« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
habendorf
Profil
Osmidenní rozestup mezi vydáváním článků považujte za standard, jehož porušení zatím neplánuji.

Dlouho ti to předsevzetí nevydrželo :o)
jozob
Profil
habendorf
Aj ja som si všimol. :o)

Ale neviem, či sa mám smiať alebo plakať. :o/ :o( :o)
Timy
Profil
habendorf
Ono Chamurappimu dodržování standardů nikdy příliš nešlo :-).
habendorf
Profil
Timy: Ono Chamurappimu dodržování standardů nikdy příliš nešlo :-).
Asi se budeš divit, ale takhle bych to zase neřekl.
quinux
Profil
No řek bych, že změny byly k ničemu když nepřibyla rozumná navigace. Šipky pro následující a předchozí sic hodně pomůžou, ale než jsem si jich všiml tak to docela trvalo. V tomhle ohledu je podle mě ten web hodně nepřehledný. :o)
jozob
Profil
quinux
Ale na druhej strane, inteligentnému človeku, ktorý sa dostane na Webylon je to jedno, nájde si to čo potrebuje aj napriek nedokonalej navigácii. Je to ako malý IQ test na začiatok, ak ho zvládneš, dostaneš čo chceš. :o)
quinux
Profil
jozob
Promiň, ale to cos napsal je blbost ;o)
Dejmetomu, že jsem začínající webdesignér a tedy nevím co mám (přesně) hledat, tedy nenaleznu to co hledám. Ve výsledku to může být hodně proti, jelikož názory, které Chamurapi na svém webu šíří jsou známy (prozatím) jen úzkému (tak úzký zas asi není ;o) okruhu lidí a ty jenž chce zlákat na svou stranu tím zmatkem odradí. ;o))
jozob
Profil
quinux
"tím zmatkem odradí"
Nemyslím. A navyše, Chamurappi je výnimočne inteligentný človek na to, aby si vedome znižoval návštevnosť, či počet stálych čitateľov. Túto vec preto ponechávam na autora.
quinux
Profil
jozob
To je trochu problematické. Samozřejmně vliv na počet "stálých" čtenářů to mít nebude. Další díl návštěvnosti si zajišťuje zde, kde buď on sám a nebo někdo z vás na jeho web odkáže - v tomto případě má uživatel také výhodu, protože ví za čím tam jde. Ale já mluvím o celkovém přístupu - tedy o lidech, kteří se na ten web dostanou sami pomocí vyhledávaše nebo katalogu příp. jiného odkazu. Ti zmatení nejspíše budou.

Chamurappi je výnimočne inteligentný človek
To nemá nic s inteligencí společného - to co tobě (jako tvůrci) připadá jednoduché nemusí být jednoduché pro ostatní.
jozob
Profil
quinux
To o Chamurappiho inteligencii som myslel skôr z iného pohľadu. Nesúviselo to s tým, že pre neho je web jednoduchý ale s tým, že vie rozhodnúť, čo je pre jeho web prospešné a čo nie. Ale je to zbytočná diskusia. Ale určite máš pravdu, nehádam sa.
mila
Profil
Osobně mám pocit, že na webylonu žádná navigace není, ale vůbec to nevadí. Člověk tam nic nehledá.
Např já, když jsem se tam poprvá dostal, tak jsem si přečetl většinu článků, protože mě zaujaly. Od té doby jsem se tam nevrátil. Přečetl jsem si zajímavé názory, udělal si obrázek, a tím to končí..
Pravda šipky pro následující chyběly. Nebyl to problém v navigaci, jen nepohodlí. Ale nic víc než šipky asi není třeba.
quinux
Profil
jozob
Ano v tom souhlasím. Samozřejmě je na něm jak si ten web buduje a co s ním chce dokázat, jen jsem napsal svůj názor ;o)
quinux
Profil
mila
Nepohodlí je jeden z důvodů neúspěšnosti webu aneb "Nenutťe uživatele přemýšlet" S. Krug
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
Škoda, že ostatní prohlížeče neimplementují onmouseenter a onmouseleave.

Reaguji na Bubáka:
Pokud prohlížeč nepošle identifikaci, tak se "dozvím", že ‚Něco se pokazilo. Zjevně.‘ To je chyba, nebo feature?
To byla chyba. Zjevně.

Reaguji na habendorfa:
Všiml jsem si, že je okurková sezóna. Další články mám ve více či méně hotové podobě už měsíc. Jen nevím, jestli je teď někdo bude číst. Navíc jsou i jiné věci, které bych měl psát.

Reaguji na milu:
Od té doby jsem se tam nevrátil.
Jaká škoda. Já psát nepřestal :-)


Reaguji na quinuxe:
No řek bych, že změny byly k ničemu když nepřibyla rozumná navigace.
Jak si představuješ rozumnou navigaci?

V tomhle ohledu je podle mě ten web hodně nepřehledný. :o)
Soustředí se na text. Navigace je vedlejší.
Na konstantní menu mám podobný názor jako Marek Prokop. A drobečky postupně spojující úvod s libovolným článkem tam mám. Struktura celého webu je jednoduchá, proto jich je málo.

ty, jenž chce zlákat na svou stranu, tím zmatkem odradí
Nemyslím si. Negativních ohlasů zaznamenávám čím dál méně. Účinností překonávám zářivku a časem to dotáhnu na transformátor :-)

Ale já mluvím o celkovém přístupu - tedy o lidech, kteří se na ten web dostanou sami pomocí vyhledávače nebo katalogu, příp. jiného odkazu. Ti zmatení nejspíše budou.
Upřímně řečeno, tihle lidé mě nezajímají. Většina z nich se ke mně dostává na fráze nesouvisející s webdesignem. Hledají u mě jed na krysy, Citröen C15, obrázky džungle nebo vodopádů, empétrojku Milý Ježíšku, inverzi, kritiku (obecně), různé náboženské věci (otázku/sílu víry, evangelium), recepty na dobrý dort, pohádku o pejskovi a kočičce, seno, definici kyseliny, psí život, integraci postižených a „tojsem ja“ (velice trefný dotaz). Jistě, že jsou zmatení. Ale rozhodně ne kvůli nevhodné navigaci.

Zanedbatelný zlomek těch, kdo přijdou z vyhledávačů, hledá (ne)výhody XHTML, validitu nebo box model. Najdou, co hledají. Dost často pak zhltnou celou Kritiku W3C. Přibližně dva lidé týdně hledají definici demagogie. Také najdou, co hledají, a odborné texty je málokdy zajímají. Nebýt případů zmíněných v tomto odstavci, tak vyhledávače odstřihnu. Nepotřebuji návštěvníky za každou cenu.
Leo
Profil
"Škoda, že ostatní prohlížeče neimplementují onmouseenter a onmouseleave."

Ale podporuji napriklad relatedTarget, a s tim uz se da zit, Leo
quinux
Profil
Chamurappi
Ano Marek Prokop má jistě pravdu, ale uvědom si, že tvůj způsob navigace opravdu zmatečný je.
Dám příklad jsem na stránce http://www.webylon.info/K kliknu třeba na http://www.webylon.info/K.06 (otázka víry), když se chci, ale pak vrátit zbýva mi jediná šance a to tlačítko zpět, protože když kliknu v drobkové navigaci na "evangelizace" nedostanu se zpět na ten dlouhý a přehledný seznam (kterému by možná neuškodila anotace), ale jen na pár článků v té dané kategorii. Címž zároveň zjišťuji, že web je rozdělen do kategoríí, ale nikde nenajdu jejich seznam.


Nemyslím si. Negativních ohlasů zaznamenávám čím dál méně. Účinností překonávám zářivku a časem to dotáhnu na transformátor :-)
No možná jich méně zaznamenáváš, což ale neznamená, že jich ubývá. ;o))

Upřímně řečeno, tihle lidé mě nezajímají...
Samozřejmě. Je to tvůj web a jak s ním nakládáš a čeho s ním chceš docílit je jen tvá věc. Jak napsal jozob, jsi dost inteligentní (a já neříkám že ne) na to, abys věděl co máš dělat, abys docílil svého plánu. ;o)
Timy
Profil
quinux
protože když kliknu v drobkové navigaci na "evangelizace" nedostanu se zpět na ten dlouhý a přehledný seznam (kterému by možná neuškodila anotace), ale jen na pár článků v té dané kategorii
Což takhle kliknout na odkaz "Kritika W3C"?
RPG
Profil
quinux
IMHO věci nikdy nepůjdou udělat tak, aby je pochopili všichni lidé (zvířátka, biočichové...). Navíc, v tomhle případě (webylon.info) je zvědavost nově příchozího větší, než neochota (byť jen málo) uvažovat.
quinux
Profil
Timy
Logicky mám kliknout na "evangelizace". Jelikož nikde nevidím žádný náznak toho, že jsou jednotlivé články členěny do různých kategorií tak kategorie ani nepředpokládám.
quinux
Profil
RPG
IMHO věci nikdy nepůjdou udělat tak, aby je pochopili všichni lidé (zvířátka, biočichové...).
Ano to vím, jenže dá se to udělat tak, aby se rychle zorientovalo podstatně více lidí než jen malé stádo.

Navíc, v tomhle případě (webylon.info) je zvědavost nově příchozího větší, než neochota (byť jen málo) uvažovat.
Na to bych nesázel.
RPG
Profil
quinux
Kritika W3C ( http://www.webylon.info/K )
Hned druhý nadpis na stránce hlásá "Výběry podle kategorie".
Je na vině nepřehledná navigace, nebo tvá nepozornost...?

Na to bych nesázel.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Je docela možné, že u jiných lidí to tak nebude, ano, přiznávám. Ale stejně si myslím, že to tak bude.
quinux
Profil
RPG
Ano nevšiml jsem si toho. Asi proto, že ve chvíli kdy se předemnou stránka otevřela, hned si mozek uvědomil, že obsahuje "jen" odkazy takže oči začaly "lítat" jen po nich a nadpisy přehlédly.

Ale když už jsi na to tedy upozornil tak v přehledu kategoríí je "technická evangelizace" v drobkové navigaci pak jen "evangelizace".
IMHO dost hrubá neshoda.
quinux
Profil
RPG
Na to bych nesázel.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Je docela možné, že u jiných lidí to tak nebude, ano, přiznávám. Ale stejně si myslím, že to tak bude.


Ne, to je typické. řekni mi proč bych měl v jedenáct večer uvažovat nad tím co tím chtěl básník (tvůrce) říct? Přišel jsem, protože se web přímo "nabídl" mi předat informace, ale když ty informace bduu muset z toho webu dolovat a přemýšlet jak, co, kde patří tak z toho moc dobrý pocit mít nebudu.
Timy
Profil
quinux
Asi proto, že ve chvíli kdy se předemnou stránka otevřela, hned si mozek uvědomil, že obsahuje "jen" odkazy takže oči začaly "lítat" jen po nich a nadpisy přehlédly
Už začínají psychologické rozbory :-). Myslím, že by všechno vyřešilo, kdyby těmi dvěma odkazy nahoře bylo třeba ">" ("Kritika W3C > Evangelizace > K.06") aby bylo vidět, že to je jakási drobečková navigace...
Jay Jay
Profil
quinux :
řekni mi proč bych měl v jedenáct večer uvažovat nad tím co tím chtěl básník (tvůrce) říct? - co třeba si jít radši odpočinout, když je docela pravděbodobné, že za tohoto stavu ani z toho obsahu moc nepochytíš

Já myslím, že kdo hledá najde (i když já jsem bohužel hodně nepozorný člověk), na druhou stranu se to nesmí přehánět, pamatuji že na stránkách komerční banky, jsem hledal určité informace, věděl jsem že tam jsou, naneštěstí byly zakopány docela hlubuko... no taky že jsem jim napsal co si o tom myslím :o)
quinux
Profil
Timy
To není psychologický rozbor. ;o)

Pokud neznáš tak doporučuji knihu "Webdesign - nenuťte uživatele přemýšlet" od Steve Kruga, stojí 249 Kč a je to malá čtivá kniha. :o)
Timy
Profil
quinux
Pokud neznáš tak doporučuji knihu "Webdesign - nenuťte uživatele přemýšlet" od Steve Kruga, stojí 249 Kč a je to malá čtivá kniha. :o)
Souhlasím, jedna z nejlepších knih o webdesignu co doma mám ;-)
quinux
Profil
Jay Jay
Pravda odpočinek by bodl, ale stejné (podobné) by to bylo i přes den. ;o)

Weby bank jsou obecně příliš složité a ty důležité informace zpravidla vždy (nejen na webu) zakopané tak, aby je nikdo nenašel ;o)
habendorf
Profil
Chamurappi: Všiml jsem si, že je okurková sezóna. Další články mám ve více či méně hotové podobě už měsíc. Jen nevím, jestli je teď někdo bude číst.

Bude.
mila
Profil
Chamurappi
Jaká škoda. Já psát nepřestal :-)
Chtěl jsem napsal, že by to chtělo rss. Pro jistotu jsem se kouknul, a hle ono tam je. Tak jsem si ho přidal, uvidíme:)
quinux
Nepohodlí je jeden z důvodů neúspěšnosti webu aneb "Nenutťe uživatele přemýšlet" S. Krug
Četl jsem, souhlasím. Můj zvyk je ale otevírat články, co si chci přečíst do nových tabů (abych na ně nezapomněl, než si přečtu to před tím). Takže zas o tolik nejde:)..
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0