« 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Jsem jediný, který na http://webylon.info/ v Chromu vidí stránku bez CSS? (Má i úplně jiný zdrojový kód než v jiných prohlížečích.)
fandaa
Profil
Str4wberry
Nejsi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Opraveno.
Bubák
Profil
Když už to téma zase vyplavalo na povrch, z "neznámých prohlížečů" nevede odkaz na Jednorožce, prostě tam není, na rozdíl od odkazu na RSS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
Už tam je.
Yur4Y
Profil
http://webylon.info/K.32.style - (Chyba 500) Něco se pokazilo. Zjevně.
Z toho dôvodu v článku Explorerova obeť nefunguje štýl.

Okrem toho, v Konquerore (síce pod GNOME, ale to je asi jedno) mám prednú stránku posunutú v zvislom smere tak, ako keby som ju vo Firefoxe zobrazil v Standards móde, nevidím hornú polovicu toho útvaru s piatimi rohmi.

Inak stránka je pekná, dúfam, že pribudnú ešte nejaké články.
Chamurappi
Profil
Zkusil jsem dodělat styl pro mobilní zobrazení.
Vyměnil jsem u kontaktního formuláře v antispamových otázkách vědomí za pupík a šroubováku jsem přidal přívlastek „kovový“, aby nebyli diskvalifikováni čtenáři, kteří ke své reprodukci používají méně pevné šroubováky (a že jich bylo…).


Reaguji na Yur4Yho:
Díky za upozornění. Opraveno.

dúfam, že pribudnú ešte nejaké články
To jsme dva.
Str4wberry
Profil
Zkusil jsem dodělat styl pro mobilní zobrazení.

Ještě by to chtělo doladit. V mé Opeře Mini to úplně ideálně nevypadá. A i další lidé si nad zobrazením v mobilních zařízeních dvakrát nelibují.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
v mobilních zařízeních dvakrát nelibují
Protože iPad baští <meta name="viewport"> s width=device-width jinak, když neurčím initial-scale. To jsem fakt netušil… a moc nerozumím, k čemu to je dobré. Opraveno.
Na Operu Mini se mrknu později.

Mobilní styly jsem dělal převážně naslepo, měl jsem při ruce jen svůj mobil. Mohl jsem si tam napsat „Optimalizováno pro Internet Explorer“ a bylo by vše v pořádku :-)
Chamurappi
Profil
Úvodní stránku v iPadu jsem také srovnal… tedy, alespoň v iPadu 3, starší momentálně nemám při ruce. Nechápu, proč se při prvních třech až čtyřech načteních špatně určila celková výška stránky (kvůli čemuž nejelo vertikální centrování). Asi budu muset ten úvod celý překopat, vůbec se mi do toho nechce…

K tweetu Davida Grudla:
Snaha o responsivní webdesign by nikdy neměla skončít něčím, co nelze zmenšit a tedy ani číst.
Webylon šel číst na iPadech i ze třímetrové vzdálenosti.


Reaguji na Str4wberryho:
V mé Opeře Mini to úplně ideálně nevypadá.
Mám tu Operu Mini 7.0.29530 a krom úvodní stránky, která je poněkud naruby, vidím vše docela v pořádku.
Str4wberry
Profil
Možná pomohla ta iPadovská záplata. Teď se i v mé Opeře zobrazuje stránka skvostně.

Tedy samozřejmě pár skutečných drobností by se dalo ještě vylepšit, když pominu tu hlavní stránku, tak:
1) Pokud je v horní drobečkové navigaci více kategorií, tak se nevejdou na jeden řádek, tedy odskočí na další, ale překrývají se lehce s logem.
2) Na stránce s koalou se obrázek kvůli odsazení nevejde do šířky. Medle je škoda kvůli němu (odsazení) zobrazovat posuvník (nechat horizontálně stránku posouvat).
3) Šipky a zkratka předcházejícího/následujícího článku se mi překrývají, tedy „«“ se kryje s „[K.44]“.

Co se týče i nemobilní verze webu, tak by se mi líbilo, kdyby odkaz na hlavní straně na poslední změny klikal na Úpravy, dodatky, opravy a také se mi moc nelíbí ta nutnost měnit kategorie přes přechod na hlavní stranu, je to dost nepohodlné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Koalu jsem opravil.

kdyby odkaz na hlavní straně na poslední změny klikal na Úpravy, dodatky, opravy
Měl jsem v plánu ho namířit vždy na aktuální změnu, protože většina změn se bude týkat jen jednoho článku. Nyní jsem ho tedy namířil na stránku o úpravách…

také se mi moc nelíbí ta nutnost měnit kategorie přes přechod na hlavní stranu
Teď si nejsem jistý, co tím myslíš. Zrušil jsem tu divnou rozklikávací nabídku, na to narážíš? Přemýšlím, jak jinak uspořádat navigaci, ale nic dobrého jsem zatím nevymyslel.
Str4wberry
Profil
Teď si nejsem jistý, co tím myslíš.

Že pro přechod do jiné „části webu“ je nutno navrátit se na HP. Jako řešení mě napadá například šipka u aktuální části, která rozbalí ty další.

Ještě by bylo možná vhodné na stránce O webu mít odkazy na všechny stránky v této části.
Str4wberry
Profil
Nevím, jak je to tam dlouho, ale všiml jsem si v Opeře a Chrome menší nepřesnosti na hlavní stránce.

margin
Profil *
V některých rozlišeních to zlobí, jak ukázal Str4wberry, v některých rozlišeních je to v pořádku. Blíže jsem to nezkoumal.
Chamurappi
Profil
Pravý dolní roh v horní části je zase pro změnu ukousnutý (ale to není tak nápadné).
Názorná ukázka, jak to dopadá, když se kreslí pomocí CSS :-)

Rozměry bílých ploch jsou v em, velikost borderů je napevno 5px. Velikost písma se mění v závislosti na rozlišení, takže to vlastně mám už od roku 2004 responzivní :-)
Zřejmě se tam něco někde špatně zaokrouhluje. Když dám všude 0.3125em místo 5px, tak to také občas nesedí. Smutné.
Str4wberry
Profil
Názorná ukázka, jak to dopadá, když se kreslí pomocí CSS :-)

Jo, chtělo by to nativní podporu hradebních borderů. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Chybu jsem snad opravil, upravil jsem přepočet font-size tak, aby hodnota byla vždy násobkem 6.25 %, tzn. aby při výchozí velikosti písma byla velikost jednotky em zaokrouhlena přesně na pixel.
Petr ZZZ
Profil
Text o slibu z archivu je rozpracovaný nebo zapomenutý? :-)
(Ohledně [#14]: Přinejmenším v IE 10 se zdá, že je to teď v pořádku.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Zřejmě jsem tam chtěl dostat slib z archivu, který byl ve zrušeném článku, ale nakonec jsem ho dal o kus výš a ten kousek s nadpisem jsem zapomněl smazat. Opraveno.
margin
Profil *
Na stránce http://www.webylon.info/B.20 svého času vtipně fungovala změna obrázku, teď je hříčka rozbitá.
Nesouvisí to s Pevné umístění stránky na středu, aby s tím scrollbar nehýbal
Pokud jsem ze zdrojáku stránky script ui, tak změna obrázku opět fungovala. Více jsem se v tom nehrabal.
Chamurappi
Profil
Reaguji na margina:
Obrázek se mění při najetí na odstavec s ukázkou bubliny. Řekl bych, že to funguje. Je to zjevně dobře ukrytá hříčka :-)
margin
Profil *
Tak to se omlouvám za mystifikaci. Obrázek se mi při posledních návštěvách neměnil, protože jsem měl myš mimo text a pak jsem si myslel, že jsem objevil Ameriku, ale to jsem měl při rolování myš nad textem.
Str4wberry
Profil
Pokud už bych měl najít nějaký problém na zmíněné stránce, tak jej pozoruji v případě, kdy mám Webylon roztažený na maximální šířku. Text „docela zřetelně povyrostou“ se rozloží na dva řádky a jeho popisek je potom jaksi mimo ten text. Ne že by to snad něčemu vadilo.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Na tablete neviem vidieť celú hlavnú stránku Webylonu. Vrch je odseknutý. Pri hýbaní stránkou sa hranica mierne mení.
Vyzerá to nejako takto:
« 1 2 3 4 5 6

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0