Autor Zpráva
shaldan
Profil *
zdravím .. koukněte prosím na svoboda.php5.cz
jsou to pracovní stránky našeho infocentra a nejsou tedy ještě dodělané,
ale tuhle podobu bych zhruba chtěl nechat (hlavně s ní souhlasí tak nějak šéf, kvůli kterému jsem už musel design měnit 3x :)))
Bohužel ne všechno co se týče designu je v mé moci (ano, může za to šéf :))).
Já bych třeba stránky udělal vycentrovaně s okraji cca 30px a další změny.
U té příležitosti bych chtěl poprosit o radu, kdy mne zlobí horní levý obrázek v Mozille, kde se rozříší cca o 5 px a mně se nedaří tomu zamezit :))

díky
Gekon
Profil
www.svoboda.php5.cz
shaldan
Profil *
omlouvám se, že jsem nedal rovnou odkaz.... Ten levý obrázek jsem spravil, byla to moje hloupá chyba v přehlédnutí nastavení šířky levého divu :)). Ehmm ... tichý dotázek ... a proč nikdo nic nekritizuje :), docela rád bych slyšel připomínky, třeba to šéfa přesvědčí a budu mocit udělat změny a jsem si jistý, že je mnoho co vylepšovat, ostatně je to můj první větší web.... díky
Mistr
Profil
shaldan
Mé poznámky k předkládaným stránkám:
(1) Co to je ten východ slunce (?) v levém horním rohu? To je logo obce Svoboda nad Úpou?
(2) V pravém sloupečku "Doporučujeme Vám" máš text příliš zarovnaný k obrázkům. Dej tam trochu větší mezeru.
(3) Řádky textu jsou příliš naražené na sebe, nech jim tam trochu (vertikální) mezeru.
(4) Příliš se mi nezamlouvá to horní, vertikální menu. Mám na mysli to ztučňování odkazů po přejetí myškou. Nešlo by to vyřešit jinak (například barvou písma)?
(5) Nepodtrhávej to, co není odkazem (viz stránka Kultura). Návštěvníky stránek tím jen mateš, že se jedná o odkaz, což ve skutečnosti není pravda.
(6) Vyhoď ten text ve stavovém proužku. Je vhodné ukázat uživatelům, kam odkaz vede (zda na HTML stránku, PDF či Word dokument apod.).
(7) Odkaz "Historie a současnost města" z levého menu má nějaké dlouhé podtržení, ne?
(8) V patičce Ti chybí spodky některých písmen ("p" aj.).
(9) Zkus si na stránce http://svoboda.php5.cz/vylety.php?vylet=10 přejet odkzay z nabídky výletů. Není to odjíždění a zase přijíždění jednotlivých odkazů strašné?
(10) Mám šanci se na stránku http://svoboda.php5.cz/index.php?w=info dostat i jinak, než že klepnu na ploše vstupní stránky? Pokud ne, zapracoval bych na tom!
Mistr
Profil
(11) Nefunguje přepínání jazykových mutací.
(12) Nezamlouvá se mi odkaz Počasí z horizontálního menu. Vadí mi především to otevírání nové stránky...
DDD
Profil
Nelíbí se mi to "ztučňování" odkazů po přejetí, zvlášť když ještě ten odkaz pak mění velikost...
Mistr
Profil
DDD
Souhlasím, již jsem o tom psal.
shaldan
Profil *
díky moc za kritiku
ad mistr:

1 - slunce si vymyslel šéf, s tím asi nic neudělám :)
2 - jj o tom vím .... jeste jsem se k tomu nedostal :)
3 - pravda, zvetsim je
4 - zkusím to
5 - tomuhle bodu moc nerozumím :)))
6 - ten jsem dal včera, oddělám ho :)
7 - jj .. jsou tam omylem dvě mezery navíc .. stránky ještě nejsou uplně dopilované, díky za detaily
8 - vím a opravím :)
9 - docela je :)
10 - plánuji přístup ještě z levého menu, díky
11 - zatím bohužel je to jen pro okrasu, čekám na překlad
12 - jenže jak to vyřešit, když tam chce šéf počasí ... ono ty 3 banerky co se tam dají dát se mu nelíbí,
nebo máte někdo tipy na počasí zdarma ... problém byl, že mi to zpomalovalo o dost stránky, protože jsem ho měl původně v pravém pruhu
13 - jenže šéf chce to červený pozadí, tak mi nejde moc použít změnu barvy a nějak to potřebuju zvýraznit ... uvidíme

díky moc a ještě poznámka: "nefunguje" mi fotogalerie, protože jsem z důvodu nedostatku místa musel smazat zvětšeniny :)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0