Autor Zpráva
Cipino
Profil
Udělal jsem pár změn v kódu a grafice na mojí osobní stránce. Zajímal by mě Váš názor, jak celý web na Vás působí.
* Uvažuji, že odstraním ty dva obrázky na titulní straně v textu, které jsou tam spíše pro oživení jako dekorativní prvek. Nějak se mi tam nehodí, ale budu rád za Vaše názory.
* Jinak jsem ještě narazil na jeden problém. Dvakrát se mi nekoretně zobrazila stránka v IE6.0 (XP, sp1), tak nevím, jestli to bylo jen náhodné či ne. Díky za otestování.

http://www.cipino.wz.cz

Hezký den!
Victorius
Profil
Je to opravdu nádherné, po dlouhé době zase nějaká překrásná stránka. Ty dva obrázky ale opravdu zruš, sice působí pěkně, ale matou uživatele, protože si myslím každý myslí že patří k textu ve kterém jsou umístěny. Nelíbí se mi ale ukončení reklamou, ta tmavě šedá mi připadá moc násilná a razí, ale to je jen můj subjektivní názor. a ještě nechápu trojúhelníček na pravo nad tou lilijí. Tvá stránka je skvělá a já jen hledám alespoň drobnosti které bych vytkl, žádné chyby (které znám) tam nevidím.
Victorius
Profil
nechápu přesně učel webu takýe pokud jsme dobře pochopil že se jedná o blog, tak mi tam chybí RSS, Atom nebo něco podobného. Tohle by myslím každá blog měl mít a tady mi to hodně chybí, pokud existuje a jen jsem si ho nevšiml, potkm je to taky chyba, dej ho na lépe viditelnější místo
Fred
Profil
Moc pěkný, trochu mi to blbne ve firebirdu 0.7 (pomalu se to načítá a nemění se adresa v adresním řádku?) , ale nepřišel jsem na to proč. To bych ale neřešil, mrknul jsem se v Firefoxu 1.0 a tam je to v pohodě. Naprosto souhlasím s Victoriusem. Možná bych tam tu reklamu vkládal jinak http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=18 48
Marty
Profil
Mám xp, ie 6.0, sp 1, a vše je ok.
Na modemu se mi to natahovalo strašně dlouho, ale vzhledem k tomu designu, co se mi později natáhl, jsem ochoten klidně čekat. Opět jeden z těch lepších webů.
Žádné chyby jsem neodhalil, ale jedinný co se mi tak trošinku nelíbí je, že máš malinko předivováno.
Sedm vnořenejch divů je podle mě moc.
Fred
Profil
Marty
To s těma divama jsem si taky říkal, ale nenapsal jsem to, protože to je holt daň za ty grafický parádičky
Cipino
Profil
Victorious:
Ty dva obrazky asi opravdu zrusim, i na me pusobi trochu matoucim dojmem a nemaji zadny vetsi vyznam.
Reklama ukoncena sedou se mi zdala jako nejlepsi varianta, ale jeste popremyslim o zmene.
"Trojuhelnicek nad lilii" je jen dekorace, ale je fakt, ze v nekom to mozna evokuje pocit na to kliknout. Jsem rad, ze si vsimate i malych detailu :) Ten blog teprve planuju, takze zatim zadne rss neni potreba a tim padem tam neni.

Fred: Zkusim se na to ve firebird 0.7 podivat a pripadne to nejak vyresit. Procital jsem si ten odkaz o vkladani reklamy i Vase reseni v nem, ale myslim, ze tohle postacuje. V tom prispevku slo spise o validitu te reklamy a ta je. Nebo jste to myslel jinak, mozna jsem Vas jen spatne pochopil?

Marty: Priznavam i pro me je ten pocet DIVu velky, ale snazil jsem se najit lepsi funkcni reseni, ale nepovedlo se to udelat. Jak naznacil Fred, je to mala dan za ty graficky serepeticky .)
Hanz
Profil
Nádhera! Jestli si u někoho někdy nechám dělat web (nenechám :o)) tak jen u tebe!
Fred
Profil
Cipino
Jo tak jsem to myslel, jednoduše není to validní a hned ze dvou důvodů document.write ani iframe nemá co dělat v xhtml, stačí malý pokus poslat správnou hlavičku a zhroutí se na té reklamě parser v prohlížečích co umí xhtml , takže ta stránka takhle prostě a jednoduše není validní xhtml 1.1 , nanejvýš html 4.0 frameset.

if ( stristr($_SERVER["HTTP_ACCEPT"],"application/xhtml+xml") ) {
header("Content-type: application/xhtml+xml");
}
else {
header("Content-type: text/html");
}
Cody
Profil
Jen takový detail, stránky jsou perfektní a snad právě proto bych se přimlouval za české (jsme v čechách) odstavce a české (nikoliv anglické obojí horní) uvozovky.
Fred
Profil
Nemaslel jsem to zle ta stránka je fakt pěkná, ale s tou validitou je to pravda http://www.w3.org/MarkUp/2004/xhtml-faq#docwrite
Cipino
Profil
Fred:
Ja vim, mate naprostou pravdu. Ja ten vygenerovany kod reklamy ani nijak nezkoumal, az ted jsem se podival na vystup. Takze jakto ale udelat, abych neporusoval pravidla webzdarma o reklame a navic to bylo spravne?! Zkusim si jeste poradne procist ten thread, na ktery jste me prvne odkazoval. Diky.

Hanz:
Diky :)

Cody:
ad uvozovky, ted jsem to moc neprochazel, ale uvozovky jsou snad jen v tom citatu na uvodni strane. Jelikoz je to uzavreno v elementu q, doplnuji se uvozovky automaticky. Nevim, ty uvozovky by se mely v tomhle elementu automaticky doplnit podle jazyka, ve kterem je dokument napsan. Takze s tim az tak moc neudelam, jedine to dat do jineho elementu. Diky za upozorneni..
Cody
Profil
Cipino Teď si nejsem jist jestli jsme se pochopili, nemyslím uvozovky v kódu, ale v textu, třeba nastránce s biografií je, cituji: do rodiny (sestra Petra). Při prvním vážení se jazýček vah zastavil na hodnotě 4.2 kg. Tyto "neatletické" proporce se ale naštěstí časem vzhledem k věku spravily v mnohem příznivější... Přitom by stačilo použít entity
„ “
a bylo by to OK . Viz Těma českejma odstavcema jsem myslel text-indent: něco. a p {margin-top: něco; margin-bottom: něco;}.
Cipino
Profil
Cody:
ted uz si rozumime :) Co jsem nasel v textu, to jsem prepsal na ceske uvozovky. Diky.
Victorius
Profil
Cipino tak to jo, ten trojuhelnicek me udivil v tom ze mas stranku osove soumernou a lilije to prijemne narusuje, zato ten trojuhelnicek nerusi prijemne, chybi mi i na druhe strane, mozna by bylo lepsi kdyby tam nebyl. Mas pravdu a i ja s tim souhlasim ze seda je nejlepsi mozne ukonceni stranky s reklamou, ale ten odstin sede je prilis tmavy. je nejtmavsi na cele strance a bije do oci
Cipino
Profil
Tak jsem udelal par drobnych zmen podle vasich navrhu..

- tu sedou barvu, kde je reklama, jsem zesvetlil
- misto jednoho trojuhelnicku v logu jsou ted dva ;)
- vyhodil jsem ty dva obrazky v uvodu
- dal jsem odstavcum text-indent
- ve FireBird 0.7 uz by to snad melo chodit lepe

* jinak chci jeste udelat lepsi odkazy pomoci mod_rewrite, ale moc si s nim netykam :)

Zda se vam to ted lepsi, nebo mate jeste nejake navrhy?
Diky!
Fred
Profil
Je to moc pěkný, ještě možná přidat úplně na začátek přeskočit navigaci, ale tak aby to tam nebylo první na ráně pro roboty. Třeba nějak takhle, netestováno (mám to trochu jinak)

<? if ( !eregi("MSN",$HTTP_USER_AGENT) AND !eregi("GoogleBot",$HTTP_USER_AGENT) AND !eregi("yahoo! Slurp",$HTTP_USER_AGENT)AND !eregi("holmes",$HTTP_USER_AGENT)AND !eregi("Jyxobot",$HTTP_USER_AGENT))
echo "<a href="#content-left-intro" class="hidden">Přeskočit navigaci</a>";;
?>
Cipino
Profil
Fred
Diky, pripadne to tam pridam, dobry napad.

to all: Je tu nekdo, kdo umi dobre pracovat s mod_rewrite? Chtel bych udelat lepsi odkazy. Pokud by se nejaka dobra duse nasla, ktera by mi pomohla, byl bych ji nesmirne zavazan :) Nechci to resit tady, pripadne po mailu nebo icq. Vsechny potrebne kontaktni udaje naleznete v mem infu. Dik.
23k
Profil *
Ja ti helpnu cipino ;) rewrite bych zmakl. Btw pokud se ti nelibi reklama na WZ kup si vlastni domenu, je to za par kacek, snad na to mas studaku
pyty
Profil
ja len ze s tym cennikom by som to nechal tak, lebo keby si si precital pravidla na webzdarma vedel by si, ze tam mozu hostovat len nekomercne stranky. takze ked ti na to pridu tak ta mozno vykopnu, ale to je dost nepravdepodomne, lebo ja by som bol hrdy za na mojom serveri hostuje taky skvely a nadherny web...
Cipino
Profil
23k
dik za pripadnou pomoc, jinak me ta reklama nevadi ..

pyty
s temi podminkami na wz je to jiste pravda, ale existuje cela rada wz webu, ktereho maji a "nikomu" to nevadi. Tedy spis za to nensou patricne nasledky. Je to zapeklita vec :)
Cipino
Profil
Chci trosku oprasit tento thread, jelikoz k tomu mam maly duvod ;)
Dodělal jsem na svých stránkách blog a udělal lepší odkazy, kdyby se někdo na to chtěl mrknout a případně řekl, co ještě vylepšit ohledně těchto věcí, budu mu vděčný.. nice day.

http://www.cipino.wz.cz
MarXcelino
Profil *
To Cipino: Je to fakt pekny... Vypada to huste!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0