Autor Zpráva
petin@helenka
Profil *
Zdravím, Po několika pokusech jsem vyplodil stránky, které se snad budou někomu líbit.
Jsem zvědav na reakce ostatních.
...Díky...
petin@helenka
Profil *
http://www.petin-helenka.unas.cz
tiso
Profil
...asi nie som niekto... "nelíbí"
petin@helenka
Profil *
ďakujem, nevadí:-)
Railbot
Profil
Me take ne, ale aby ten nazor k necemu byl tak take pridam duvody proc:

- tabulkovy layout
- zadne styly
- zastarale formatovani pomoci HTML
- obrazky postradaji alt
- zbytecnosti jako kalandar, anketa...
- animovane logo a dalsi
- pouzity iframe

+ PSPad

Vzhledove nic moc, kod take ne...chtelo by to "zmodernizovat" a hned by to bylo o mnoho lepsi.
petin@helenka
Profil *
No, pokusím se. Jsem začátečník, takže na mě se musí opatrně:-)
Railbot
Profil
No, pokusím se. Jsem začátečník, takže na mě se musí opatrně:-)

Opatrne se musi na agresivniho kone, na zacatecnika se musi vecne a primo. Takze prostuduj jakpsatweb.cz - sekci CSS, podivej se na nejake moderni weby jak vypadaji a snaz se :)
petin@helenka
Profil *
O.K. Už se na tom pracuje.
pitbull
Profil *
Ta anketa s možností klikat pořád do nekonečna asi taky nebude to pravé ořechové.
petin@helenka
Profil *
Vyřešeno
klokyn
Profil
Celkovo je to také nepoužiteľné. Skús si preštudovať: http://www.jakpsatweb.cz/pouzitelnost.html, alebo Použiteľnosť
DZer
Profil
souhlasim z Railbot + na hoře na stránce by mnělo být logo a ne uplně zbytečné blikací přivítání
+ pokusit se aby web aspoň trochu barevně ladil
+ trošku zapojit nějakou grafiku, sice se řiká že v jednochosti je síla, ale todle je až příliš jednoduché, připomíná to spíš barevně upravený textový dokument než webové sídlo
ikoner
Profil *
no neviem, ale ja som hľadal menu asi pol minúty...
RPG
Profil
petin@helenka
To já bych to zase neviděl tak špatně, na první výtvor. Jenom by se tam toho mohlo hýbat méně.
Mistr
Profil
petin@helenka
Doplnil bych své předhodnotitele o tyto poznámky:
(1) Nepodtrhájej nic, co není odkazem. Je to matoucí z důvodu záměny z odkazem.
(2) Stejně tak matoucí je uvedení odkazů nahoře v levém sloupečku. Tam návštěvníci webů očekávají menu, nikoliv odkazy na jiné stránky.
(3) Chybou je stále stejný nadpis stránky (tag TITLE v části HEAD).
(4) Je vhodné, mají-li všechny stránky webu stejný grafický vzhled. Když už jsi při pročítání webu zvyknu, že nějaký obrázek je odkazem na úvodní stránku, je pro mě orientace jednodušší než když musím na každé stránce hledat odkaz znovu.
petin@helenka
Profil *
s hledáním odkazů nemohu souhlasit.Orientaci na stránce (jak jsem zjistil), zvládne i takový PC analfabet, jako je ségra a ta ještě s brouzdáním nemá žádné zkušenosti.
Naproti tomu, chtěl jsem upřednostit spíš jednoduchost nad komplexností.
Railbot
Profil
petin@helenka
Byt tebou, tak si necham poradit. Mozna prave proto, ze tvoje segra nema s internetem jeste zadne zkusenosti to pro ni nebyl problem. Neco jineho je zkusenejsi uzivatel, ktery uz je na neco zvykly a s urcitym rozmistenim prvku dopredu pocita.
Mistr
Profil
petin@helenka
s hledáním odkazů nemohu souhlasit.Orientaci na stránce (jak jsem zjistil), zvládne i takový PC analfabet, jako je ségra
Je-li tato Tvá poznámka reakcí na můj příspěvek, pak já odepíši v tom smyslu, že předkládané stránky jsou Tvojí prací. Já jsem Ti jen přinesl doporučení. Zda se těmito doporučeními budeš řídit záleží již čistě jen na Tobě.
Mistr
Profil
petin@helenka
Naproti tomu, chtěl jsem upřednostit spíš jednoduchost nad komplexností.
Nerozumím této Tvé poznámce. K jaké (mé) reakci na Tvůj web se vztahuje?
Mistr
Profil
Railbot
Děkuji.
stribny
Profil
Nepodtrhávejte ne-odkazy!
Školník
Profil
Taky se přidávám, až po třetím kliknutí na odkazy jsem přišel na to, že to jsou odkazy. Jinak jsem předpokládal menu.
Mistr
Profil
Školník
až po třetím kliknutí na odkazy jsem přišel na to, že to jsou odkazy. Jinak jsem předpokládal menu
Přesně tak.

Holt zvyk je železná košile... :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0