Autor Zpráva
Mapak
Profil *
Připomínky z minulé diskuse jsem si vzal k srdci a prosím opět o názor na mapak.wz.cz.
lukysy
Profil
Mapak Mě se to líbí až na tu italicu... Myslím že to je zbytečné a dal bych to normálním písmem...
Mapak
Profil *
Vyzkouším! Díky!
Acci
Profil
Teď je to zase nějaké moc červené :) Jinak dobrý a to logo se ti povedlo
Victorius
Profil
takze co ne:
kurzíva
datum posledni aktualizace

a jeste jinak vyresit zvyraznovani v menu, ma to zpozdeni za mysi kdyz jedu a je to dost nevhodne

jianak neni moc co vytknout, hezke :)




ps, jak se ti sakra podarilo docilit validity s reklamou od webzdarama, na jednech skratkach jsem se pokousel o validni stranky, ale ikonku mi nedali kvuli odkzaum v reklame wz.cz, to by me zajimalo, stejny problem jsem mel i s blueoardem, zkousel jsem to na html 4.0 trans.
Victorius
Profil
Acci: rozhodne to moc cervene neni, naopak se mi to velmi libi
bojars
Profil
Mapak: hover v menu máš na font-weight: bold, čím dosiahneš to, že to skočí pri dlhších odkazoch do dvoch riadkov. Skús (napríklad) zmenšiť veľkosť fontu.

BTW: Decentne farebne zladená stránka.
ronnie
Profil
<H3>Menu</H3>
<hr>
<h5>Cestování</h5>

???
Acci
Profil
Victorius
Bylo to myšleno ironicky
Victorius
To si nečtete podmínky a podobné? Mají to tam napsané, stačí vložit na stránky tento kód:
<!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT-->
Mapak
Profil *
Bojars: Zřejmě používáš rozlišení 800*600. Jsem si toho vědom. Nevíš, jakým definováním písma se to dá vyřešit. Teď je zadáno v pixelech, což není ideální, ale na nic lepšího jsem zatím nepřišel. Menší písmo by při vyšším rozlišení mohlo být zase nečitelné (např. na 17" monitoru při 1280*960).

Ronnie: Nevím, co je ti na tom podezřelé. Ten oddělovač je tam kvůli zobrazení bez stylů, jinak má nastaveno display: none a proto se nezobrazuje. Jestli máš na mysli jednou velké a jednou malé písmo v tagu <H*>, tak to je jen má nedbalost.
Mapak
Profil *
Chci se ještě zeptat, co všechno můžu udělat pro optimalizaci pro vyhledávače? Snažím se přesvědčit kamarády, abychom vzájemně odkazovali na své stránky. Má to také nějaký význam?
Cody
Profil
Takže to menu vpravo (reklamy), tam bych zrušil hover, v prostředím sloupci (hlavní text) bych zmenšil horní a dolní odsazení bloků/odstavců. Datum poslední aktualizace bych vertikálně zarovnal.
Dále si promysli velikost písma. není to chvílemi zbytečně veliké?
ronnie
Profil
Ronnie: Nevím, co je ti na tom podezřelé. Ten oddělovač je tam kvůli zobrazení bez stylů, jinak má nastaveno display: none a proto se nezobrazuje. Jestli máš na mysli jednou velké a jednou malé písmo v tagu <H*>, tak to je jen má nedbalost.

Je třeba zachovávat systematiku, nejdříve h1, pak h2, nasleduje h3...a ne preskakovat!
Cody
Profil
Mapak Co se SEO týče, mít dobrou doménu, registrovat se do hatalogů a vyhledávačů, sledovat odbornou diskusi, používat dobře H* obzvláště H1, mít dobrou doménu, dobré metattagy keywords a description, atp.
Pamatuju si, že před pár měsíci někdo sepsal 10 rad pro SEO, nevím jestli Robert Němec nebo Sova v síti nebo tak něco, nechce se mi to hledat, link si nepamatuju, ale určitě to někde na české internetu je. Odkazování má určitě význam, zvyšuje pagerank a jyxorank.
Victorius
Profil
Mapak jasne, lepsi nez odkazovani pres banner je textovy link, kltery obsahuje dobry anchor text, takze lepsi nez

<a href="http://www.neco.cz/">www.neco.cz</a>

je

<a href="http://www.neco.cz/">vidlicky a noze</a>


jestlize je stranka neco o vidlackach a nozich, ziska vyssi pagerank a je pravdepodobnejsi ze bude na prvnim miste v googlu na vyraz vidlicky a noze. Ale s umelou optimalizaci to moc neprehanej, lepsi je tato prirozena, odkazy, odkazy odkazy
Victorius
Profil
Mapak jo pls,. mohl by si mi odpovedet na muj dotaz z hora? jaktoze to mas validni...
Cody
Profil
Victorius Patrně tam má kód na validitiu reklamy přímo od WZ.

<!-- blb bla bla  Strict ->
Mapak
Profil *
Victorius: Chtěl jsem ti to napsat, ale už ti na to odpověděl Acci. Kouzlo je v tom, že použiješ <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> namísto běžného <!--WZ-REKLAMA-1.0-->.

Ronnie: Chtěl jsem jen zachovat posloupnost velikostí tak, aby H3 bylo větší než H4... H4 je použito v hlavním divu a tak je v menu ten skok z H3 rovnou na H5. H1 a H2 tam zatím ještě nemám. Původně jsem si to nechával na větší nadpisy, ale teď zjišťuji, že je už asi nebudu potřebovat, takže to asi celé posunu o dvě úrovně (z H3 se stane H1 atd.).
Cody
Profil
Mapak Dej si ale pozor, aby v tom případě se H1 vyskytlo na stránce jen jednou. Některé vyhledávače to myslím penalizují.
Mapak
Profil *
Cody: Ok, díky!
Mapak
Profil *
Ještě dotaz: Nevadí, když bude nadpis <h1> umístěn v divu, který bude mít vlastnost display: none? Nevím totiž, kam bych ten nadpis dal, když už tam je logo.
Cody
Profil
Mapak Pokud půjde o metodu FIR (či něco podo bného)pak ne, ale pokud to tam dáš jen z důvodu SEO pak to Google a jiné vyhledávače penalizují.
Mapak
Profil *
Cody: Bylo by to jen kvůli SEO a nejlepší způsob, který jsem našel na netu je: <h1><a href="..."><span> Nadpis </span></a></h1>. Přičemž <a> má nastaveno display: block a na pozadí obrázek a <span> má display: none. To by Googlu vadit nemuselo, když to display: none není přímo v tagu <h1>.
Cody
Profil
Mapak To je myslím Pixiho metoda, ale dávat H1 jen kvůli SEO je kravina.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0