Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Prosím o zhodnocení www.masaze.info - je to katalog masážních salónů. Prvně jsem si na něm v trošičku větší míře vyzkoušel SEO a dost mne to bavilo:-)

Budu rád, když mi napíšete svůj názor na stránky nebo návrhy na zlepšení:-)
tiso
Profil
Len pár detailov:
-bez obrázkov je pozadie celej stránky žlté, aj pod textom, takže sa horšie číta...
-malá veľkosť textu
-na menu sa ťažko triafa, skús spraviť väčšie, blokové odkazy...

Inak: autor stránky vie čo robí, chválim...
Miloš
Profil
Moc se mi to líbí. Přesto by se něco našlo:

Při vypnutém javascriptu je vybírání přes select nefunkční. Jako řešení bych navrhoval přidat submit a poslat to php scriptu. Zároveň ten submit pomocí javascriptu skrýt (styly – display: none nebo visibility: hidden)
Stejným způsobem by bylo možná vhodné přidat k mapce nějakou informaci.

To, že na hlavní stránku vede pouze klikací logo, víš ty a ten, kdo dělá stránky. BFU to (b)IMHO nenapadne. Nejvhodnější místo pro odkaz by bylo asi vlevo mezi Chci masáž * Nabízím masáž * Diskuzní fórum * Kontakt.

Chválím přehlednost prostého HTML (<hr class="nodisplay">)
Nechválím nepřehlednost při vypnutých obrázcích – chybí hlavička a návštěvník neví, kde je, jakož nepotěší ani absence textu Vyberte region a vyhledávání
Hodil by se tiskový styl, ve kterém by nebyl select, mapa a navigace
dspanhel
Profil
K bodu 1: Vím o tom, zkusím opravit, nejsem autorem html ani css, takze do toho az tak nevidím
2) můžu to zkusit trochu zvětšit
3) Myslím si, že menu vlevo není až tak významné - většina navigace by se měla odehrávat přes mapku ČR nebo přes vyhledávání, které je viditelné odkudkoliv a snad je i snadno dostupné. Nicméně zkusím také text trochu zvětšit

Ještě jednou díky za připomínky i za pochvalu:-)

Len pár detailov:
-bez obrázkov je pozadie celej stránky žlté, aj pod textom, takže sa horšie číta...
-malá veľkosť textu
-na menu sa ťažko triafa, skús spraviť väčšie, blokové odkazy...

Inak: autor stránky vie čo robí, chválim...
dspanhel
Profil
Moc se mi to líbí. Přesto by se něco našlo:

Při vypnutém javascriptu je vybírání přes select nefunkční. Jako řešení bych navrhoval přidat submit a poslat to php scriptu. Zároveň ten submit pomocí javascriptu skrýt (styly – display: none nebo visibility: hidden)
Stejným způsobem by bylo možná vhodné přidat k mapce nějakou informaci.

To, že na hlavní stránku vede pouze klikací logo, víš ty a ten, kdo dělá stránky. BFU to (b)IMHO nenapadne. Nejvhodnější místo pro odkaz by bylo asi vlevo mezi Chci masáž * Nabízím masáž * Diskuzní fórum * Kontakt.

Chválím přehlednost prostého HTML (<hr class="nodisplay">)
Nechválím nepřehlednost při vypnutých obrázcích – chybí hlavička a návštěvník neví, kde je, jakož nepotěší ani absence textu Vyberte region a vyhledávání
Hodil by se tiskový styl, ve kterém by nebyl select, mapa a navigace


Předně díky za pochvalu. O tom, že při vypnutém javascriptu je výběr přes select nefunkční, vím. Nenapsal bys mi prosím odkaz na nějaký web, který používá to řešení, které tu popisuješ? Nevím, jak to realizovat, aniž by tam nebyl nějaký submit button, což moc nechci.
Jakou informaci k mapce máš na mysli?
Na hlavní stránku nevede jako odkaz pouze klikací logo, ale i první odkaz "Chci masáž".
Na nepřehlednost při vypnutých obrázcích se podívám - nejsem autor HTML a CSS, takže jsem to na toto netestoval a ani to normálně nedělám. Stejně tak díky za upomenutí toho textu "Vyberte region" a "Vyhledávání". Cely web si projedu ve firefoxu s vhodnými pluginy (zatím jsem nedělal). Ten tiskový styl vezmu v potaz, snad přidám v příští verzi. Autor HTML teď odjíždí na delší dobu do Austrálie, tak nevím, jestli se to stihne.

Ještě jednou díky za přípomínky.
Miloš
Profil
Pokud jde o submit – měl jsem na mysli to, že tam sice ten submit bude, ale pomocí javascriptu nebude vidět. Má to ten smysl, že pokud je javascript dostupný, bude roletka fungovat a vypadat stejně jako dosud. Jen v případě nefunkčního javascriptu se tam objeví to tlačítko. Jak to udělat – určitě je tu někdo, kdo to umí; nemělo by to být nic těžkého, akorát že já se javascriptem zabývám pokud možno miminálně a tudíž ho dost neovládám.

Na hlavní stránku nevede jako odkaz pouze klikací logo, ale i první odkaz "Chci masáž".
Aha, to mě nenapadlo. A ne každého to napadne.

většina navigace by se měla odehrávat přes mapku ČR
což sice vypadá moc hezky, ale není to blind friendly
dspanhel
Profil
Pokud jde o submit – měl jsem na mysli to, že tam sice ten submit bude, ale pomocí javascriptu nebude vidět. Má to ten smysl, že pokud je javascript dostupný, bude roletka fungovat a vypadat stejně jako dosud. Jen v případě nefunkčního javascriptu se tam objeví to tlačítko. Jak to udělat – určitě je tu někdo, kdo to umí; nemělo by to být nic těžkého, akorát že já se javascriptem zabývám pokud možno miminálně a tudíž ho dost neovládám.

Vidíš, tenhle způsob řešení mne vůbec nenapadl, je to dobrý nápad. Mrknu se po netu a zkusím něco takhle vyřešeného najít, i když to asi bude hledání dost obtížné. Díky za dobrý tip.

Aha, to mě nenapadlo. A ne každého to napadne.
Pokud máš nějaký konkrétní návrh, jak to změnit, rád si jej vyslechnu. Takto mi to připadne to nejlepší možné, co jsem vymyslel. Předtím ješte pod "Chci masáž" bylo "Hledám masáž" a tam bylo teprve vyhledávání - ale to jsem přesunul přímo do designu webu - protože lidi to mohlo plést (a zřejmě i pletlo).


což sice vypadá moc hezky, ale není to blind friendly
Přiznávám, v téhle oblasti je to moje megamezera, blind friendly jsem zatím nic nedělal. Nějaký návrh, jak to vyřešit?

Ještě jednou díky za rady, jsou pro mne hodně cenné.
Miloš
Profil
Jak udělat zřejmý odkaz na hlavní stránku nevím. Chci masáž (home) asi není nic moc, nevím.

blindfriendly … Nějaký návrh, jak to vyřešit?
Ve zkratce – vše musí být dosažitelné pomocí klávesnice, bez obrázků a s vypnutým javascriptem; pokud bude takto funkční select nebo další alternativa, netřeba se trápit kvůli mapce, ale byla-li by jen mapka, znamenalo by to totální nepřístupnost.
K četbě doporučuju Pravidla tvorby přístupného webu, jako praktické cvičení lze nainstalovat nějaké screenreader, vypnout monitor a položit ruce na klávesnici (ono bez monitoru používat myš stejně nemá smysl).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0