a podobně že třeba jíme kořínky viz-> že techniku, civilizaci zavrhujeme. O tim skauti ""úplně"" nejsou .. Př: 2 světová válka..

Možná jsem se vyjádřil špatně tak musíte zapřemíšlet.. Vím že jste to tak jednoznačně neřekl stou zelenou.
5ekls že se pouze hodí aby bylo třeba hned poznat o co jde.. Ale nevidím žádný důvod proč by se nemohla hodit jiná..

Tak zdarec
Suta
Profil
Stránky přemístěny - http://www.kulisci.com
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0