Autor Zpráva
jozob
Profil
Viem, že nie je dobré dávať sem cudzie weby, ale toto mi naozaj nedalo. Ide o web http://www.my2dtown.ic.cz/

Autorom je môj spolužiak. Na vytvorenie tohto prvého webu sa dal po 4 dňoch štúdia webdesignu, to mi vyrazilo dych.

Prosím konštruktívnu kritiku, potom ho sem odkážem, aby si prečítal niečo, čo mu pomôže.
souki
Profil
mě se to od pohledu líbí... jenom bych vytknul to menu. Že záleží na tom kam kliknu jsem zjistil až ze zrdojáku...
jozob
Profil
souki
To vadí aj mne. Použiteľnosť navigácie je takmer nulová. Ale myslím, že použiteľnosť je pre 4-dňového webdesignéra zatiaľ zbytočný pojem. Všetko príde časom.
souki
Profil
jozob
ale je orgoinální.,.. a vzhlede k tomu, že je to prakticky web který prezentuje sám sebe, tak by to ani moc nevadilo... jakmile jsem zjistil, že je to menu, tak jsem se zájmem projle všechny odkazy, protože mě zajímalo co pod nima je =) Ale na firemní stránky bych to nepoužil.... Nápad zajímavý =)
DJ Miky
Profil
mně kromě menu vadí také poměrně malý kontrast...
Radek Hrabůvka
Profil
Na to, že to je první dílo vytvořené po krátkém seznámení s problematikou tam není spousta začátečnických chyb, jako křiklavé barvy, jezdící texty, blikající ikony a rotující zavináče, prasácký kód...

Že je vlevo menu, jsem si všiml, když jsem se koukal do přehledného kódu. Při vypnutých obrázcích nepoužitelné. Odrážky u nadpisů (další překvapení - sémantika) jsou originální, líbí se mi, ale patří do CSS. Podle DTD to má být HTML, v kódu je XHTML syntaxe. Obrázku v menu stačí 16 barev, tím se sníží jeho datová velikost na polovinu.

4 dny - zírám, někde jsem četl, že HTML za týden a za druhý CSS, obojí jen syntaxi, a až pak postupně tvořit něco trochu použitelného. jozob Co to je za třídu, že tam je tolik talentů?
jozob
Profil
Radek Hrabůvka
"Co to je za třídu, že tam je tolik talentů?"
A to sme najhoršia trieda na škole. :o)

Zatiaľ díky za pripomienky, ešte to tu chvíľu nechám, potom mu pošlem link -- možno vám niečo pekné napíše :o).
Peťo
Profil *
Zdravím, tu je sám autor 2d-townu.

Ďakujem vám za pripomienky, na základe ktorých som na stránke urobil pri sťahovaní na Prievan dve hlavné zmeny:

1) Do vrchnej časti stránky som pridal malé textové menu, ktoré nahrádza to kreslené, keď má niekto vypnuté zobrazovanie obrázkov.
2) Do obrázku som dokreslil nápis "Menu", aby bolo vidieť, že tá dedina je naozaj menu (to, že ste o tom nevedeli, ma dosť prekvapilo, myslel som si, že to bude na prvý pohľad jasné; ale je pravda, že autor stránky pokladá jej ovládanie za jednoduché, nech už je akokoľvek neprehľadné).

DJ Miky: Ten pomerne malý kontrast je tam náročky - skúšal som tam dať aj čierne písmo, ale ani na tom obrázku nie sú úplne čierne čiary (hoci som ho kreslil čiernou fixkou), preto text príliš "kričal", čo sa mi nepáčilo. Navyše, mne osobne sa sivý text číta oveľa lepšie - výrazný kontrast čiernej mi nepríjemne ťahá oči.

A ešte k tomu HTML/XHTML (príspevok R. Hrabuvku) - že je v kóde XHTML, to som netušil. Ja ani neviem, čo to XHTML vlastne je, tam som sa ešte nedostal :) A na začiatku kódu je deklarované HTML, pretože hlavičku vytvoril PSPad, v ktorom som stránku písal, a tú som sa radšej neodvážil meniť.
jozob
Profil
Peťo
"Navyše, mne osobne sa sivý text číta oveľa lepšie - výrazný kontrast čiernej mi nepríjemne ťahá oči."
To aj mne. Ale musíš si uvedomiť, že Tvoju stránku si chcú prečítať aj majitelia LCD monitorov. Slabý konstrast sa na LCD číta ťažko.
lubos_z_kotelny
Profil *
proc na lcd? ja mam jako defaultni barvu sedou, cerna na bilym je hnus...
Peťo
Profil *
Jozob: Len tak mimochodom, túto stránku som robil na našom domácom počítači s LCD monitorom ;) Takže ja v tom problém nevidím, kontrast je tak akurát...
BLUECORE
Profil *
Originálne, jednoduché, po 4 dňoch ... hmm, mne po 6 hodinách trvalo vytvoriť 1 stránku ale to bolo ... :), v každom prípade chlapec vie kresliť :D
B4RT
Profil *
jeeee lol hmmmm nic moc,nevim co si na tom delal 4 dny
jozob
Profil
B4RT
Prečítaj si názov vlákna znovu, tiež si prečítaj diskusiu doposiaľ. Zjavne si nič nepochopil. Skúšaj, skúšaj -- možno pochopíš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0