« 1 2 »
Autor Zpráva
jozob
Profil
Zdravím, kolegovia, okolodúci, bratia, sestry, sestričky.

Poprosil by som o kritiku návrhu osobného webu. Zaťiaľ ho nájdete na doméne http://jozef-benko.prievan.sk/

Obsah doplním až po vychytaní všetkých chýb a nakoniec web presuniem na doménu druhého rádu.

Ďakujem a verím, že mi pomôžete nájsť akúkoľvek maličkosť.
jozob
Profil
Ešte pripomienka. Predmet kritiky: kód, grafika, použiteľnosť, prístupnosť, rozdiely vo vykresľovaní.
jozob
Profil
A teraz už naozaj posledná pripomienka. O oneskorenom vykresľovaní pozadia v IE, v navigácii, konkrétne pri akcii :hover viem. Ak máte návrh, ako riešiť súčasnú situáciu, podeľte sa s ním. Jedno riešenie ma napadá, ale uvidíme, čo navrhnete vy. :o)
quinux
Profil
Tak kód hodnotit nebudu neche se mi to prolízat, najdou se jiný, kteří nežijou pro nic jiného ;o)
Grafika: tak ta se mi líbí a docela hodně :o)
Použitelnost: těžko říct, není tam žádná informace, kterou bych chtěl znát resp. tam není žádná informace :o)
Přístupnost: hlubší analýzu nedělám opět přenechám těm, které jsem již jmenoval, ale jednu výtku bych asi měl a to menu - zdá se mi, že je takové nevýrazné
Ve firefoxu 1.5.0.4 v poho
:o)
quinux
Profil
jozob
A teraz už naozaj posledná pripomienka. O oneskorenom vykresľovaní pozadia v IE, v navigácii, konkrétne pri akcii :hover viem. Ak máte návrh, ako riešiť súčasnú situáciu, podeľte sa s ním. Jedno riešenie ma napadá, ale uvidíme, čo navrhnete vy. :o)

Máš namysli problikávání? To je myslím neřešitelná chyba IE
svains
Profil *
<!DOCTYPE #IMPLIED SYSTEM -- (c) 2006 Jozef Benko -- > - ???????????????, a k cssku by stacilo kdybys ho aspon projel validatorem,... naky mensi chyby, jinak zbytek kodu, tak neni co hodnotit, jinak design z casti je to vsedni a z casti je to originalni, ale me se celkem libi,.. jen tak dal,
koudi
Profil
Dobrá práce. Do kódu sem nahlíd, už po několika úvodních řádcích jsem zjistil, že nemam tušení oč jde, tak sem toho radši nechal. Každopádně výsledek se mi opravdu líbí. Jen možná ty 'čtverce napravo' - nevim, ale možná bych třeba volil jenom dvě barvy (1/3 stejně a 2 jinak). Nevim, na grafiku nejsem :)
All4Net
Profil
V Mozille 1.6 nevidim na pozadi ten sedy pas ohraniceny oranzovymi ciarami. V IE to vidim.

Dizajn sa mi paci, ale tu paticku by som spravil nejako inac. Viac by som ju zapasoval do dizajnu.
quinux
Profil
svains
cssku by stacilo kdybys ho aspon projel validatorem,... naky mensi chyby - jedna chyba jinak varování, nežer to tak :o))
jozob
Profil
quinux
"Máš namysli problikávání?"
Áno.

"To je myslím neřešitelná chyba IE"
Nie nie, určite sa to dá riešiť a viem ako. Len čakám, či príde niekto s lepším riešením (ehm, ehmderoehmehm). :o)

svains
"???????????????"
Nejaký problém?

"a k cssku by stacilo kdybys ho aspon projel validatorem,... naky mensi chyby"
Validátor je Boh?
BTW: tá chyba je opravená a vôbec som sa na validátor nepozrel... chybu som opravil pri riešení chyby, na ktorú upozornil All4Net.

"jen tak dal"
Díky. ;o)


koudi
"Do kódu sem nahlíd, už po několika úvodních řádcích jsem zjistil, že nemam tušení oč jde, tak sem toho radši nechal"
:o)

"Jen možná ty 'čtverce napravo' - nevim, ale možná bych třeba volil jenom dvě barvy (1/3 stejně a 2 jinak)"
Dorieši sa pri obsahu. Ešte uvidím.


All4Net
"paticku by som spravil nejako inac. Viac by som ju zapasoval do dizajnu."
Pätičku rozhodne meniť nebudem. Zatiaľ som vždy pätičku zapracoval do designu, no teraz som spravil výnimku. A cielene, takto sa mi to páči. Pätička je už istá vec, ktorú nebudem meniť.

"V Mozille 1.6 nevidim na pozadi ten sedy pas ohraniceny oranzovymi ciarami"
A teraz?
quinux
Profil
jozob
Nie nie, určite sa to dá riešiť a viem ako. Len čakám, či príde niekto s lepším riešením (ehm, ehmderoehmehm). :o)

rád se přiučím :o)
mata
Profil
kód - chybí head a body, ale u jozoba předpokládám, že to bude ukázka machrovinky a matení nepřítele (opravdu nijak ve zlém ;-)

grafika - pěkná, jen bych možná ten pruh uprostřed udělal na pozadí fixed, aby neskroloval (ale to by vlastně asi nešly řešit ty stíny po stranách, tak nic)

použitelnost - bez obsahu těžko soudit

přístupnost - nejsem si jistý kontrastem textu hlavní navigace s pozadím, ale testovat se mi to nechce, tiskový a PDA styl je poměrně dosti strohý, při největší velikosti písma v IE je v pravém sloupci nějaký divný line-height v nadpisech

s problikáváním nevím nevím ale já bych tam tu šipku šoupnul k selektoru jak bez hover tak s hover a možná by to pomohlo ne?
tiso
Profil
jozob
...viac-menej si ukázal ako sa to má robiť keď niekto chce robiť webdesign (narážam na jednu diskusiu), ale chýba to najdôležitejšie - obsah Len pár menej dôležitých poznámok:
-podľa mňa si to prehnal s tým horným odsadením stránky (stačilo 5-10px)
-webdesign-portfolio-referencie.php - ako chceš
-pridal by som nejaké title do položiek menu
-zdá sa mi že v menu je nízky kontrast textu a pozadia...
-tiež by som sa prihovoril za favicon - rýchlejšie sa identifikuje stránka medzi ostatnými tabmi v prehliadači
jozob
Profil
mata
"chybí head a body"
Nikomu nechýba. Ani nemôže. Viete, ľudkovia, HTML parser je inteligentný a dokáže si tieto veci domyslieť.

"tiskový a PDA styl je poměrně dosti strohý"
Má 0 bajtov, tak čo chceš? :o) (dorieším spoločne s obsahom)

"při největší velikosti písma v IE je v pravém sloupci nějaký divný line-height v nadpisech"
Všimol som si. Opravené.

"s problikáváním nevím nevím ale já bych tam tu šipku šoupnul k selektoru jak bez hover tak s hover a možná by to pomohlo ne?"
Nie, to by nepomohlo.
jozob
Profil
tiso
Díky. Čo sa týka pripomienok, väčšina sa vyrieši pri napĺňaní obsahom.
otaznicek
Profil *
do tech ctvercu vpravo bych dala nakej jemnej prechod ne jen jednobarevny. jinak pekny, moc pekny =)) na doctype bych se vybodla, k cemu ho?
mata
Profil
Tak jsem pátral ve svých záložkách, kde si schovávám šikovné odkazy a řešení pro šipku zřejmě souvisí s tímto:

- nadefinovat stejné pozadí rodičovskému prvku
- nastavit HTTP hlavicku expires, neboť IE se snaží při najetí myši na odkaz ověřit jestli je obrázek aktuální nebo ne
jozob
Profil
otaznicek
"do tech ctvercu vpravo bych dala nakej jemnej prechod ne jen jednobarevny"
Bolo. Možno ešte bude, uvidím.

"na doctype bych se vybodla, k cemu ho?"
Konečne rozumný človek. Ale ja tam mám doctype, pretože slepo uznávam validitu. A takto mám stránku takmer vždy valídnu. :o))))))
jozob
Profil
mata
"nadefinovat stejné pozadí rodičovskému prvku"
Je.

"nastavit HTTP hlavicku expires, neboť IE se snaží při najetí myši na odkaz ověřit jestli je obrázek aktuální nebo ne"
Nj, ale na akú hodnotu nastaviť?
jozob
Profil
Kontrast v navigácii som zvýšil. Je to OK?

BTW: môj plán na ošetrenie IE "bugu" s preblikávaním sa na túto konrétnú situáciu neosvedčil.
quinux
Profil
jozob

BTW: môj plán na ošetrenie IE "bugu" s preblikávaním sa na túto konrétnú situáciu neosvedčil.
Poslední dobou se mi zdá, že těch bugu v IE přibývá, v práci mám nejaktuálnější verzi IE a dějí se v něm věci, které se mi doma na neaktualizovaném IE nedějí. :o))))
RPG
Profil
jozob

Myslím, že nemám nic co bych mohl vytknout. Snad jen, ulehčit život nám, poloslepým a o ždibeček zvětšit písmo.

svains
"???????????????"
Nejaký problém?


IMHO to vypadá, jako bys na podobnou poznámku čekal, toužil po ní, připravoval se na ni. Nemám pravdu? :o)

mata
"chybí head a body"
Nikomu nechýba. Ani nemôže. Viete, ľudkovia, HTML parser je inteligentný a dokáže si tieto veci domyslieť.

Nebudeš věřit, ale podobnou rekci jsem také čekal.

otaznicek
na doctype bych se vybodla, k cemu ho?
Stránky vyhoví doporučení. A teď můžem řešit, k čemu je tohle. :o)
roberta
Profil
mne sa to v IE7 zobrazuje nejako divne a vôbec sa mi to nepáči... asi sa treba trosku viac pohrať s CSS, veď to nie je až taký zložitý design...

http://test.ikoner.sk/jozob.png
quinux
Profil
roberta
IMHO i když MS říkal, že s renderovacím jádrem už dělat nic nebude tak bych mu radši nevěřil, takže ladit něco pro BETA verzi je nesmysl. :o)
roberta
Profil
quinux
nuž robte si ako chcete, ale aby ste potom nemali zbytočne veľa roboty s novým majoritným prehliadačom ak jadro naozaj nezmení. pritom to nie je veľa roboty odladiť tento design...
inak v ostatných prehliadačoch sa to zobrazuje celkom dobre :)
All4Net
Profil
roberta

Pripajam sa k quinux. Naco ladit weby pre BETA produkt? Nevidim v tom zmysel a efektivitu. A pochybujem, ze ked bude verzia finalna, ze bude IE7 zo dna na den majoritnym prehliadacom.
quinux
Profil
roberta
Ve chvíli kdy vyjde IE 7 se hned nestane majoritním prohlížečem (jak už říkal All4Net), uvědomte si, že dodnes se používá IE 5.x, jak dlouho bude trvat než podíl IE 7 výrazně stoupne? Do té doby stihnete opravit snad všechny své weby :o)

Samozřejmně, ale souhasím s tím, že udělat ten web tak, aby se i v IE 7 zobrazoval dobře by neměl být problém, ale zatím bych to považoval spíše jako třešničku na dortu než jako "povinnost". :o)
RaDeoon
Profil *
stránky se mi docela líbí je to všední i zajimavé ...

ale mám lamáckej dotaz... kde se shání ten text španělsko latinskej ?? co to má znamenat to se s tím píšete takle nebo to je normálně nějakej generátor ? :D
Plaváček
Profil
Jde o takzvazný výplňový text, který nahrazuje budoucí textový obsah webu a používá se pro lepší orientaci, jak bude web včetně obsahu vypadat. Generátor je k dispozici třeba zde http://www.subterrane.com/loremipsum.shtml
quinux
Profil
LoremIpsum generátor je i jako rozšíření pro Firefox https://addons.mozilla.org/firefox/198/
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0