Autor Zpráva
daneel
Profil
http://123web.kvalitne.cz/des/
díky za každý názor
kajman
Profil *
Chtělo by to nahoru nějaký nápis, jinak docela pěkný
Chamurappi
Profil
Reaguji na daneela:
Mnohem lepší, než minule, ačkoliv mnou zmíněné nedostatky 2 a 4 přetrvávají.

<meta name="robots" content="all, follow" />
Proč tam máš tento řádek? Plánuješ někdy tyto hodnoty změnit?
Miloš
Profil
Chamurappi si myslí, že nás všechny předělá, že všichni začneme používat <menu> :-)
Nechceš-li opouštět strict, klidně to tak nech, ale <div id="menu"> bych nahradil sémantičtějším <p id="menu">.
To přeskakování obrázků mi přijde divné – vybraná položka takhle vypadá jakoby méně důležitá a nutí mě přesvědčit se, že jsem si ji opravdu vybral; možná je to ale jen otázka vkusu. A ináč se mně to líbí.
daneel
Profil
Miloš
thx, k těm odkazům dám jinak barevnou či světlejší verzi jj pravda

a k tomu menu: kdybych dal místo <div>u <p>, beztak bych z něj udělal blok. Má to i jiný smysl dělat?
daneel
Profil
kajman
jistě, zatím dělám jen grafiku ;-/
Miloš
Profil
Význam to:
1) nemá, protože výsledek vypadá stejně
2) má, protože div nenese sémantický význam (nic neznamená), zatímco p je odstavec. http://www.semantika.name
Radek Hrabůvka
Profil
V ie se pod levým menu zobrazí bílí obdélníček, ve FF a Opeře je zobrazení v pořádku. Zmizení odrážky při hover je nezvyklé, byl jsem zmaten a čekal jsem, jestli se něo načte. Chybí favicon, přitom ve zdroji ji deklaruješ. Neklikací hlavička.
daneel
Profil
Radek Hrabůvka
obdelník pod menu vpravo byl kus zbytečného pozadí.
odrážka už čtvrt hodiny nemizí (alespoň co vím)
ikonka už taky ne;) thx
daneel
Profil
Miloš
dík za odkaz, někdy si to přečtu.
avaranger
Profil
Miloš:
Vystihl si to presne. DIV nenese semanticky vyznam. Zatim co P je "odstavec textu" a to tve menu je snad odstavec? Menu je seznam moznych voleb. A proto by semanticky spravny tag byl jiste UL (pripadne UL v DIVu). Ale to jen pro presnost, kdyz uz si do toho zabrousil ;) Kdyz uz si to postnul, tak si to moh precist (http://www.semantika.name/seznamy.html >>)

<menu> <!-- stejne tak mohlo byt UL -->
<li><a href="#">Návody</a></li>
<li><a href="#">Praxe</a></li>
<li><a href="#">Odkazy</a></li>
</menu> <!-- stejne tak mohlo byt UL -->
Railbot
Profil
Chamurappi
„<meta name="robots" content="all, follow" />“
Proč tam máš tento řádek? Plánuješ někdy tyto hodnoty změnit?


A kdyz tam ten radek je, vadi to necemu? Nevadi. Tudiz proc by tam nemohl byt? To uz je prehnane puntickarstvi.
RPG
Profil
daneel

1) Co přesně chceš abychom hodnotili? :-)
- Když dáš ke zhodnocení nedokončený web, nemůžeš se pak divit, že se kritika zvrhne v plamennou debatu o XHTML. Tady je to vlastně taková zvyklost... čas od času zopakovat všechny argumenty, oprášit stará nepřátelství, záště a bůhví co ještě. Ale k webu:

1) Nelíbí se mi tolik tmavé pozadí. Ke zbytku stránky se to prostě nehodí.
2) Ta hlavička by tam nemusela být vůbec.
3) Nehledě na to, že se mi ty zelené trojúhelníky vůbec nelíbí, jak tvarem, tak barvami. Nevím proč, připomínají mi ... "komunistické umění", (jak barvou, tak tvarem - ano, vím, opakuji se...) k němuž mám (bůhví proč?) averzi.
4) Text nadpisu odmarginovat dále od již zmíněných -komunistických- trojúhelníků.
5) Odsadil bych první řádek u odstavců. Nejsme v USA.
6) K menu by se hodil nějaký šikovný hover.
7) Patička je také zbytečná + nevzhledná (hádej, proč asi...).

Ke kódu:

a) Používáš/nepoužíváš XHTML. Posíláš jako text/html (hehe...).
- Ostatním: Ano, vím, že to specifikace dovoluje, ovšem musel jsem si rýpnout. jozobe, nekomentuj, prosím. :-))
Timy
Profil
Miloš
"Nechceš-li opouštět strict, klidně to tak nech, ale <div id="menu"> bych nahradil sémantičtějším <p id="menu">."
Menu do odstavce? To už snad radši ten div :-). Lepší sémanticky neutrálně, než sémanticky blbě... Menu patří do <menu>, nechci-li (nebo nemohu) použít <menu>, pak patří do <ul>.

RPG
"Posíláš jako text/html (hehe...)."
Aspoň že tak.

daneel
Mohlo by tam být něco jako logo a případně patička. Jinak mě nic nenapadá.
daneel
Profil
2RPG
3/ he komunistické, to mě nenapadlo(i když asi mělo), mě to připadá jako sklo, zelené (třeba to bude web sběrných surovin;-))
a) hm, toho jsem si nevšiml, popravdě přemýšlím, má-li cenu to dělat

Ale pryč prosím od kódu, hodnoťte vzhled, jak se vám líbí, jestli to není hnus paskvil.
daneel
Profil
2RPG
3/ he komunistické, to mě nenapadlo(i když asi mělo), mě to připadá jako sklo, zelené (třeba to bude web sběrných surovin;-))
a) hm, toho jsem si nevšiml, popravdě přemýšlím, má-li cenu to dělat

Ale pryč prosím od kódu, hodnoťte vzhled, jak se vám líbí, jestli to není hnus paskvil.
avaranger
Profil
Vylozene hnusny to neni :P
daneel
Profil
avaranger
oh to díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0