Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
http://www.jediguild.wz.cz
prosím mrkněte se na ní pls x) ještě to má nějaký mouchy a ještě tam něco dodělávam a třeba tu reklamu asi hodim dolu nebo jí zablokuju ale rád bych znal váš názor jak po zdrojový stránce ( vim že tam mam nesmysly jako nastavený písmo ve stylesheetu a pak stejně mam před textem html tagy ale přece jenom ty tagy sou jednodušší a nic to nezkasí ) díky moc...
Glacier
Profil
no jedna masařka tam je,....... šedivé puntíky (hvězdy) a na tom šedé písmo (které je mimochodem hooodně malé),.... čte se to opravdu špatně
Miloš
Profil
Na první pohled:

- Kontrast text/pozadí nic moc, obzvlášť v menu

- Chybí charset – čeština v Opeře je špatně; špatně bude pod linuxem, asi i pod mackem či v anglických windousech…

- Nepodtrhané odkazy (mimo menu, kde se to dá tolerovat) – nenuť návštěvníka, aby jak blbec jezdil myší po obrazovce, jestli se někde změní kurzor.

- Stránky jsou česky nebo anglicky?

– Kód složený ze samých divů (pominu-li ul li menu) byl po právu nazván fekální.
Radek Hrabůvka
Profil
DTD XHTML 1.1 × MIME typ: text/html
Ukázka kódu:
<font face="Verdana" size="2">Stránka hozena na internet : )</font>
<br><br>

Nečitelné, nepoužitelné.
1/10
Anonymní
Profil *
ok dík ... o tom poslednim vim, ale nechápu ten fekální styl x) jestli de o větu divy by měly oddělat formu od obsahu tak to nechápu x) mam div kterej patří k layoutu a pak mam druhej div ve kterym je text... pak že to je nečitelný.. hmm ok podívam se na to. a angličtina... na stránku chodí dost cizinců ale já udělam anglickou verzi stránek. a s těma podtrhnutejma odkazama... to je asi věc zvyku a navíc v klasickym levym menu sou většinou odkazy .. : P a na ten charset sem uplně zapoměl dík : ) jinak je to moje první stránka kterou sem se snažil nastylovat divama no .. : P časem to bude určitě lepší : D
Anonymní
Profil *
jinak co je špatně na

<font face="Verdana" size="2">Stránka hozena na internet : )</font>
<br><br>

? x) já vim že se to dá nastylovat ale takhle je to mnohem jednoduší tak proč to dělat složitě : P
Miloš
Profil
Anonymní
ale nechápu ten fekální styl x) jestli de o větu divy by měly oddělat formu od obsahu tak to nechápu
Vřele doporučuju přečíst si celý ten web o sémantice. Ve zkratce – <div> nenese žádný sémantický význam, tudíž web poskládaný výhradně (respektive především) z divů je ohavnost. BTW nastylovat můžeš co chceš, nejen div.

a s těma podtrhnutejma odkazama... to je asi věc zvyku a navíc v klasickym levym menu sou většinou odkazy
Ale já nepsal o menu („mimo menu, kde se to dá tolerovat“), nýbrž o odkazech v běžném textu.
To, že by měly být podtržené, je sice věc zvyku, ale zvyku většiny lidí, kteří web navštěvují. Nenuť je, aby si zvykali na něco jiného.

Pokud jde o angličtinu, přijde mi legrační především anglické menu × český text.
Anonymní
Profil *
Miloš: aha s těma odkazama promiň, já to pochopil přesně naopak x) ten článek si přečtu : P
Anonymní
Profil *
Jinak tu stránku o sémantice sem si přečet celou tak se to pokusim malinko dodržovat xD ale třeba plaváčkova stránka z jednoho divu a spanu mi vyrazila dech : D
Anonymní
Profil *
tak sem si hrál s barvama textu a menu a vyzkoušel sem spousty kombinací, který by ladily ke stránce ale buď mě to fláká do očí nebo je to takový "vyblitý" já nevim mě tohle přijde příjemný na oči a přečtu to v pohodě... tak nevim... problém je to černý pozadí ale bílou tam dávat nechci a i kdybych tam dal bílou jako hlavní nadpis tak podtext by pak stejně byl šedivej a pokuď bych dal bílou jako text tak bych musel dát nějakou do očí bijící barvu nebo nějakou moc moc sytou barvu takže fakt prostě nevim xD kdyžtak kdyby měl někdo nějakej návrh na barvy nadpis podnadpis atd (třeba h1 h2 h3 h4) nebo jak obarvit to menu tak bych byl moc vděčnej x) díky
klokyn
Profil
Nie je to síce zložitá stránka, ale je slabo použiteľná. Napr. klikacie logo žiadne, podtrhávanie odkazov, anglické menu...
Miloš
Profil
Anonymní
Pokud jde o barvy (kontrast, sladěnost…), zkus http://www.sovavsiti.cz/kontrast/ a http://www.wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html
Anonymní
Profil *
ok moc díky všem x)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0