Autor Zpráva
Lorinka
Profil *
arinka.atlasweb.cz Na svou obhajobu uvedu pár skutečností. Je to má první webová stránka :-) Jsem si vědom některých nedostatků např. statická tlačítka (v MISE alespoň malý efekt) fotky zarovnané jen horizontálně atd. Opera mě zobrazuje jiné písmo než jsem zamýšlel v ostatních prohlížečích to mám doma ok.
Zejména mě zajímá jestli nemám v kódu zásadní prohřešky. Také nevím jestli mohu zapsat jen celé procenta nebo i s desetinými čísly.
externí .css případně hodím sem. Případně odkaz zde jestli se takto k němu dostanete.

Předem děkuji za reakce.
odkaz
Profil *
to pozadí je dost šílený
Dan Fojtík
Profil
- zrušil bych úvodní stránku, je k ničemu
- zrušil bych framy (fuj!)
- menu je tam zbytečně 2x
- z toho žlutého písma bolí oči
- spíš bych to udělal znova, ale až po přečtení jakpsatweb.cz

+ ty štěňata jsou celkem roztomilý
1/10
Dan Fojtík
Profil
odkaz
Souhlas.

Ještě musím dodat: ze začátku jsem čekal, kdy na mě vybafne rotující zavináč :-)
Mistr
Profil
Lorinka
Já myslím, že na první stránky je to dobrá práce. Samozřejmě by bylo možné ty stránky vylepšit, ale jak píši, na první pokus je to, myslím, dobré. Jen tak dál.

Mimochodem, jak se jednotlivá štěňata od sebe poznají? Ares x Arwen x Avar x ...? Viz http://arinka.atlasweb.cz/odkaz_stenatka.html
Miloš
Profil
Dan Fojtík
- menu je tam zbytečně 2x
Hůř než zbytečně – lámal jsem si hlavu nad tím, jestli vedou ty odkazy tamtéž nebo nevedou. Zdvojené odkazy znesnadňují orientaci.
odkaz
Profil *
já taky myslím, že na první stránky je to OK a pejskovy určitě framy neva... ale to pozadí fakt vyměň!!! ty zelený kolečky zbůsobují, že se nedají číst žlutá písmenka. žlutá písmenka na černém pozadí moc bijou do očí, kdyby tam měla delší text, nikdo by ho nedočetl...
Ps: pejsek je krásnej taky máme takovýho ;)
Lorinka
Profil *
- pozadí: ok. souhlas - bylo první co mě zaujalo tak jsem ho jen zmenšil ztmavil a změnil barvu (je z Win XP) moc jsem to neřešil a pak jsem si asi zvyknul - pokusím se napravit
- úvodní stránka: ta je tam právě proto, že jsem četl jakpsatweb a také proto, že to takto hodně vídám na amatérských stránkách. Také jsem chtěl upozornit na vhodnost Ie z důvodu efektů a zejména na F11 dále je tam odkaz na zobrazení na monitorech s nižším rozlišením. Jinak je mi jasné, že to většina lidí stejně nečte :-(
- framy: ok. souhlas - chvíli jsem si hrál s CSS pozicováním, ale potřebuji na to více času a celá stránka vznikala pod vlivem nedostatku času :( - pokusím se napravit
- menu 2x: opět souhlas a původně tam nebylo dal jsem ho tam až když jsem přidal odkaz na to nižší rozlišení :(
- žluté písmo: asi to nebyl nejlepší nápad - chtěl jsem to vše ladit do zeleno-žluto-oranžova. Bylo by lepší bílé písmo na tmavém pozadí (asi zase tmavozelené, ale jiný vzor)?
- rotující zavináč: málem tam byl :-D ale protože jsem četl nejen jakpsatweb tak tam není - i některé další věci :-)
- udělat znova: něco ještě poměním, ale účel splnily - zájemci jsou :-)

- rozpoznání štěňátek: jj na první pohled to tak vypadá možná by bylo lepší kdyby se po klepnutí na podobiznu otevřela další galerie a tam bylo několik fotek štěňátka - to bych mohl ještě udělat, ale poznat se dají - zejména nyní když už jsou starší a již se hezky vybarvují. Jinak Avar má jako jediný stále trošku vypláznutý jazyk - viz. foto ;-)

Snad jsem na nic nezapomněl. Takže děkuji za konkrétní připomínky. Také děkuji všem co zodpovídali mé dotazy na tomto fóru v jiných částech a také Tiso-vi který mě obětoval nemalé množství času na ICQ. Dále stránkám jakpsatweb.cz a dalším které na ně navazují :-)
svains
Profil *
-2/100, musis se jeste snazit,..
Mistr
Profil
svains
-2/100, musis se jeste snazit,..
Já bych to tak zle neviděl. Co bys například vytknul Ty? Buď, prosím, zcela konkrétní.
letim
Profil
Když už chceš použít fram tak: menu - zmenšit aby zmizel ten posuvník.
Změnit barvu pozadí a písma aby tak netouklo do očí.
Jinak na první výtvor bych to ohodnotil celkem kladně.
blackjack
Profil
Jsou to super stránky!!! Není co namítat...kromě toho co již bylo uvedeno =)
Lorinka
Profil *
blackjack: Na tvoje pubertální úlety tu předpokládám není nikdo zvědavý - proč tu něco píšeš když o tvorbě stránek nic nevíš? Díky tobě teď každý kdo má možnost vidět Ip toho kdo zde přispívá si nyní bude myslet, že si přispívám z našeho společného připojení do vlastního tématu pod jiným nickem!
Lorinka
Profil *
Upravil jsem stránku nová verze je umístěna na aspweb.cz

Provedl jsem tyto změny:

- Změna pozadí (uvažoval jsem, že bych ho možná ještě více ztmavil).
- Změna barvy písma. Alespoň tabulky jsem nechal žlutě + důležité texty. Moc se mi to nelíbí. Když jsem nechal bíle i tabulky tak to bylo dle mého názoru ještě horší.
- Zrušil jsem odkaz pro nižší rozlišení na úvodní stránce (chtěl bych jí ponechat) - později ho vrátím - udělám ještě jednu verzi kde bude menu na úvodní stránce tak jako předtím když to bylo zdvojené.
- Zrušil jsem zdvojené menu.

Framy zatím zůstaly - na to se chystám nyní.

Prosím o Vaše názory jestli je to takto lepší případně jak to ještě upravit. Předem díky.
Mistr
Profil
Lorinka
Změna pozadí (uvažoval jsem, že bych ho možná ještě více ztmavil).
Je to teď, myslím, lepší. Ovšem ztmavovat? To není černou barvou? Zauvažoval bych o tom, zda to nedat úplně černé.

Změna barvy písma. Alespoň tabulky jsem nechal žlutě + důležité texty. Moc se mi to nelíbí. Když jsem nechal bíle i tabulky tak to bylo dle mého názoru ještě horší.
Myslím, že dobré.

Zrušil jsem odkaz pro nižší rozlišení na úvodní stránce (chtěl bych jí ponechat)
K úvodní stránce bych měl jinou poznámku. Vyzýváš uživatele, aby, pokud mají zájem, stiskli klávesu F11. Myslíš, že pak vědí, jak se toho úplného zobrazení stránky zbavit?

udělám ještě jednu verzi kde bude menu na úvodní stránce tak jako předtím když to bylo zdvojené
Není to zbytečná práce navíc? Avšak, dělej jak chceš.

Zrušil jsem zdvojené menu
Dobrá volba.
Mizik
Profil *
Gratulujeme k pejskům jsou nádherný. Taky vlastníme psa retrívra Sedrika, je mu 16 měsíců a šijou s ním čerti, hlavně, když jdeme ven. Přejeme dobré nové majitele štěňátek a hodně chovatelských úspěchů. Fotky jsou super.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0