Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Zkritizujte mi prosím lode.unas.cz . "Zkritizováním" myslím hodnocení grafického návrhu, protože jsem si zatím nedal práci se zprovozněním databáze a skoro nic nefunguje.
Mirek.
Profil *
pořád mi vyskakuje nějaká chyba...
Acci
Profil
Ten popis pod logem je nějaký divný
yam
Profil
Strankz na me pusobi tak nejak lacinym dojmem - logo, pozadi, celkova uprava textu... a pak menu, zvlast pozadi jednotlivejch polozek. Ale co hlavne, kdyz najedu na polozku menu, nezmeni se mi kurzor jako pri najeti na odkaz! Takze jsem si puvodne myslel, ze stranky nejsou dodelany a nejde nikam jinam klikat... az pri nahodnym kliknuti me to zahadne kamsi preneslo. Tak, tot vse...
Cody
Profil
Mě se to líbilo, prvda moc jsme to nezkoumal, jen mi to každou chvíl házelo java alert acces denied, proboha proč? Je pravda, že jsem tč. za proxynou. ale i tak to zybtečně otravuje uživatele.
Wan-To
Profil *
Když jsem web nahrával na net, zapoměl jsem exportovat SQL databázi... Proto to zatím nefunguje.
zimmi
Profil
Pls dopln do dokumentů doctype, pouzivam mozillu( a myslim ze nejsem sam:) a nefacha mi tam diakritika.
Jinak: ta reklama od webzdarma je hroznaaaa, te se okamzite zbav. Pak bys mel odkazum pridelit zmenu kurzoru, aby slo poznat ze to odkaz vubec je.
Pak se mi moc nelibi ty popisky pod logem.
Jinak pekny
Wan-To
Profil *
U odkazů v menu se kurzor mění stylem cursor: hand; , alespoň v IE. Reklama webzdarma jde schovat (taky alespoň v IE ;-) ). Popisky pod logem se mi líbí, je to rozhodně lepší než změna obsahu statusbaru.
marfig
Profil
Ty hlasky pri startu,...
Wan-To
Profil *
Teď je už v provozu i databáze. Tak se můžete pustit do kritiky.
Mitchell
Profil
Nejsem sám žádný velký odborník, nebudu tedy posuzovat web z hlediska kvality kódu (zdá se mi to ale napsané čistě a přehledně), omezím se pouze na subjektivní dojem "uživatele":

- mám na webu rád všechno funkční. Když tam žádné články zatím nejsou, nedával bych tam zatím ani tlačítko "Články".

- ta reklama mě tam HODNĚ ruší. Je to i proto, že obsah většiny stránek je poměrně krátký, reklama se nestihne schovat pod spodní okraj monitoru a okamžitě po najetí stránky třískne do očí. Raději bych reklamu snesl nahoře nad tím šedivým polem s nápisem "Modely lodí". Na "webzdarma" je možnost volby - když je reklama NAHOŘE, zobrazí se pouze na 1.stránce a neobtěžuje pak již na stránkách ostatních.

- pod nápisem "Modely lodí" se mi řádek s popisem funkcí menu nezdá úplně nutný..

- ve fotkách se mi svislé rozestupy fotek zdají moc velké. Osobně bych to trochu srazil k sobě, aby uživatel nebyl nucen tolik rolovat a aby neviděl jen tu bílou plochu mezi.

- v "Galerie > Kroužek v MDDM" se vedle sebe objevují fotky nastojato i naležato. Nezi nimi je mraky bílého prostoru. To bych také nějak ošetřil.

- po kliku na "Fotky" se rozbalí malé podmenu se třemi položkami. Když kliknu na kteroukoliv z nich, objeví se (kromě fotek) volba "<< Nahoru". Kliknu-li na ní, objeví se "Galerie". Je to trochu matoucí. Jednak by se již po kliku na "Fotky" mohla "Galerie" objevit hned (pak bych zrušil to podmenu se třemi položkami), jednak bych sladil názvy. Buď to bude všude "Fotky" nebo všude "Galerie".

- Kniha návštěv funguje (poskvrnil jsem ji PRVNÍM zápisem). Když však zadám nějaký URL odkaz, bere ho to jen jako text (není klikací). Když tam někdo bude chtít napsat nějaký odkaz, nikdo ho asi nepoužije, protože kopírovat adresu je otrava...

S přátelským pozdravem "takymodelář"

Mitchell
http://rcteam.wz.cz
.
SuE
Profil
k té reklamě .. pomohlo by, kdybys před ni dal nějaký prázdný div o výšce řekněme 300px, aby ji to odsunulo dolů :-)
ale jinak se mi to líbí
Guillemot
Profil *
Sám jsem sice jen začátečník, ale pokud si to necháš zobrazit ve Firefoxu tak uvidíš hodně detailu na doladění, hlavně by to chtělo vycentrovat, třeba to celé hodit do divu a zarovnat margin-left, right: auto potom jak už tady bylo zmíněno ten kurzor na odkazech a že nefunguje to skrývání reklamy. Určitě to bylo tvořeno hlavně pro IE, ale ten používá jen 90% uživatelů a bylo by dobré, aby to u všech vypadalo stejně. Nainstaluj si Mozillu, nebo Firefox a zkus to doladit. Jinak souhlasím s názory na grafiku s ostatními.
Wan-To
Profil *
Mitchell
po kliku na "Fotky" se rozbalí malé podmenu se třemi položkami. Když kliknu na kteroukoliv z nich, objeví se (kromě fotek) volba "<< Nahoru". Kliknu-li na ní, objeví se "Galerie". Je to trochu matoucí. Jednak by se již po kliku na "Fotky" mohla "Galerie" objevit hned (pak bych zrušil to podmenu se třemi položkami), jednak bych sladil názvy. Buď to bude všude "Fotky" nebo všude "Galerie".
Ve "stavovém" řádku pod logem se zobrazuje popis odkazů v menu, toho sis určitě všiml. Popis u odkazu 'Fotky' je: Kliknutím na tuto položku rozbalíte seznam fotografií. Dvojklikem zobrazíte tento seznam v pravé části stránky. Každopádně, pokud to bude dělat velké problémy, můžu to trochu upravit.
ta reklama mě tam HODNĚ ruší
Dá se skrýt, nechtěl jsem vytvářet vstupní stránku. Nad logem by to bylo ještě horší...
v "Galerie > Kroužek v MDDM" se vedle sebe objevují fotky nastojato i naležato. Nezi nimi je mraky bílého prostoru. To bych také nějak ošetřil.
Já jsem to nefotil ;-) Sice můžu všechny fotky roztáhnout na 250 x 250 px, ale pak budou různě nepřirozeně roztažené apod.

Guillemot
Na validitě a kompatibilitě se už pracuje.

No, děkuji vám všem za kritiku.
mat
Profil
kromě toho, že tabulkový layout je dnes už nemoderní a mnoha alternativním prohlížečům (např. hlasové čtečky) nepřístupný, je v Mozille a dalších geckových prohlížečích nefunkční menu (řešené javascriptem). V těchto prohlížečích nefunguje ani nabízené skrytí reklamy a web je nalepen k levému okraji, tj. není vycentrován jako v IE.

Doporučuji: menu neřešit javascriptem, ale tyhle efekty dělat v css (hover), ten tabulkový layout se dá překousnout, to bych asi neřešil, to vycentrování asi zatím taky ne - prostě bych udělal přístupnější menu (v geckových prohlížečích se přes home page nedostaneš) a začak bych se učit css...
Wan-To
Profil *
Co nefunguje v Mozille v menu? Pole document.all[]?
mat
Profil
mozilla 1.7.5, Firefox 1.0, Opera 8.0 - menu prostě nefunguje - v opeře na něj klikneš, ale nikam se nedostaneš, v mozille a firefoxu si ani neklikneš - ten javascript jsem nijak blíže nezkoumal
Wan-To
Profil *
V Opeře je to objektem location, nějak špatně tam funguje, to vím. V O7 to ale běhá normálně... Na Mozillu se podívám, až si jí stáhnu.
Wan-To
Profil *
Prosím, abyste znovu zhodnotili stránky http://lode.unas.cz. Trochu jsem předělal design a web jsem udělal validní...
Šlaha
Profil
nejde pod Firefoxem
Quart
Profil
omg asi nekdo bude zacinat zas v tomhle threadu kdyz je 4 mesice nebo kolik starej.
Acci
Profil
Tak to jo, náhledové obrázky pouze zmenšené pomocí HTML
LuKasMaGe
Profil *
mohu se zeptat, neodporuje to pravidlum wz ? schovávání reklamy ? -> kdyztak mi pls vzsvetlete jak se to d takhle schovat,dekuji :))
LuKasMaGe
Profil *
Jinak, to pocitadlo pristupu pocitak vsechny pristupy, tzn. kdyz 20x kliknu na aktualizovat, tak tam je o 20 pristupu vic :))
Šlaha
Profil
Nejde pod Firefoxem
Aktualizace: Tak už jo, sem debi|
Wan-To
Profil *
LuKasMaGe
Počítadlo jsem vytvářel tak, aby počítalo pouze u reklamy. Takže fakt nevím, jak to aktualizuješ...
Fred
Profil
Web vypadá velmi pěkně, katastrofální však je, že jen na úvodní stránce galerii je 8 +- 80kB fotek. Taktéž logo má skoro 100kB. A tohle http://lode.unas.cz/lode.php?special=galerie.php&node=1 to už je fakt mazec 1,6 mega grafiky a thumbnaily jsou dělané tak, že se vezme fotka, třeba 819x614px a nastaví se jí natvrdo rozměr 260x195px tomu se říká optimalizace grafiky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0