« 1 2 »
Autor Zpráva
audant
Profil
Tak jsem vypotil webovou prezentaci skautského střediska, je postavená na redakčním systému phpRS.
Jaký dojem to na vás udělá když se podíváte na první pohled?
A jaký na pohled druhý, nebo při delším procházení?
Díky

Koukněte se sem prosím...
Kotě
Profil *
Je to všechno moc velké, fotogalerie nejde a fotky jsou zbytečně velké, barvy moc neladí. Jinak to ujde.
Anonymní
Profil *
No na prvý pohlad sa mi to celkom páči a aj to vizerá na ďalší celkom dobre spracovaný phpRS, ktorý taktiež používam.
Keď tak prezeram lepsie, urcite by som vymenil tu hornu navigaciu. Nechapem preco tam pouzivat obrazky, ktore sa dlho nacitavaju a podla mna nemaju zadny kladny efekt. Skor by som pozil <ul><li>, teda seznam, nastiluj a budeš mať kvalitné, moderné menu.
Taktiež by som to prerobil na vrstvy, tabuľky sa dnes už na rozloženie stránky nepoužívajú, max. vtedy, keď si atribúty naštýluješ a budeš používať id a triedy.
Ďalej sa mi nepáči, že hlavný poklad je o niečo širší ako hlavička, patička a obsah, vizerá to ako keby to nebolo dobre naoptimalizované pre prehliadač, ale bohužial to vizerá tak aj v ostatných, možno to bol zámer, ale neoslnilo ma to.

Neberte si do hlavy, že sa mi stránka nepáči, je moc pekná, iba som vytkol pár vecí, čo by podla mna pomohli stránke smerom dopredu, ale keď chcete počuť klady, tak moc sa mi páčia spracovanie jednotlivých blokov, taktiež články, vidno, že si tu dal niekto námahu.
Anonymní
Profil *
ešte som zabudol pridať, že by moc bodlo pre použitelnosť stránky aby po kliku na hlavičku čitateľa hodilo na hlavnú stránku
Kotě
Profil *
Neberte si do hlavy, že sa mi stránka nepáči, je moc pekná

Tak to si trochu protiřečí ne? Tak líbí nebo nelíbí?
Anonymní
Profil *
nn si to asi nepochopil asi nejaka slovenska fraza, neviem co je nezrozumitelne
nemyslite si že sa mi nepáči, lebo je moc pekná - čo je na tom nepochopitelne
audant
Profil
ešte som zabudol pridať, že by moc bodlo pre použitelnosť stránky aby po kliku na hlavičku čitateľa hodilo na hlavnú stránku

Tomuhle moc nerozumím.
Jako když kliknu na hlavičku bloku "Čtenář" tak se dostanu kam?
Má to mít stejný efekt jako tlačítko "Home" v horním menu?

Odsazení vpravo od okraje "listu přišpendleného k dřevěné desce" je schválně, zdá se mi to zajímavé (tady tohle bude asi věc názoru, funkci to nemá žádnou).
Kotě
Profil *
Neberte si do hlavy, že sa mi stránka nepáči, je moc pekná
nemyslite si že sa mi nepáči, lebo je moc pekná

Tak tyhle dvě věty jsou ruzdílné ve významu, ale nebudeme řešit takové malichernosti, hlavně, že je autor spokojený.
Kotě
Profil *
audant
Komu se říká klikací logo, když návštěvník klikne na hlavičku nebo logo, tak se vrátí na úvodní strnu.
Kotě
Profil *
Má to mít stejný efekt jako tlačítko "Home" v horním menu?
Ano. Je to takový zaběhnutý zvyk.
audant
Profil
Aha, tomu rozumím, mátl mi tam ten čítateľ. Myslel jsem že to má patřit k bloku Čtenář.
"Klikací logo" znám, jakpak by ne. :)
Kotě
Profil *
čítateľ
znamená česky čtenář v tomto případě návštěvník stránek.
audant
Profil
Jasně Kotě, co to česky znamená je celkem zjevné. Chci říct že když jsem si to přečetl, dal jsem si to do spojitosti s blokem "Čtenář", který je v pravém sloupci nahoře. Proto jsem jaksi dost dobře nechápal, proč bych se kliknutím na tenhle odkaz dostal do Home.

Jinak fotogalerie je už opravená, nesouhlasily mi názvy souborů s tím co je uloženo v databázi.

Je to všechno moc velké
Tím myslíš velký obrázek v hlavičce? Jaké používáš rozlišení obrazovky?
Celý "list na dřevě" má pevnou velikost 940px, takže bude záležet na obrazovce návštěvníka.
Dal by jsi přednost menšímu obrázku, aby se ti zobrazilo více textu, nebo je to takhle rozumný kompromis mezi designem a funkčností?
Kotě
Profil *
Rozlišení mám 1024x768. Zmenšila bych celý list na dřevě, aby pozadí bylo víc vidět, je to věc názoru a je to tvoje stránka, tak to ber s rezervou. Jen mám pocit, že nějak nesedí to logo s tím obrázkem pod ním, myslím barevně.
Kotě
Profil *
audant
Logo je dané, tak byto chtělo přizpůsobit barvy webu k němu. Takže spíš modrá a zelená barva místo červené.
audant
Profil
Tak jsem zmenšil ten obrázek v hlavičce o 70px, a udělal ho klikací.
Kotě
Profil *
audant
Jo to je ono. Nemohl bys nahradit ten horní obrázek nějakou přírodou, aby se k němu hodilo barevně to logo?
Kotě
Profil *
audant
Jinak je to pěkný, jen ta červená tam fakt moc nejde.
Kotě
Profil *
audant
Ty fotky ve fotogalerii jsou moc velký, zmenši je tak na 70-80 kB s kompresí asi 80.
audant
Profil
Hola hola, jste tu někdo ještě?

Koukněte se sem, jestli by nebyla lepší nějaká jiná hlavička.
Obrázky hlaviček
Error
Profil
Mě se osobně moc líbí. Pár mouch bych určitě našel. Ale jak se říká "na psa si vždy hůl najdeš"
Railbot
Profil
Error
Mě se osobně moc líbí. Pár mouch bych určitě našel. Ale jak se říká "na psa si vždy hůl najdeš"
Mě - Mně, mouch - much, "na psa si vždy hůl najdeš" - "kdo chce psa být, hůl si vždy najde"
To jen neco malo oprav k tobe.

audant
Stranky celkem pekne. Jenom skoda, ze je to tabulkovy layout a semantika dost pokulhava (je tam h1 a hned za tim h3 napriklad).
audant
Profil
Tabulkovy layout
Proč pláčete nad tabulkami? Původně jsem měl celý layout v CSS, ale jelikož běží stránky na opensource redakčním systému phpRS, nezbylo mi než to celé předělat zpět do tabulek.
Musel bych totiž přepisovat hodně zdroje tohoto báječného systému (a přišel bych tak o možnost budoucího upgrade). A taky používám několik pluginů do systému a tam je prostě skoro všechno postavené na tabulkách.
Je mi jasné, že CSS je modernější a lepší, ale výsledek je přeci stejný, nebo jsou nějaké rozdíly v době po kterou se stránka vykresluje?
h1 a h3 mi nějak proběhlo mezi prsty při vývoji, pokusím se to výhledově napravit (v současné době to nevidím jako závažný problém).
Jinak díky všem kdo napíší svůj názor, fakticky si to čtu a když je to rozumné i se podle toho zařídim.
Railbot
Profil
audant
Tabulky jsou pro tabulkova data, ne pro rozlozeni stranky. To uz je problem systemu, ze je delam zastarale pomoci tabulek a ne v CSS. Rozdily ve vykreslovani tam samozrejme jsou. Tak proc vubec pouzivat nadpisy a CSS vubec, kdyz v HTML formatovat taky jde a vysledek je stejny...aneb vratme se zpatky na stromy, omg.
ax123
Profil
určitě bych přepsal do češtiny home, weblinks, downloads alespoň skauti by snad mohli mluvit pěkně česky, když ne oni tak kdo už? A možná zkusil o trošku světlejší červenou na pozadí
Jandula
Profil *
Mě se taky stránky líbí, ale myslím že to s tou češtinou je to pravda a ještě něco červenou bych nechal je dobrá
Anonymní
Profil *
Vše je už česky.
audant
Profil
Pardon, zapomněl jsem se přihlásit.
Celé menu i několik nadpisů je už česky, máte pravdu.
Akorát si nejsem jistej překladem Home na Úvod, Domů se je mi javí taky jako blbost.
Tohle asi nemá jednoslovný překlad se stejným váznamem, který to na internetu má.
Kotě
Profil *
Home
Můžeš napsat "úvodní strana"
audant
Profil
Ahoj Kotě, už jsi tu zpět?
Úvodní strana, nebo Hlavní strana apod. jsou dvě slova a celkem dlouhá.
A jak sama vidíš v mém případě v menu moc místa není.
Koukala jsi sem?
http://keyoke.beacon.cz/skaut/hlavicka.php
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0