« 1 2 »
Autor Zpráva
tomas@edisk.cz
Profil *
Dobry den,
zaujimal by ma Vas nazor na stranku http://www.edisk.cz. Ide o internetovu uschovnu a zdielanie dat.

Uvitam vsetky nazory a pripomienky.

S pozdravom,
Tomas
Gekon
Profil
www.edisk.cz
Gekon
Profil
celkem hezké, ale:
- až moc barev, hlavně ta modrá mi tam nesedí
- nepřehledný kód
- zasloužilo by si to hezčí hover
- přijde mi to jako klon nahraj.cz
ale jinak to ujde, 7/10
ixo
Profil *
No ja by som nepovedal, ze je to klon nahraj.cz (ani po grafickej ani po funkcnej stranke), skuste sa zaregistrovat a uvidite rozdiely (prehladne menezovanie suborov v zlozkach, nastavovanie suborov, odosielanie liniek na emaily a ine) a to nehovorim o tom, ze edisk poskytuje 250MB ZDARMA po neobmedzene dlhu dobu :)
tomas@edisk.cz
Profil *
Klon nahraj.cz to nie je, robim na tom od novembra minuleho roku, takze vtedy o nahraj nebolo nikde ani chyru ani slychu.

Design nie je moja praca, robil som vyhradne len kod. Je fakt, ze to HTML je dost neprehladne spravene, skusim to zlepsit.

Zaujima ma hlavne hodnotenie po funkcnej stranke a hlavne v tej clenskej sekcii (po registracii).

Dakujem za Vas cas a pripomienky.

S pozdravom,
Tomas
zimmi
Profil
tomas@edisk.cz: Na pohled to vypadá skvěle, jeden z nejlepších webů, co tu za poslední dobu byly.
Právě jsem se registroval, e-mail mi přišel okamžitě (tak to má být) a uživ. rozhraní se mi taky líbí.

Navíc máš bod za rychlost načtení, Nahraj se ti nemůže rovnat (ani designem).
tomas@edisk.cz
Profil *
zimmi: to velmi rad pocujem, dakujem.

s pozdravom,
Tomas.
souki
Profil
jenom bych asi ocenil nějaký hover na těch barevných tlačítkách... a ta slečna v hlavičce mě pobavila =)
ale jinak dobrý =)
michal.t
Profil *
me se to velice libi a sem s tim uzivatelskym rozhranim velice spokojen - pouzivani je intuitivni a jednoduche a ma to snad vsechny (pro me) potrebne funkce. jen tak dal!
Anonymní
Profil *
Design:
- na niektorých miestach malý kontrast.
- Moje zložky by som spravil ako strom.
9/10

Funkcie:
Chýba tam veľa (pre mňa) dôležitých funkcií, napríklad
- Náhľad wordovských, OpenOfficovských a PDF dokumentov ako HTML (ako v Gmaili :-))
- Otváranie ZIP a RAR
- Generovanie download linkov s obmedzenou platnosťou
- Pri posielani suborov cez email posielať ten súbor a nie len link
- Pri posielaní súborov cez email nejaké textarea na text emailu
- Zdieľanie súborov (stránka napr. http://www.edisk.cz/clen/<meno clena>/shared, na ktorej bude výpis zdielaných súborov)
- Možnosť nahrávať viac súborov naraz
- Hľadanie
tomas@edisk.cz
Profil *
AD zlozky ako strom: rozmyslal som nad tym, ale vypis celeho stromu by bol problematicky (rozhadzalo by to CSS layout). Dalo by sa to urobit ako <iframe> ale to by som radsej nerobil. Je pravda, ze nad riesenim tohto problemu budem musiet porozmyslat.

AD nahlad na MS dokumenty: manipulacia s tymito formatmi je velmi problematicka a neexistuje na to ziadne poriadne API.

AD nahlad na PDF: urcite bude

AD open office nahlady: pouvazujem o implementacii

AD otvaranie ZIP: funguje, treba zaskrtnut "Rozbalit ZIP"

AD otvaranie RAR: neexistuje na to API.

AD poslat cely subor, nie len link: toto by pri vacsich suboroch mohlo posobit ako "mailbomber" -- aky je rozdiel, ci si to ten clovek stiahne z eDisku alebo mu to pride rovno na e-mail?

AD pridat <textarea> s textom mailu: bude

AD download link s obmedzenou platnostou: mohli by ste mi, prosim, vysvetlit, na co?

AD vypis zdielanych suborov http://edisk.cz/clen/xyz-meno-uzivatela/shared: bude

AD vyhladavanie: bude


Dakujem za Vas cas a pripomienky.

S pozdravom,
Tomas
mariner
Profil *
Taky se mi to hodně líbí, design je příjemný a nerušivý (přesný opak nahraj.cz). V HTML jsem jen začátečník, proto se k tomu vyjádřovat nebudu, ale celkově si myslím, že tento projekt má obrovský potenciál. Dobrá práce.

Martin
djlj
Profil
AD download link s obmedzenou platnostou: mohli by ste mi, prosim, vysvetlit, na co?
Možná, až budete mít obrovský traffic z filmů nalinkovaných na warez fórech, generovaný link oceníte ;).

Navíc se uživatelé dostanou na Váš web a ne jen k tomu souboru ;).
tomas@edisk.cz
Profil *
djlj: link je generovany, ale ma neobmedzene dlhu platnost (zatial). K suborom sa uzivatelia nedostanu priamo -- vzdy su presmerovany na download stranku. Jediny pripad, kedy to neplati je, ked ide o obrazok mensi ako 2 MB.
dismanak
Profil *
Mě se to celé líbí, taky těch 250 MB je prostoru poměrně dost (na dokumenty atp). Přemýšlel si, že se ti tam ale může zaregistrovat stejný uživatel třeba 10 x a pak bude mít prostor 2,5 GB? Jako já vím, že to moc ošetřit nejde, jen se ptám, jestli proti tomu hodláš nějak bojovat...

Musím říct, že to na mě udělalo dojem - zvlášť když to porovnám s megashares.com, megaupload.com nebo dokonce i s tuzemským nahraj.cz. Žádná otravná reklama, nic blikajícího a velice příjemné uživatelské prostředí.

Jednu věc ale kapku postrádám - mohl bys do tý sekce pro členy přidat automatické generování odkazů na označené soubory (třeba jako BBCode, nebo HTML). Tedy: přihlásím se, vlezu do nějaký složky a zaškrtnu soubor1.png, soubor3.png a soubor5.png a kliknu na "vygeneruj odkazy" a vytvoří mi to seznam, který můžu rovnou pastnout někomu do mailu, nebo diskusního fóra.
tomas@edisk.cz
Profil *
Ad: Jednu věc ale kapku postrádám - mohl bys do tý sekce pro členy přidat automatické generování odkazů na označené soubory (třeba jako BBCode, nebo HTML). Tedy: přihlásím se, vlezu do nějaký složky a zaškrtnu soubor1.png, soubor3.png a soubor5.png a kliknu na "vygeneruj odkazy" a vytvoří mi to seznam, který můžu rovnou pastnout někomu do mailu, nebo diskusního fóra.

Automaticke generovanie odkazov uz existuje, je to v nastaveni zlozky. Je fakt, ze to nie je take viditelne a mozno to uzivatelom chvilku potrva, kym to najdu. Dalsia nevyhoda je, ze sa generuje zoznam len zo vsetkych suborov v zlozke. Rozmyslal som presne nad riesenim podobnym Vasmu, a odradil ma od neho jediny problem -- v uzivatelskej casti sa to tlacitko "vygenerovat odkazy" uz proste nikam nezmesti. Tento problem sa ale budem cim skor snazit vyriesit.

Dakujem za Vas cas a pripomienky.

S pozdravom,
Tomas.
Standa.J
Profil *
Hezký počin, opravdu. Jen by to ještě chtělo nějaký monitor stavu uploadu, t.j. abych viděl, kolik procent se už nauploadovalo a kolik ještě zbývá. Úplně nejlepší by bylo, kdyby to ukazovalo i čas, který zbývá do nahrání; něco jako když kopíruju normálně ve Windows, třeba z CD.

Taky bych uvítal možnost nahrávání souborů přes FTP. V každém případě, jen tak dál, myslím. že v Čechách zatím nemáš (nemáte?) konkurenci. O nahraj.cz sice vím, ale jejich rozhraní a také velikost prostoru je pro mě nepoužitelná a nedovedu si představit, že bych si pracovní dokumenty k nim třeba nahrával dokumenty z práce.
tomas@edisk.cz
Profil *
Dobry den,
na progressbare uz pracujem, takze coskoro bude implementovany. Nebude to sice presne ako keby ste kopirovali vo Windows z CD, ale myslim, ze to bude dostacujuce.

Co sa tyka nahravania cez FTP, implementacia je dost problematicka kvoli sposobu, akym su tie data na serveri ulozene a musel by som kvoli tomu napisat vlastny FTP daemon (alebo velmi modifikovat nejaky existujuci), co nie je uplne trivialne. Takze mozno aj to casom bude, ale v najblizsej dobe nic take neplanujem.

Dakujem za Vas cas a pripomienky.

S pozdravom,
Tomas.
Anonymní
Profil *
Přesně něco takové právě hledám, super!
Valach
Profil *
Leckterý grafik by sice kroutil hlavou nad barvami, ale mě se to líbí a hlavně je to velmi přehledné. OK
tomas@edisk.cz
Profil *
Ad grafika: je pravda, že mnohí to môžu považovať za príliš farebné. eDisk.cz sa však neustále vyvíja, a preto je pravdepodobné, že v budúcnosti pristúpime k designu, ktorý bude menej odpútavať pozornosť. Toto ale nie je celkom v mojej réžii, pretože mojou zodpovednosťou je programovanie aplikácie a grafiku nemám na starosti.

Ďakujem za Váš čas, energiu, ochotu a uvítam všetky pripomienky, názory a kritiku, pretože jedine vďaka Vašej pomoci sa eDisk môže zlepšovať.

S pozdravom,
Tomáš.
Radim
Profil *
Nevím, jestli to tady už někdo nepsal, ale svělé by bylo, kdyby tam byl nějaký procentuální ukazatel, aby člověk vědět, jak postupuje upload - takto vlastně ani nepoznám, jestli se soubor nahrává nebo jestli někde nevznikla chyba (zvláště u velkých souborů).

Jinak design mi příjde výborný - "je to graficky čisté".

Co se týče funkčnosti, tak jsem měl asi zrovna smůlu, že jsem se nemohl asi 30minut zaregistrovat-vždy mi to hlásilo, že nebylo možné otevřít hlavní databázi (nepomatuju si to přesně), ale nevzdal jsem to a nakonec se to povedlo a šlo to jak po másle :o)

Také jsem zkoušel nahrát soubor bez registrace, ale jak jsem nevěděl, jestli se to opravdu uploaduje, tak jsem to nakonec přerušil - také mi přišlo, že by někde mohla být zmínka o tom, co se stane, až se soubor nahraje - možná to je někde na nějaké podstránce, ale mohlo by to být ve stručnosti hned v úvodu (možná je to tím, že zase nejsem tak velký internetista a jinak každému je to jasné :o) Zase je fakt, že čím méně textu na té stránce je, tím působí graficky čistěji.

Každopádně si takovéto úschovny dost cením a přeju hodně zdaru :o)

Ahoj,

Radim
ato3
Profil
tomas@edisk.cz
Tvůj edisk pouzivam uz docela dlouho a jsem nad miru spokojen! vybornej web a libi se mi i po graficke strance... sirim ho porad dal!:-)
sonik
Profil
Výhody registrace..... Bezpečné šifrování dátových přenosů poUžitím SSL

svoje X svá data sdílet???
sonik
Profil
jinak to vypadá fajn :-)
Anonymní
Profil *
Nepoznate nejaky program ako US downloader na edisk?
Tomik
Profil
Moc pěkné, jen kód by si zasloužil trochu více pozornosti. Bez stylů je stránka poměrně rozházená.
DJ Miky
Profil
Myslím, že víc než placené programy eDisku se více vyplatí normální webhosting (je levnější)... Toť můj názor.

Určitě je to ale dobrý počin naproti těm US filehostingům, u kterých je třeba čekat na stažení (Rapidshare) nebo u kterých je omezený počet slotů pro jednotlivé státy (Megaupload)...
lukas787
Profil *
neni nejaky vyhledavac aby som nasiel upnutu hru na edisku???
souki
Profil
lukas787
e-e-e-e... to se tu neřiká.... jistě si myslel nějaou free, vid? ;) Jsou na to specializovaná fóra a tam si vybereš :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0