Autor Zpráva
Glacier
Profil *
Už před dlouhou dobou jsem se naučil HTML, bouhužel ne pořádně, pak jsem udělal jedny stránky, pak dlouho nic. teď jsem udělal dvoje str. v dreamweaveru ale nefungujou uplně jak bych si představoval, tak napište co si o nich myslíte a vas nazor na to jestli mam používat dál wysiwyg editor, nebo se doučit HTML a Javascript a psat to v nějakém HTML editoru. Thx
moje stánky jsou:
http://04l-panska.wz.cz
http://cervinka.site.cz
Marty
Ta první stránka se mi líbí víc(co se týče grafiky). Vzhledem ke zdrojáku(obou stránek)
bych viděl jako lepší variantu HTML a JS.
Acci
Záleží, kdo jak s Dreamweaverem umí. Já třeba dělám taky v Dreamweaveru a leze mi z toho validní XHTML 1.0 Strict
Glacier
Profil *
to Acci: mohl bys mi dat link na nejake tvoje stranky abych se poucil????
Acci
acci.wz.cz
Glacier
Profil *
Jo ještě jeden dotaz, mohl bys mi doporučit nějaký materiály, ze kterých se naučím pracovat s Dreamweaverem??? Knihu, web a pod.
Acci
Třenba na Intervalu. Jinak zkoušej a dívej se, co ti z toho "leze"
Acci
Pokud umíš anglicky, tak se podiv na http://www.macromedia.com/support/dreamweaver/tutorial_index.html
atejkl
nejsem moc dobrý v tvorbě webu, ale preferuji psaní stránek v notepadu... je to nejvíc profesionální :-)
SuE
notepad je neefektivní, nevidím důvod, proč to v něm dělat, když existují editory jako pspad , golden html, jedit a kýble dalších.
Profesionalita se pozná na výsledku, ne z použitých nástrojů :-)
atejkl
O.K. ale jako základ pro toho, kdo se chce naučit psát v HTML je to nejlepší...
Nemluvně o tom, každý nemá možnost si stáhnout ty programy z netu...

P.S. tak to můžeš psát v FP ... výsledek dobrý, ale kód je zprasený...
SuE
atejkl: tyhle programy si může stáhnout uplně každý, jsou free - když dělá stránky, tak patrně přístup k internetu má.
Necpi mi tu laskavě FP ale podívej se, o čem jsem psala - to jsou editory kodu, které práci zrychlují, ulehčují, mají zvýraznění syntaxe, možnost správy projektů .. co si tak napřed nějaký vyzkoušet, a porovnat to s notepadem? PAK bych chtěla slyšet ty výhody notepadu - ano, má jednu - je všude ve woknech - ale vlastní stránky většinou bastlíme na vlastním kompu, že ano :-)
A možná by stálo za to, přečíst si seriál o pspadu na intervalu :-)
mat
SuE

naprostý souhlas - já preferuji též PSPad (v patičce webu na jeho domovskou stránku z vděčnosti alespoň odkazuji), notepad je při tvorbě webu prostě na nic...
atejkl
co člověk to názor... toť vše... dále už to nebudu komentovat...

P.S. právě že notepad ve windows je pro někoho kdo nemůže v práci instalovat jakkýkoliv software dost důležitá věc....
P.P.S. http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html - není potřeba být připojení na web :-)
Glacier
Profil *
děkuji za názory a abych se vyjádřil k vaší debatě, psaní v notebatu je podle me nesmysl. kdyz uz psat kod tak jedine v nejakem HTML editoru, i na to je dost dobry Dreamweaver, HomeSite ci 1st page. PSPad jsem zatim nezkousel ale mozna to udelam
SuE
atejkl: sry, bude to flame ale když sis tak naběhl na vidle :-))
tak notepad je profesionálnější ..a vhodný pro někoho, kdo si v práci ani nemůže nainstalovat editor? .. tipla bych, že když už někdo má v náplni práce dělat weby, tak dostane i nějaké "nářadí" :-)
Glacier
Profil *
jo mimochodem, co rikate na ty stranky?
SuE
jen tak na pohled, u obouwebů mi vadí vstupníé stránka, netuším účel
ten rodiiný je docela zajímavý :-) líbí, ačkoli jsem chvilku byla zmatená, když mě to hodilo na novou stránku u fotek.
ten školní .. já ti nevim, nelíbí se mi barevně - ne že by to neladilo nebo tak, spíš mi ty barvy nejdou k tématu .. tedy pokud nepovažuješ školu za předsálí pohřebního ústavu :-)
Taky bych spíš očekávala třeba něco o lidech ze třídy, akce, forum, prostě komunitní webík
Glacier
Profil *
ta uvodni str. je tam kvuli reklame, aby mi nedelala bordel jinde. Ty barvy...me to tak nepripada a to ze tam toho jeste dost chybi to je proto ze to jeste neni uplne dodelany.
Acci
Záleží jak budete wysiwyg editory používat. Mě se Dreamwever líbí z toho důvodu, že perfektně spolupracuje s CSS a XHTML a převážně tvořím v kódu
Anonymní
Profil *
na to je dost dobry Dreamweaver, HomeSite ci 1st page
Ony jsou to skvělé editory, jen každý má nějakou tu mouchu. Jeden je v angličtině a nepodporuje kontrolu češtiny, druhý nemá kontrolu pravopisu vůbec, třetí je drahý, GHE zase nezalamuje řádky...
U PSPadu by zase mohlo být něco na jednodušší vkládání tagů. Ale je to především programátorský editor a toto mi vadí nejméně. Moc se mi líbil GHE (Golden HTML Editor), ale ten zase nelámal ty řádky. Jednou se mi také líbil český Devils HTML Editor, ale to bylo tak před třemi lety, když jsem kódu nerozuměl vůbec a vše dělal ve VYSIWYG. Teď se nikde nedá najít. Asi šel na ryby. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.