« 1 2 »
Autor Zpráva
Kote
Profil *
Moje recepty
Je to jen pro radost a tak mi moc nenadávejte, díky
Casero
Profil
jestli sou jen pro radost tak spou pěkný..ale nějak mi tam trošku ten ružovej rám kterej ohraničuje to modrý navrchu nesedí
Kote
Profil *
Casero
Chtěla jsem jen zveřejnit naše recepty, můžou se hodit a ten rám upravím. Děkuji.
bigi
Profil *
no v IE jsou sice pěkný, ale ve firefoxu to vůbec nevypadá jako nějaký stránky...
Radek Hrabůvka
Profil
Otevřel jsem to v Opeře, skoro nic jsem neviděl, tak jsem to zase zavřel. Zkusil jsem znova Operu, ale s vypnutými styly, už jsem mohl číst, ale při nulové sémantice nic moc. Nakonec jsem spustil Jesppr (jediný správný prohlížeč, MSIE) a mohl jsem začít hodnotit.

Vzhled - to je dost subjektivní, mi se nelíbí, ale přeplácane to není, celkem dobrá čitelnost a přehlednost, trochu mě mátly podtržené nadpisy. Dá se předpokládat, že si někdo bude chtít recepty tisknout, ale tady běžní uživatelé zažijí zklamání (soudím podle tiskového nádledu).
Fotky mají příliš malou kompresi, namátkou www.mojerecepty.cz/index_image815.jpg - 171 KB při rozměru 454 x 341 pixelů je dost.
Kvality kódu (asi MS Word, nebo MS Publisher) jsou nehodnotitelné, klasika.

Celkově 4/10, pokud by se totéž zobrazovalo i v jiných prohlížečích dal bych 6/10.
daneel
Profil
Nauč se psát kód sama, protože to něco, zřejmě word, není určené na tvorbu webu, už jen proto, že to vytvoří aspoň 10x delší a nepřehledný kód. Nehledě na to, že tě čím dál více významná menšina nemá možnost vidět (neexistuje jen Internet Explorer)

Rohy mi přijdou příliš zakulacené, vzhledem k tomu, že máš tak ostrý vršek. Potom ty pseudo 3d tlačítka, které mají hover jen na tom odkazu.Možná by to chtělo nějakou třetí barvu, třeba bílou, protože tam máš jeom různé odstíny modré a růžové a ubohý kontrast...

Jinak chválihodné, už tě mám v záložkách. Konstruktivní návrh: udělej každé stránce nahoru "obsah", rozcestník na jednotlivá jídla. A zkus se podívat na tvorba-webu.cz či jakpsatweb.cz ,když už tam máš odkaz na stránce.
Anonymní
Profil *
K tomu, co je napsáno výše se připojuji a ještě bych ti doporučil nepoužívat v názvech souborů velká písmena.
( vyhneš se tím případným problémům )
Kote
Profil *
Všem, kteří reagovali moc děkuji a vynasnažím se vše vylepšit. Díky moc za kritiku.
lubos_z_kotelny
Profil *
dalsi publisher? omfg...
letim
Profil
Pro rodinu dostačující tak 2-3/10
Kote
Profil *
Tak jsem to trochu upravila a na rozcestníku receptů pracuji. Díky.
avaranger
Profil
Doporucuji, kdyz uz se nechcete ucit HTML kod, coz se vam ani nedivim, pokud delaty tyhle jedny stranky :), zacit pouzivat nejaky sofistikovany software pro tvorbu webu. Namatkove vybiram napr. NVU, Dreamweaver, Contribution (u CTB si nejsem jisty, zda nevyzaduje spojeni s nejakym dalsim softwarem, predem se omlouvam, pokud ano) a nakonec, ac nerad zminim take Frontpage (i kdyz tam bych o sofistikovanosti radeji pomlcel).

Hlavne se nenechte odradit tim, ze ve vetsine z nich sve stranky neuvidite (resp. uvidite asi takhle: http://img331.imageshack.us/img331/8142/upload4cm.jpg

Jak radi bysme vratili casy, kdy jedina moznost tvorby webu byl Notepad. Ale cas je bohuzel jiny a vzhledem k (i kdyz pozvolna mizicimu) monopolu Microsoftu musime trpet jeho sebestrednosti.

Doufejme, ze s rozsirenim otevreneho formatu dokumentu (s kterym ovsem MS do sveho baliku Office nepocita) se situace alespon znatelne presune smerem k softwaru, ktery respektuje standardy a nechova se jako kohout na smetisti.
Kote
Profil *
avaranger
Děkuji za váš příspěvek. Já se snažím učit html ze zakoupené knihy a tady se taky něco přiučím, ale pravda je taková, že si nemyslím, že by bylo html tak lehké, jak se tu často dozvídám. Naopak, než se to naučím budu asi v penzi. Proto jsem zvolila tento špatný Publisher, protože toho umí asi nejvíc co se vzhledu týče. Kód je úděsný to je pravda. Validátor byl jak rudá záře.
Ono nejde jen napsat text, to bych zvládla, ale je tu moc technických věcí, s kterými to je těžší. Ale budu se snažit. Díky.
Kote
Profil *
avaranger
Koukla jsem na vaše stránky a všimla jsem si, že žijete v Jablonci odkud já pocházím, takže zdravím Jablonec. A díky za trpělivost.
avaranger
Profil
Kote:
Tak az budete v Jablonci tak se stavte ;) ZA lavkou naproti Albertu. :P
Anonymní
Profil *
Tak jsem to trochu upravila a na rozcestníku receptů pracuji
IMHO by to nejdřív chtělo "předělat", tak aby to fungovalo i v jinných prohlížečích než je IE.
Dále bych chtěl vytknout "nekonečnost" stránek v IE ( ve FF to není, ale zase je to nečitelné ) :-(
Kote
Profil *
Anonymní
"nekonečnost" stránek v IE"
Co tím myslíš?
Mirouš
Profil *
Jak jsem na tom Kotě zatím podobně - tím myslím, že jsem začátečník, ale první program, který mi umožnil poměrně rychle udělat úhledné stránky, byl editor obsažený v Mozille. Jen bývá kapku problém odladit stránky i pro iexplorer, který je stále velmi rozšířený. Já jej vřele doporučuji a ke stažení je v české verzi např. zde http://www.czilla.cz/produkty/suite/
Kote
Profil *
Mirouš
Děkuji moc za podporu a radu, stáhnu si ho, jenže jak jsi psal, nebudu vědět jak doladit prohlížení ve FF. Moc děkuji.
avaranger
Profil
Nevim jestli ted nebudu mlzit, ale to na co odkazujes je NVU integrovane do mozilly :)
Mirouš
Profil *
FF tedy Firefox je nástupce Mozilly - čili teď bys měla opačný problém - doladit do Internet exploreru. Nedávno jsem na tomto fóru nechal zhodnotit svůj poslední počin, jehož základ jsem dělal v Mozille a zbytek jsem upravoval v Notepadu. Ten výplod je tady: http://www.hasicibordovice.wz.cz/
Kote
Profil *
Mirouš
Tyhle stránky jsou pěkné, už jsem je zkoumala a máš tam věci co vůbec neumím. Šikula.
Mirouš
Profil *
Děkuji. Každá pochvala mě o kousek nakopne, aby to příště bylo ještě lepší.
Kote
Profil *
Mirouš
Není zač, jsou opravdu pěkné a přehledné. Můžu poprosit o radu jak vyrobit hover na tlačítka v menu abyse měnila barva textu i tlačítka?
avaranger
Profil
Kote:
Napriklad tak, ze cele menu obalis DIVem. Tomu nastavis id treba menu (<div id=#menu>). V prislusnem CSS souboru pak nastavis:

a <-- obycejny odkaz
{
color:barva;
background-color:barvapozadi; (jako #FF00FF treba)
}

a:hover <-- odkaz po najeti mysi
{
color:barvajina;
background-color:barvapozadijina; (jako #FF00FF treba)
}

jeste muzes objema nastavit display:block; a width a height aby meli urcene rozmery. Nakonec pmoci border nastavis ramecek.
avaranger
Profil
pardon, nejak ze zvyku sem zacal tykat, i kdyz sem to predtim nedelal. I kdyz pravda na druhe strane se podle netikety lidem vystupujicim pod nickem tyka a lidem se jmenem vyka.
Kote
Profil *
avaranger
Tykání je v pořádku, díky za radu s tím menu. Půjdu to vyzkoušet a uvidíme co to udělá.
Kote
Profil *
avaranger
Ještě k tomu Jablonci, nebyla jsem tam spoustu let, ale až někdy vyrazím tak se stavím. Díky za pomoc.
avaranger
Profil
Neni zac ;)
Anonymní
Profil *
"nekonečnost" stránek v IE"
Co tím myslíš?

Tak se omlouvám, tato chyba se projevuje pouze v FF + IE Tab
http://home.tiscali.cz/cz021486/recepty.jpg
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0