Autor Zpráva
Stáňa
Profil
servis-bay
Co si o těchto stránkách myslíte, jde to?
Stáňa
Profil
[url=http://www.servis-bay.cz]www.servis-bay.cz[/urlOprava odkazu!!!
Stáňa
Profil
www.servis-bay.cz
Stáňa
Profil
Oprava
milanzitka
Profil
První co bych vytknul, je optimalizace pro Internet Explorer. Ve Firefoxu je to příšerný a nedá se nic dělat, text je zpřeházenej, odkazy nefungují, obrázky nejsou.
No a ještě bych vytknul, v některých částech, kostrbaté obrázky.

Jinak je to web pěkný, jednoduchý, srozumitelný, ale to zobrazování ve Firefoxu je vážně příšrný.
Jenda122
Profil
Internet Explorer má již pouze 72 procent. Firefox má 22,9 a Opera 3,3 procenta. Část lidí s FF nebo O si E zapne nebo si otevře ve FF IETab. Jsou ovšem lidé, a je jich 0,6 procenta, jež používají jistý Open-Source systém, ano, některou distribuci Linuxu. Tam si IE nepustí a ze stránky prchají. Nechápu, jak se ti daří dělat stránky pouze pro IE, mně obyčejně stránka funguje všude, jenom ne v IE.
Zde najdeš věc, která se jmenuje Acid 2 test. Je to stránka tvořená podle specifikace CSS 2.0 a testuje, jak prohlížeče tuto specifikaci podporují. IE v Acid 2 testu zobrazí jakousi červenou rozpadlinu, FF zobrazí docela pěkného smajlíka (ano, trochu rozházeného) a Opera dokonce zobrazí smajlíka přesně tak, jak má být.
Výhody ostatních prohlížečů:
* Tabbed browsing
* Rozšíření (Firefox)
* Bezpečnost
* Podpora standartů
* Rychlost vykreslovacího jádra (na Pentiu 133MHz, které mám ve skříni je Opera o hodně rychlejší)
* Přenositelnost mezi platformami (Linux, Windows, Mac)
* Otevřený zdrojový kód (Firefox)

Toplist (pozn.: Gecko se myslí Firefox a jeho klony (třeba Epiphany))

Omlouvám se za vyčerpávající komentář
Jenda122
Profil
milanzitka
Ale já to začal psát dřív
pako
Profil *
Aby to nebylo optimalizovaný jen pro IE, když je to dělaný ve Wordu... V Opeře mi to ujíždí ze stránky, mám nekonečně dlouhé posuvníky a ve zdrojovém kódu se absolutně nevyznám. A to dělám stránky profesionálně...
Stáňa
Profil
Děkuji všem za zhodnocení. S tou optimalizací pro všechny prohlížeče zatím zápasím. Díky.
Jenda122
Profil
pako
Dobrej postřeh, ani jsem si nevšiml
<html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml"
xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office"
xmlns:dt="uuid:C2F41010-65B3-11d1-A29F-00AA00C14882"
xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40">

Failed validation, 531 errors
Pomodlete se k tomu, čemu věříte. Amen
Stáňa
Profil
milanzitka
Jinak je to web pěkný, jednoduchý, srozumitelný, ale to zobrazování ve Firefoxu je vážně příšrný
Podle toho co zde bylo napsáno soudím, že hlavní je aby ty stránky byly srozumitelné pro ty, kteří umí číst česky, což je většina lidí. A zase pro profíky html je důležitý kód, jenže ten většina lidí nezajímá a tak se nezlobte na nás laiky, kteří používají pomocné programy pro tvorbu webu. Díky.
INSiGHT
Profil
Stáňa: Zkus NVU (free) nebo Dreamweaver, ty jsou na tom o poznání lépe, než Office balík od MS.

Já osobně nemám žádnou averzi vůči IE, ale pokud opravdu nemusím, tak ho nezapínám a ze stránek, které se zobrazují jako v tvém případě, utíkám.
pako
Profil *
Jenže Word není program pro tvorbu webu, to že stránky v něm vytvořené IE zobrazí ještě neznamená, že jde o webovou stránku (sic!). Stránka není nijak složitá a tak si myslím, že by bylo lepší se ponořit do lekcí na tomto webu (nebo na polopate.jakpsatweb.cz) a udělat to od začátku pěkně ručně v nějakém textovém editoru. Pokud to s tvorbou stránek myslíš do budoucna vážně, tak si na nástroje, jako je Word nezvykej, získáš tak zlozvyky, kterých se těžko zbavuje.
Stáňa
Profil
INSiGHT
Můžu se zeptat, proč většina z vás tady "nemusí" MS? Díky
Stáňa
Profil
pako
Já rozumím co chceš říct, ale není to pro všechny jednoduché, myslím HTML. Vy jste mláďata, tak to zkoumáte od mala, ale já ve středním věku, to moc nezvládám a věř, že se snažím učit tady na stránkách o psaní webu. Něco z toho není moc srozumitelné, ale to není tvůj problém, ale můj. Štve mě, že mi html nejde, ale baví mě vymýšlet vzhled stránek. Díky.
INSiGHT
Profil
Stáňa: Nemůžu mluvit za všechny lidičky, co se pohybují okolo komjůtrů a za celou oblast, kterou MS ovládá svými produkty, ale mě osobně na MS vadí právě a jenom IE a to dost!
IE6 je tuším z roku 2001 a až na pár záplat je to v překotném technologickém vývoji už historický artefakt!
Otázka je, proč kdejaká "partička" programátorů může ročne (i častěji) dělat zcela nové a přepracované verze prohlížečů s podporou všeho možného a gigant MS nikoliv?
Dělat weby a webové aplikace pro "všechny" prohlížeče a zvlášť pro IE mě osobně vůbec nebaví.
Navíc se tím snižuje výtěžnost moderních technologií jako celku, protože majorita je stále IE a když mi v něm něco nepoběží ale jinde ano, pak většinou na to musím jednoduše zapomenout a počkat si na IE7 (doufám).

Jinak není opravdu nutné znát dopodrobna HTML, pokud se tím člověk nechce živit, ale je dobré nepoužívat MS produkty, jako Office a FrontPage na tvorbu webů.
Třeba takové MS VisualStudio je toho přesný opak!
Tomik
Profil
Jenda122, omlouvám se za OT
pozn.: Gecko se myslí Firefox a jeho klony (třeba Epiphany)

Vzhledem k tomu, že Firefox je jeden z nejmladších bratříčků z rodiny Gecko, tak bych se nevyjadřoval o Netcapu, Mozille a spol. jako o jeho klonech.. ;)
Tomik
Profil
Stáňa
To je možná jenom zdání, vzhledem k tomu, že se pohybuješ na diskusi o webdesignu a většina webdesignérů musí, chtě nechtě, s MSIE pracovat (a nemá ho moc ráda, protože MSIE 6 je velký adept na "Nejhorší produkt co kdy MS vyrobil"), pak tu asi moc chvály na MS nenajdeš, jinak jsem toho názoru, že krom MSIE, dělá Microsoft velmi povedené produkty a nedokáži si představit, že by třeba moje matka pracovala s jiným OS. Takže MS ano, MSIE ne. :)
pako
Profil *
Já nejsem mládě, je mi 40, začínal jsem jako samouk tak, že jsem si bastlil svoje stránky ve Wordu ;) Takže vím o čem mluvím. Pokud by šlo o osobní stránku, tak bych neřekl ani popel, ale pokud chceš stránkou získávat zákazníky, což zřejmě účelem této stránky je, tak je potřeba to udělat alespoň trochu profesionálně. Já jsem kupříkladu v Opeře taky obrázky neviděl, vím o nich jen proto, že někdo psal, že se mu nezobrazily, ale mě se neukázaly ani jejich rámečky. Tedy obrázky jsou vkládány do stránky nekorektně a to je rozhodně problém.
Miloš
Profil
pako
Já nejsem mládě, je mi 40 … bastlil svoje stránky ve Wordu
Mně je 37 a začínal jsem s composerem NN4 a ruční opravou kódu. Nebyl to ideální začátek, ale dalo se z toho aspoň trochu něco naučit. U wordu to ale není možné – z toho, co z něho leze (od verze 2000; W97 sice taky nebyl žádný zázrak, ale co je moc, to je příliš)…

Stáňa
Zkus schválně vytvořit ve wordu stránku, která bude mít pouze titulek a jejímž jediným obsahem bude fotka. V HTML to jde ve stručnosti takhle:
<html><head><title>Foto</title></head>

<body><img src="fotka.jpg" height="150" width="150" alt="foto">
</body></html>


Pak srovnej kód s tím, co spáchal word a jestli tě ani tohle nepřesvědčí o tom, že ve wordu dělaj stránky jen děti, neznalí a blázni, pak už opravdu nevím.
Stáňa
Profil
Děkuji všem moc, za vysvětlení a podporu a za ta mláďata se omlouvám. Díky Stáňa. Jdu trénovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0