Autor Zpráva
tatu_cz
Profil
Dobry den,

Pred par dny jsem spustil novy projekt: http://smsprasatko.tatu.cz/

Zajimalo by me, co si o tom myslite?
Ma to smysl?(asi to ukaze spis cas).

Texty na webu urcite chteji prepracovat(neni moc casu :) ).

Jinak to "prasatko" bezi na serverech:

http://www.tatu.cz/
http://www.ultima.cz

a mnoho dalsich(po 4 dnech behu projektu, jiz mam vice nez 35 clenu).

Jinak projekt je oficialnim partnerem www.SMSDEN.cz pro dobrovolne sms prispevky.

Dekuji.
Kote
Profil *
smsprasatko.tatu.cz
Meldo
Profil
Napad celkom pekny ale nevidim dovod, preco by mal navstevnik stranky platit autorovy. Urcite sa par ludi najde ale nemyslim si, ze to bude vo velkom rozsahu.
Walter
Profil *
To si delas prdel, proc by me mel nekdo prispet na stranky, kdyz jejich obsah je treba komercniho charakteru. Jo kdybych mel stranku urcenou pro nadaci, nebo neziskove organizace, tak je to zajimavy projekt.
Spikee
Profil
- pevná pätička mi zavadzia
- logo vyzerá ako reklama
- nejaký iný hover efekt v menu (možno zmena pozadia)
tatu_cz
Profil
K te patecce, to jako nefunguje?

Logo - mate pravdu, ze je dost vyrazne, az jako by nebylo soucasti stranky :-), chce to asi trosicku zmekcit vzhled.

Nad menu jeste popremyslim, i kdyz toto mi celkem vyhovuje.

Lidi posilaji a docela dost, kdyz mate zajimavy a navstevovany projekt!
tatu_cz
Profil
Re: Meldo, Meldo...

Pozor, navstevnik nemusi platit, jen pokud chce, tak prispeje.

Treba v Rusku takovy projekt jiz taky bezi a tam je to mega uspesny.
No, ale asi jsou Rusove jiny narod :-)

Ja to zatim takhle zkousim, zatim se to vyplaci. Viz: www.tatu.cz
mila
Profil
Ten nápad není špatný, je spousta stránek, kde si myslím, by mohl mít úspěch. Pokud nabídnu kvalitní obsah, tak se jistě najdou návštěvníci, kteří pár korun přispějí, pokud to bude opravdu jednoduché.

Problém vidím v tom, že z 30Kč dostanu cca 5Kč. To je hodně málo (kde se zbytek ztratí nezáleží)
Z pohledu autora mi to nestojí za jisté zhoršení pověsti (vždy se najdou lidé, pro které je to "žebrání").
Z pohledu návštěvníka nebudu posílat tolik peněz, když doputuje jen zlomek.

Pokud už projekt běží, tak by mě zajímalo, jaký je cca poměr sms/návštěvník (případně kč/návštěvník).
Je mi jasné, že se bude hodně lišit, ale příklad "na těchto stránkách je to cca x-y%" by toho hodně vyjasnil.
Něco podobného bych dal i do faq na webu. Větě "vyplatí se" nikdo nevěří...
tatu_cz
Profil
Ano, mate pravdu, je opravdu velikej rozdil mezi zaslanymi SMSkami z jednotlivych webu.

Vetsinou lidi zasilali 9,Kc(i kdyz jeste vcera byla moznost zaslat i 6,-Kc, dal jsem tuto moznost pryc, protoze vydelek je minimalni). 30,- a 50,-Kc zasle priblizne stejny pocet lidi.

Ohledne pomeru sms/navstevnik, tak to se omlouvam, zatim jeste nemam dopracovane statistiky. Do databaze se uklada hodne informaci, ale nemam prozatim hotove ty statistiky. Ale urcite je tam veliky rozdil mezi weby, protoze nestaci pouze si dat na web banner( je dobry si u banneru napsat, proc ty penize by mel navstevnik zaslat).

Tento system nema slouzit jako hlavni vydelek pro webmastera nejakych stranek, ale jedna se jen o to "prasatko", ktere se naplni a clovek dostane penize.
lynx
Profil *
Je to sranda, m na www.ultima.cz pouzivame smsden celkem dlouho, cesi nejsou zvykli prispivat, regnul jsem se tam proto,ze se mne libi to prase ale zadny vetsi efekt to neprinese, je to lety odzkousene. :-) Kazdopadne mne to tam nezavazi i kdyz to nic nevydela tak me to proste prijde humorne :-)
tatu_cz
Profil
No tebe jsem uvedl, jelikoz jses, co se tyce navstevnosti druhy nejvetsi web u me v systemu.
Mne na TATU.cz lidi denne zaslou neco kolem 3 SMSek..
lynx
Profil *
Ono dost zalezi na cilove skupine a systemu motivace, ja to proste neresim protoze vynosy z sms jsou opravdu male, mam pocit ze ty lidi okradam, schudnejsi cesta je pres ucet. Navic ten web ma co do navstevnosti priznivce predevsim ze zahranici (kupodivu) a pro ne neni sms jaksi vhodny system, spise paypal - ale proste pokud jim nenabizis nic nez clanky a download tak nelze cekat, ze neco poslou, minimalne ne ta skupina, ktera tam chodi. Obecne je prispevkovy system pres sms nevhodny pokud jim za to neco nedas, rekneme iq test, tam je logicke, ze kdyz se s tim uz clovek trapi a skonci, chce vedet vysledek - a varovani ze se za to plati je samozrejme tak male, ze si toho clovek vsimne v lepsim pripade v pulce, pak uz si rika, ze kdyz uz to dodelal tak to dokonci i s smskou. Ovsem ja proste nevidim duvod t lidi nutit nebo motivovat je neceo posilat. Mohl bych bloknout polovinu funkci ale proc? Mame google, pokud chci neco free, najdu si to a to same udelaj oni. Mne docela dobre staci, kdyz se z prispevku zaplati provoz a to se zaplati, z sms mam zisk tak na jednou za 2 mesice na pivo :-) Ale kazdopadne se mi prase libi :-)
tatu_cz
Profil
:-) jo.... prasatko je myslim hezke.

Jinak uplne s tebou souhlasim, ze dokud lidem za to neco nedas, tak ti nezaplati.

Za par dni pustim novy projekt (je to zatim dostupne jen k testovani http://linkator.tatu.cz/ , jeste dodelavam samotny system statistik jak jsem jiz psal + testuji na chybky).

Pripravuji, ale i par dalsich obdobnych projektu, kde lidi SMS budou zasilat za nejakou sluzbu, produkt.
lynx
Profil *
Jinak receno, je to o blbosti cilove skupiny uzivatelu, pokud je to prumerny uzivatel internetu, ktery zna DC, kazu, emonkey etc. nepujde na tatu.cz stahovat mp3 ze? Stejnetak pokud se jedna o webmastera, ktery vybudoval nejaky projekt a postupem casu ho dostal taknejak do TOP zebricku v dane oblasti, je pro nej nepodstatne zarazeni do katalogu tveho noveho projektu, protoze potreba toho, aby sve stranky dostal jeste nekam vys uz je minimalni, proste si vybudoval zakladnu navstevniku a novi prichazeji i bez dalsiho zarazovani protoze lidi uz to delaji u svych stranek automaticky :-) Diky tomu vznika slusna "linkova farma" a stranky uz ve vhledavacich lezou nahoru samy.

Na druhou stranu, pokud se zamerim na uredniky, kterm na mestskych uradech bezi net ciste pracovne a obcas neco chteji, neda se ocekavat ze znaji google, vlezou na seznam, tam najdou tatu.cz a protoze se jim to libi a nemaj radi slozite mysleni a hledani - pro ne slozite - poslou radi smsku. :-)

U zacinajicich uzivatelu internetu je to to same, tak znaj seznam a nic vic, cili pro osloveni cechu je seznam idealni vyhledavac, nejlepe jeste katalog seznamu.

Musim uznat, ze tve projekty maji napad a neco do sebe, nenapadlo me vyuzit blbosti uzivatelu, na tom budu muset zapracovat :-)
tatu_cz
Profil
S tim katalogem bych trochu s tebou dovolil nesouhlasit, ano, pokud mas jiz velice uspesny a navstevovany projekt, tak v tom mym systemu si asi nebudes chtit zvysit PAGE RANK(nebo i jine podobne algoritmy). Proto ty spis pomoci toho projektu vydelas penize(co das za textovy odkaz "Katalog odkazu" u sebe na webu, pri kliknuti se ti otevre tvuj web(tvuj design, adresa) a v nem katalog odkazu. A jelikoz vlastnis uspesny projekt, tak si ti do nej lidi budou chtit dat svuj odkaz(tim vydelas).

A male projekty, ktere se jen rozjizdeji, tak by tuto moznost myslim vyuzili a zaplatili by si par odkazu(kvalitnich) navic.

Nemyslis?
gprs
Profil *
Naprosto souhlasím s uživatelem mila Jako nápad je to dobrý. Ale ten klíčový majitel stránek z toho nebude mít skoro nic. Ty procentuelní srážky jsou neuvěřitelně sobecké. A popravdě nevidím důvod, proč bych tak měl podporovat nějaké velké korporace, které hamtají už tak dost. Viz. například telefonní operátoři a tak dál. Nejvíc je mi ale líto toho hodného člověka, který třeba chce přispět a žije v domění, že ta padesátikoruna,k terou dal pro tvůj web stranou ti nějak pomůže, ale chudák vůbec neví, že se z toho nažerou zas jen operátoři a další přícapkové. Podporovat sponzorování webů ano, ale né takovýmto neefektivním způsobem.
tatu_cz
Profil
Efektivni, neefektivni, ale jiny jednoduchy zpusob neni! Asi mne ted reknete a co treba platbou na ucet, slozenkou atd. To sice je pravda, ze dostanete vice, ale jen zanedbatelne mnozstvi lidi Vam neco posle(pokud vubec nekdo ano).
lynx
Profil *
Ale jo, lidi docela zacinaj vyuzivat prevody, blbe je ze ne kazdy ma ucet ovsem mobil ma temer kazdy. Co se tech odkazu tyce no tezko rict, osobne netouzim po tom, abych byl na X ruznch webech nicmene kdyz myslis tak se tam taky regnu, mame na strankach uz tolik nesmslu, ze nejaky dalsi neuskodi :-)
tatu_cz
Profil
Prosim, zatim se tam neregistruj..., az bude hotovo, Ted o tobe vim, tak se ti ozvu..., diky
lynx
Profil *
Jasne ;-)
letim
Profil
Bez komentáře......... :-(
tatu_cz
Profil
RE: letim

Tvuj komentar jsem teda nepochopil....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0