Autor Zpráva
bojars
Profil
Mám urobený tento nový Questbook. Ak chcete pozrite sa na to je to také jednoduché, že asi nebude veľmi čo kritizovať, iba tie staré známe rozdiely medzi prehliadačmi: IE, Opera, Firefox... pozrel som to v týchto browseroch nie je to až také hrozné... ešte to opravím.
Je to moje prvé PHP na webe:

http://bojars.wz.cz/questbookb/index.php

:-)
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6, MSIE 6.0):

V obou prohlížečích téměř totožné.
Kromě evidentní chyby v prvním řádku, kde je nějaký div vypsaný v kódu entitami (tudíž zobrazený v plné kráse) má několik názorů na vzhled (vkus má ovšem každý jiný):
Příliš mnoho barev - 4 odstíny modré jsou na mne moc.
Hover efekt v odkazech vlevo nahoře se mi za mák nezamlouvá, změnil bych barevnost.
Nezkoumal jsem proč, ale po najetí na odkaz (logo) se kurzor nezmění na tradiční "ruku" - mate to.
V guestbooku bych místo vteřin v čase (na co tam jsou?) zobrazil raději IP adresu.
Ve formuláři bych vycentroval odesílací tlačítko.
Srovnat pravou stranu - každá oblast končí jinde.
Všechno jsou to detaily, ale trošku kazí jinak dobrý dojem.

Kód:
Validátor hlásí 5 chyb:
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fbojars.wz.cz%2Fquestboo kb%2Findex.php
Doctype je HTML 4.01, ale kód je téměř XHTML. To je spíš pochvala než výtka :-)
Sjednotit psaní tagů na malá písmena.
Co doplnit description a keywords? Prázdné jen zabírají místo.
Nevynechávat úrovně nadpisů. Vidím jen h1 a h4.
Nadpisy jsou pro věci velmi důležité (strukturálně) a ne pro zvýraznění (vizuální) - na to je CSS.
Nezvykal bych si na používání tagů b a i. Není to chyba, ale je lepší používat zvýraznění důležitých věcí h, strong, em a zvýraznění z jiného důvodu CSS. To pro pozdější přechod na XHTML, zatím je to plně v souladu s doporučeními pro HTML.

Celkově docela dobré, jen tak dál.
bojars
Profil
2MVK
"Evidentná chyba" (div zobrazený entitami v prvom riadku) je test niekoho,
kto tam bol pred Vami:

user-12lcjoi.cable.mindspring.com

Je tam aj dopísané: "testing"

Formátovacie nedostatky: sám preferujem externé CSS a JS súbory, v prvej fáze úpravy designu tejto knihy návštev som chcel využiť priamy link na CSS súbor hlavnej stránky, podľa jednotlivých formátovacích prvkov mi to ale nesadlo, tak som tento súbor okresal a použil som ho ako špeciálny externý súbor pre formulár. Preto sú tam vyžité "Heading levely 1+5", lebo som chcel skúsiť aplikovať H5 z hlavičky menu hlavnej stránky... Potom som to nechal tak... je pravda, že keď chýba iba pár (5) maličkostí na to aby tento súbor bol validný, bola by naozaj škoda neskúsiť validitu dosiahnuť...
Tie farby v tom menu sú naozaj šialene riešené...

Na ten button mám dokonca vytvorenú triedu, ktorú som zabudol v tagu nadefinovať:

input.button {
background-color: #000000;
color: #FFFFF0;
font-weight: bold;
cursor: hand;
}
:-(

Logo: logo www.bojars.sk. nie je vlastne logo, ale nadpis stránky, ktorý je vlastne aj kotvou (anchorom) pre návrat na začiatok, preto má inú farbu (definovanú pre odkaz).

Ten nápad s IP adresou je naozaj skvelý, má to (asi) aj svoj psychologický efekt pre tento typ stránky... určite sa to pokúsim vyriešiť.

Vďaka za názor...

:-)
MVK
Profil *
"Evidentná chyba" (div zobrazený entitami v prvom riadku) je test niekoho,
kto tam bol pred Vami:

Pardon - bylo to před datem a vypadalo to jako zapomenutý testovací div.
Logo - nemluvil jsem o barvě, ale o kursoru.
bojars
Profil
MVK: Logo/ respektíve zmena kurzoru nad ním nemá nijakú funkciu. V Mozille (Firefoxe) sa aj kotva správa ako odkaz. Na ten nadpis odkazuje to "HORE" na konci stránky... nechal som to tak, lebo sa mi páčila kombinácia tej modrej ku podkladu... asi to "za<span>ujem" keď tak... a kotvu hodím len tak "neutrálne"...

:-)
bojars
Profil
BTW: Možno to nie je dokonalé, a ani nádhera, ale:

The document located at <http://bojars.wz.cz/questbookb/index.php> was checked and found to be valid HTML 4.01 Strict. This means that the resource in question identified itself as "HTML 4.01 Strict" and that we successfully performed a formal validation using an SGML or XML Parser (depending on the markup language used).

:-)

BTW: Aj IP adresa tam je...
lukas
Profil *
Je to humus.....wed sa na to pozri....za prve to musí aj nejako vyzerat!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0