Autor Zpráva
Marty
Profil
Požádal bych vás o zhodnocení grafického návrhu webu. Napište, zda se vám líbí výběr barev, jejich sladění a vše ostatní týkající se vzhledu.
Obsah prosím nehodnoťte, žádný není, je to jen návrh.
Díky Marty
Glacier
Profil *
docela pěkné, barvy jsou dobré, jen to menu mi tam nějak nepasuje, nějak bych ho připojil k hlavičce.
pak by to chtělo trochu barevně zkrášlit text, ale jinak pěkný.
Marty
Profil
Glacier myslíš to menu nalevo, ty dvě tabulky?
Fred
Profil
Trochu by to chtělo vyčistit ten nápis black&white. Pěkný kód, jednoduché, rychlé a přehledné :-)
Hanz
Profil
To menu bych i nechal tak jak je, ale s tím nadpisem je to pravda. Chce to vyčistit!
Marty
Profil
Fred & Hanz Díky za odpověď, ale potřeboval bych trochu navést, zda existuje nějaký sofware, který mi to vyčistí. Nerad bych to dělal ručně v malování. :/
Charlie
Profil
Marty
1. Logo bych rozdelil na dva obrazky. Sice budes mit o jeden http pozadavek navic, ale jinak to nejde.
a) Udelej .gif pro text ve stupnich sedi (grayscale) a uloz ho optimalizovany a nastav mu co nejmensi barevnou hloubku.
b) Vytvor .jpg pro ten peknej obrazek, ale je v hrozny kvalite. Nevim, kde si ho vzal, ale asi bude lepsi si najit nejakej cistsi
2. Na uvodni strance bys mel mit zvyrazneny aktivni odkaz, aby navstevnik vedel, kde je
3. Zmen font na nejaky nepatkovy, treba Verdana, Tahoma...
4. Odstran atribut title u vsech odkazu, stejne je mas vsechny prazdny
5. Ty liche a sude radky v menu jsou zbytecne, vypada to pak moc jako tabulka. Tohle se vyplati jen u dlouhych radku.
Victorius
Profil
Vůbec se tam nehodí Times, Logo má příliš velkou kompresi. Jinak je to fajn ;) PS. Sleduju to na FireFoxu
Victorius
Profil
Marty
Program na vyčistění není, sand jen druhotně ve photoshopu ten text vystřihnout a přilepit zpatky znovu. Problém je v kompresi, nemáš nezkomprimovaný originál? Zkus po vyčištění (alespoň v malováné) zkomprimovat jinou metodou nebo jinou hodnotou komprese, tyhle možnosti ti dá třeba IrfanView.
Marty
Profil
4. Odstran atribut title u vsech odkazu, stejne je mas vsechny prazdny
Prázdný atribut alt se používá kvůli validitě, u položek v menu a u obrázků, které mají dekorační účel.

S tím logem je problém, že mělo šedivé pozadí, které jsem musel postupně odstranit v malování.
Originál(černé písmo, bílé pozadí) jsem zatím nenašel.
Charlie
Profil
Marty,
O specifikaci xhtml vim docela dost. Myslel jsem atribut title="". ten je urcite nepovinny. Mas pravde, ze atribua "alt" je povinny, ale jenom u obrazku. ne u odkazu.
A k tomu logu: Sezen si Photoshop a pomoci nastroje "kouzelna hulka" vystrihni jen napis a pak ho vloz do noveho obrazku. Jestli se ti to nechce delat, tak si sezen nejakej podobnej dekoracni font a udelej si vlastni obrazek.
Fred
Profil
Marty Poslal jsem Ti to logo na mail, trochu jsem ho vyčistil a ty okraje písma jsem trochu dobarvil paletou barev z toho lva, není to nic moc, ale je to trochu menší a není to tak rozmazaný.
Marty
Profil
Fred Teď už aspoň z praxe vím, proč je důležitý mít na stránce uvedenej e-mail. :)
Každopádně dík moc. Za chvíli tu vyčistěnou verzi dám na web tak se na to můžete podívat.
Cody
Profil
Mě trochu mate že v menu jsou nadpisy sekcí odkazu podbně formátovaný jako odkazy, nějak je odlišit, aby bylo jasný, že to nejsou odkazy (jiný pozadí, font, barva).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0