Autor Zpráva
Miloš
Můj zatím druhý veřejný počin – stránky občanského sdružení Integrace – http://www.integraceos.cz/
Vzhled jsem koncipoval zcela úmyslně minimalisticky, protože 1) nejsem výtvarný talent, 2) na web budou chodit začasté zrakově postižení, tedy pokus o blind-friendly, 3) bylo nutné stránky urychleně spustit; redesign se dá udělat vždycky.

Vím, že by to chtělo lidské adresy pomocí mod rewrite, snad se k tomu časem dostanu.

Je na stránkách něco, co považujete za chybu?
Ani ostatním podnětům se meze nekladou.
Kaeru
Co tam dát nějakou tu grafiku?
Zahon
No vzhledem k tomu, že se jedná o stránku zaměřenou poměrně hodně na zrakově postižené lidi, doporučil bych ve zdrojovém kódu mít navigaci až za obsahem. Říká se že se to v čtečkách obrazovky lépe používá.
Jinak se mi stránky zdají po stránce zdrojového kódu zdařilé. Jinak bych doporučoval pro nezrakově postižené uživatele aleaspoň přidat barvu, nebo něco takového. Stránka na mě působí skoro jako kdyby měly kaskádové styly výpadek.
RPG
Miloš
Jednoduchost mám rád, narozdíl od komentářů jiných uživatelů si myslím, že v tomhle případě není žádná "grafika" nutná. Přesto, k jednoduchosti se váže čitelnost, takže...

1) Ponechal bych mezery mezi odstavci.
2) nebo odsadil první řádek více aby bylo poznat kde nový odstavec začíná.

Jinak dobré. Snad jen nadpis by mohl být "klikací".
Miloš
Zahon
navigaci až za obsahem jsem zvažoval, nakonec jsem použil kompromisní řešení – v kódu je před navigací link přeskočit navigaci, který přečte screenreader, ale který je bílý na bílém pozadí, takže vidícího neruší.

RPG
Mezery jsem nechal na 0.25em, což asi není mnoho; zvětším.
Klikací nadpis zvážím. Pokud by byl klikací, byl by podtržený (je o slušnost), což by se mi vzhledově nezamlouvalo. Snad jestli časem nějaké grafické logo, pak samozřejmě ano.
upd.: margin pro p jsem zvětšil na 0.75em 0;
RPG
Miloš
Ano, teď se to čte skoro samo :-).

(Klikací logo) Myslím, že v tomhle případě by nebylo podtržení nutné. Když je člověk zvyklý, je mu jedno jestli je to podtržené nebo ne. To máte to samé jako s nepodtrhováním odkazů v menu...

Mimochodem, grafické logo by mi ke zbytku stránky sedělo jen v tom případě, že by nějak šikovně splývalo s bílým pozadím.
daneel
Když už jsi tam naznačil ty okraje stránky, udělal bych je trochu výraznější. A zároveň se mi text zdá příliš široký (doslova širší jak delší) a imho tím trpí přehlednost.
Miloš
RPG
grafické logo … by nějak šikovně splývalo s bílým pozadím.
Přesně tak; plánuju oskenovat braillský text, snad se mi ta koláž povede – pak by tam grafika opticky byla-nebyla přijela-nepřijela dar-nedar.

daneel
text příliš široký
To je sice pravda, ale okno si může zmenšit každý.
quinux
Zahon
No vzhledem k tomu, že se jedná o stránku zaměřenou poměrně hodně na zrakově postižené lidi, doporučil bych ve zdrojovém kódu mít navigaci až za obsahem. Říká se že se to v čtečkách obrazovky lépe používá.

No jenže pokud se nějak často nemění obsah a v tomhle případě asi ne, tak je myslím lepší když je navigace nahoře. Asi by vás nebavilo poslouchat po několikáté nudné (bez urážky) úvodní slovo, když jste přišel jen pro ztracený kontakt.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0