Autor Zpráva
Libik
Profil *
Ahoj všici "webmastři",

mohli by jste zde napsat všechny své postřehy na poměrně nový katalogu webů http://WWW.PROFIAUDIT.CZ ?

Je tam sice použit free template a open-source system, ale práce na tom provedené jsou jak na hradě :D :D

Zatim nenabízí ani moc funkcí, snad jen fórum, samotnou hlavní část - registraci do kategorií, a pak například píšeme recenze na dobré a zvolené weby.



Pokud máte nějaké připomínky, námitky, či nápady na případné přidělání některých věcí po funkčnostní stránce, tak mi to sem prosím napište, děkuji ;-)



Libor Kohel
tiso
Profil
Začal by som doménou - "profiaudit" a "katalóg webov" mi spolu vôbec nejde...
stribny
Profil
Má ten katalog nějaký jiný smysl, než link farma? Myslím nějaký přínos pro uživatele..

Jsem myslel, že katalogy jsou mrtvé. Neznám v okolí nikoho, kdo by nehledal přes vyhledávač a to mám na mysli i BFU.

Ukazování PageRanku je sice hezké, ale koho z normálních lidí to zajímá?
Libik
Profil *
No, právě proto se zde ptám, co by jste si například představovaly na tom webu za funkce (které by bylo možné co možná nejjednodušeji realizovat), či námitky k designu, ale to jelikož je základ freetemplate, tak mi spíš asi jen pokáráte.

Ale věřte tomu, že hodin strávených nad tímto kaalogem i přesto, že systém ani design nejsou úplně vlastní, tak je nespočet.
Kotě
Profil *
Libik
Ta reklama nahoře je matoucí, vypadá to, jako by to logo stránky. Naopad tvoje logo a nápis zaniká. Barevně to moc neladí.
HeWeR
Profil
Špatně rozdělené kategorie. Základem dobře fungujícího katalogu jsou dobře vymyšlené kategorie. Jakmile se v nějáké kategorii zobrazí víc jak 1 stránka – je to v katalogu chyba.
Libik
Profil *
to HeWeR: Počkej, teď nevím, co přesně jsi tím myslel... Mohl bys specifikovat??
HeWeR
Profil
Libik
Je to katalog, ne? A katalog jsou odkazy seřazené do kategorií. A právě na tom, jak kvalitně jsou odkazy seřazeny závisí úspěch katalogu.

Např. na stránce http://www.profiaudit.cz/category.php?category=19 se odkazy odkazy zobrazují v dalších 3 podtránkách - to je chyba. Na ty odkazy na dalších stránkách nikdo nebude klikat. Co třeba obecnou kategorii Počítače rozdělit na: Obchody s hardwarem, Webdesign, Blogy apod.
MichalekII
Profil *
Hlavní problém vydím v té kategorizaci, kategorií je dopradydý málo .... třeba můj katalog ( http://alfa.elchron.cz ) má víc než 300 kategorií a stejně s tím nejsem stále spokojen, teď vám to možné pripadá že váš katalog má kategorií dosat ale do se stane až tam dudete mít isíce odkazů, uvažoval jste nad tím?

A jednu věc jsem nepochopil ... podle jakého klíče jsou jednotlivé odkazy řazeny?
Libik
Profil *
No, až budou ty tisíce odkazů, jak říkáte, tak se určitě nad tímto problémem pozastavíme, ale nyní by více kategorií nemělo cenu, protože by byly kategorie téměř prázdné.
tiso
Profil
Libik: keď to nemá cenu, tak prečo by tu mal podľa Teba ešte niekto písať? Viditeľne vieš najlepšie ako to chceš mať... Skús sa nad týmto zamyslieť...
HeWeR
Profil
Libik
Podotýkám, že v něktrých kategoriích je již několik desítek odkazů a jsou velmi nepřehledné, ale "když to nemá cenu".
MichalekII
Profil *
Libik: no radit ti více nebudu (jsi přecejenom konkurence) ale stejně si myslím že to neděláš dobře ;-)
Libik
Profil *
OK, jako konkurence mi sice považovat asi ani nemůžeš, ale stejně díky za vaše postřehy. ;-))
HeWeR
Profil
Libik
Nicméně koukám, že naše rady byly celkem k ničemu :/

Další věc, která mě docela štva je počet reklam. Jako… snesu reklamu, ale mít jeden big banner, jeden full banner, 2 kontextové reklamy a další reklamy v menu – to už je trochu moc.
Libik
Profil *
Ohledně těch podkategorií, tak taky je nemohu udělat z tho důvodu, že podkategorie u mého systému neni možné udělat... Základ je postaven na open-source systému stejném jako například www.1000webu.com, kde bohuzel podsekce vytvořit nelze.
djlj
Profil
Základ je postaven na open-source systému
A co ti brání si to tam přidat? :)
HeWeR
Profil
Libik
V tom případě nevím co chceš hodnotit :/

Pro mě je ten katalog jen "reklamní farma".
Libik
Profil *
V katalogu byly před nedávnem přidány nové funkce... Jako editace odkazu, nahlášení nefunkčnosti, a spousta dalších. Máte na tyto nové vylepšení nějaké námitky/dotazy ::?::
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0