Autor Zpráva
zito
Profil
Austrália
Toto je moja úplna prvá stránka. Je to digitálny projekt do školy a na obsahu veľmi nezáleží, dôležitejšia je grafika a kód. Iba začínam s tvorbou stránok, takže to má určite nejaké chyby.Každá kritika pomôže :-)
Acci
Profil
Velmi pěkné, na to že je to tvá první stránka... Jen toho smajlíka z titulku stránky bych odstranil a k obrázkům bych uvedl alt
ax123
Profil
Kód vypadá čistě, stránka je přehledná, čitelná a lze na ní najít co je potřeba. Na první stránku opravdu dobrý, takhle nevypadla ani moje třetí :)
Marty
Profil
No musím taky uznat, že jako první stránka je to v pohodě.
Kód je dokonce skoro validní, a podle mě je i dobře napsanej, ale přesto se neudržím a:
1)u obrázků vyhoď jejich rozměry pryč do externích css
2)u obrázku ab/flag.gif ti chybí popisek, doplň ho a budeš validní
Ke vzhledu budu mít je jedinou poznámečku, a to o počítadle. Já jsem prostě pro jeho ukrytí(pokud to jde, já mám od toplistu a tam to lze, jak u blueboardu nevím).
Taktéž se přimluvím pro odstranění smajlíka, i když to vypadá hezky, v titlu to nemá co dělat.
Acci
Profil
Marty
Vyhodit rozměry obrázků do CSS? To se mi nezdá jako dobrý nápad. Pokud se nenačte styl, prohlížeč zjistí velkost obrázku, až se ho pokusí stáhnou a stránka bude při načítání "poskakovat"
zito
Profil
Ok, dik za rady.
- V title už žiadny smajlík nie je.
- Ku každému obrázku som dal aj alt, aj popis.
- Skryl som počítadlo dolu pod pätku.
- Rozmery obrázkov som dal do externého CSS, aj keď ako Acci hovorí to nie je veľmi múdre riešenie. Asi by to bolo lepšie dať do CSS-ka, ale nie externého, ale do hlavičky každej stránky, alebo rovno do tagu img. Čo vy na to?
Acci
Profil
Zito
V té nové verzi bych zrušil tag center a nahradil ho css vlastností text-align:center

A co ti pomůže uložit rozměry obrazků do CSS? Vlastnosti width a height jsou povoleny i v XHTML 1.1. Není k tomu důvod a některé starší prohlížeče neumí CSS
Marty
Profil
Acci máš asi pravdu, že né vždy to bude to nejlepší řešení, dávat rozměry obrázků do externích css, ale v tomto případě budu asi tvrdit opak, přece jenom na webu jsou obrázky všeho všudy dva, a případů, kdy se nepřipojí css zas není tolik, a taky si myslím, že se to týká spíš webů dělanejch přes tabulky


zito teď jsem se na stránky koukal v IE 6.0 a ty nápisy austrália se lepí na ten horní obrázek
Acci
Profil
Marty
Dva na úvodní stránce

zito
Knihu návštěv bych si udělal vlastní přes PHP
zito
Profil
Marty
Mám to vypočítané nemalo by sa to lepiť cez žiadny prehliadač. Mne to nerobí. Zajtra sa na to pozriem. Obrázkov tam bude viac, zatiaľ je to iba provizórne, nemám veľa materiálov.

Acci
PHP zatiaľ neovládam. Keď sa ho naučím, tak si správím vlastnú návštevnú knihu, zatiaľ stačí toto :-)
Až teraz som si všimol, že mám 2 rovnaké nadpisy na úvodnej stránke. Zajtra dám preč ten, ktorý je nad menu, zatiaľ to nechám tak.
Acci
Profil
Nemusíš umět PHP, stači zkopírovat nějakou hotovo (třaba tuto) a jen upravit
Marty
Profil
zito teď už to jede v pohodě, to mě předtím asi jen nějak blbnul IE
ax123
Profil
Díky za link na jak na tu diskuzi, zkusil jsem to a vypadáto, že to fachá bez problémů. S tím jsi mi opravdu vytrhl trn z paty
martin kaman
Profil *
Ahoj,
celkem vpohodě stránky, jedinej problém:
Zkus se na ně podívat v Mozille při rozlišení 800 x 600.
nalevo 100 pixelů široké nic, musím posunovat horizontálním
scrollbarem, napravo je text úplně nalepený na okraj.
Acci
Profil
Jak píše martin kaman, chtělo by to vycentrovat a ne nastavit levý margin na určitou hodnotu. Uzavři celou stránku do nějakého divu, třeba <div id="main"> a v css nastav:
body {text-align:center}

#main {text-align:left; margin: auto}
zito
Profil
OK. Takže som spravil na stránkach tieto úpravy:
- v pozicovaní som zadal rozmery v percentách, takže sa stránka prispôsobí aj rozlíšeniu 800x600
- trochu som zmenšil ten okraj, lebo sa mi zdal zbytočne veľký
- rozhodol som sa že k obrázkom budem dávať rozmery bez css-ka, je to zbytočné...

Ale mám jeden problém: umiestnenie objektov mám robené absolútnym pozicovaním cez css (v %) a keď si zmenšujem okno prehliadača na dosť malú veľkosť, tak mi zasahuje text do menu? Nedá sa nejak nastaviť, aby sa tie objekty prestali zmenšovať pri určitej zadanej veľkosti?

Acci
Dik za ten link, keď budem mať čas, tak si spravím na stránke vlastnú knihu návštev.
Ale nepochopil som tomu, čo si napísal, že mám dať do štýlu. Neviem, ako by mi pomohlo nastaviť pre celú stránku zarovnanie textu nastred (
text-align:center
) a v maine zas nastaviť jeho zarovnanie naľavo (
text-align:left
) a okraj nastaviť automaticky... Vysvetli mi to pls. :-)
zito
Profil
... a ešte jedna otázka: Mám nastavený typ borderu "Dotted", čo je vlastnosť CSS2 a nepodporuje ju prehliadač IE5 a nižšie a ešte nejaký NN. Sú tieto prehliadače používané často (hlavne IE5)?
Acci
Profil
zito
Minimální šířka jde pomocí css nastavit poze v moderních prohlížečích (tedy kromě IE)

Tím vystředíš stránku na střed. Pro ie je ten text-align a ostatní podporují margin: auto
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0