Autor Zpráva
iveta
Profil
prosim o zhodnocení znova ale již hotové stránky bima
iveta
Profil
www.bimaweb.cz :) diky
Casero
Profil
myslím, velice pěkné stránky...z mého laického pohledu bez chyby
Mistr
Profil
iveta
Zakázal bych v IE 6 zobrazování panýlku s možností uložit, vytisknout atd. Když najedu myškou na logo, nepůsobí zobrazení tohoto panýlku příliš pěkně.
Radim
Profil *
Design na první pohled je celkem zajímavej. V referencích toho moc teda nemáš, ale chápu, že asi začínáš. Jinak ten web s Larou teda vypadá líp :-) No a něco ke zdrojovýmu kódu. To menu bych udělal seznamem (ul, li) a ty tabulky by se dali nahradit div-ama a mít z toho xhtml layout, když už se o něm na hlavní straně zmiňuješ. A ještě ty css styly bych dal do externího souboru.
Timy
Profil
Radim
"To menu bych udělal seznamem (ul, li) a ty tabulky by se dali nahradit div-ama a mít z toho xhtml layout"
Co je to za nový pojem, XHTML layout....?

Jinak kód mi přijde přeDIVovaný a je tam docela dost <br>, třeba ty věci na hlavní stránce by se daly krásně vyřešit senzamem.
Radim
Profil *
Hele Timy, chytáš mě za slovo, ale každýmu to je snad jasný a pojmenovávat se to dá různě. Tableless layout je pro mě xhtml layout.
Timy
Profil
Radim
Mně to třeba jasný není. A vlastně tobě patrně také ne :-). CSS layout je CSS layout. Table layout je table layout. S tím nemá použitý jazyk (HTML x XHTML) vůbec nic společného a zavání to spíš klasickou mylnou představou, že XHTML = CSS layout a HTML = table layout. Navíc XHTML stránka s table layoutem by potom bylo co?
Radim
Profil *
No, XHTML stránka s table layoutem je blbost a kdo to tak dělá, tak tomu to není jasný...Pokud teda tabulky nepoužívá k účelu tomu stvořenýmu - data. A nepřesný pojmenování neznamená, že to nechápu. Já různý věci pojmenovávám svýma slovama. Ale měli bysme se držet tématu (zhodnoť web) a nerozjíždět poněkud "naši debatu" :-)
External
Profil
Ty loga jsou katastrofální
HeWeR
Profil
Radim
Promiň, asi mi to není jasný. Chceš říct, že když udělám stránku podle XHML specifikace, tak nemůžu použít tabulkový layout?

Tabulkový layout × CSS layout nemá vůbec nic společného s použitím jazyka. Můžu si klidně udělat HTML 4.0 s CSS layoutem a XHTML s CSS layoutem.

Pokud teda tabulky nepoužívá k účelu tomu stvořenýmu - data.
To je otázka sématiky.

A nepřesný pojmenování neznamená, že to nechápu.
Pokud to chápeš nevidím jediný důvod proč se nevyjadřovat přesně (ok, už končím s rýpáním :))

Hodnocení webu
- menu (kromě již výše zmíňeného seznamu) by nemělo být udělané obrázky – jedná se o pouhý text. Není to přístupné a myslím, že SEO poradce by také zaplakal.
- (c) Bima design – také, není důvod proč to dělat obrázkem
- web ztroskotá při vypnutí obrázků, zvětšení písma či vypnutí stylů -> nepřístupné
- (x)HTML se píše (X)HTML – je to součást zkratky
- věta: Návrh a tvorba designéra zní hoodně ujetě :) (alespoň já jsem to pochopil jako službu, která mi navrhne mého designéra :))
- potřebujete- li (bez mezery za spojovníkem)
a další chyby v textu…

- mít v seznamu služeb (logo) vedle sebe HTML a XHTML je stejná blbost, jako kdybych říkal, že umím řídit jen Škodu 120 a Škodu Fabii (no… po pečlivé uváze si uvědomuji, že je to poněkud slabý příklad, ale nechce se mi mazat, když jsem to tak dlouho vymýšlel :)

Kód není také nic moc. Například:
<h6><div align="right">1 000 ,-</div></h6>


Tvorba vizitek je velice náročná. Udělat pěknou vizitku je mnohem težší než splácat design stránek ve fotošopu. Musíš mít hluboké znalosti v typografii – bohužel, ty je nemáš.

Vím, že se hodně urejpanej a asi protivnej, ale protože nabízíš web designérské služby, tak hodnotím hodně přísně. Kdyby to byly normální stránky o frantovy a jeho pejskovy, tak nevytknu takřka nic. Ty ale prezenuješ svou práci – podle toho by také měla ta prezentace vypadat. Měla by být naprosto bez chybičky.

No nic… jdu se dívat na předvolební diskuze :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radima:
No, XHTML stránka s table layoutem je blbost
V tom se shodneme, byť bych volil mnohem mírnější slova a rozšířil tvoji definici obecně na všechny stránky s <table> layoutem i na všechny XHTML stránky.

a kdo to tak dělá, tak tomu to není jasný
Zdá se, že tobě zase není jasné, že XHTML 1 žádnou svoji sémantiku nedefinuje a přímo přebírá tu z HTML 4, viz druhá věta doporučení. Mezi XHTML a HTML není co se týče sémantiky žádný rozdíl.

Za slovo jsi byl Timym chycen i z tohoto důvodu:
mít z toho xhtml layout, když už se o něm na hlavní straně zmiňuješ
Na hlavní stránce zmiňuje XHTML, HTML atd., ne CSS layoutu se nezmiňuje.
A vůbec, když se nad tím zamyslím, CSS layout a tabulkový layout se nevylučují, poněvadž chování tabulky jde navodit pomocí display: table na libovolném elementu => protipóly jsou CSS layout (tvořený jakkoliv pomocí stylů) a (X)HTML layout (tvořený pomocí výchozích prezentačních vlastností elementů). Tudíž pojem „XHTML layout“ má blíže k užívání elementu <table> nežli k užívání CSS. - A kdo tomuto nerozumí, „tak tomu to není jasný“.


Reaguji na ivetu:
Vyjádřím se ke kódu:
1) Šup s menu do <menu>. Nemuselo by být obrázkové, jak již zmínil HeWeR.
2) Šlo by to bez té zapouzdřující tabulky.
3) Element <h6> je milé připomenutí, že existuje více úrovní nadpisů, než mám prstů na své levé noze. Jinak je tam k ničemu.
4) Ukázky layoutů by bylo lepší realizovat obrázkem.
Mimo kód:
5) V ceníku mě zaujala ta přirážka za XHTML.
6) Nikde jsem nenašel podrobnosti o autorovi -- nějaký podpis. Buď jsi firma a máš IČ nebo nejsi firma a zákonní zástupci tě po porodu obdarovali jménem. Uvedeš-li jen e-mail, důvěryhodnost prudce klesá.
7) Chyby v textech ruší a také asi sníží zájem potenciální klienta.
iveta
Profil
Chamurappi
dekuji za kritiku mrknu se na to znova.A pravdi mas v tom ze tam neni IC ani jmeno se to napravi.diky
iveta
Profil
jinak diky všem.
Bubák
Profil *
5) V ceníku mě zaujala ta přirážka za XHTML. Proč, vždyť známé pořekadlo říká: "Za blbost se platí" :-D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0