Autor Zpráva
Boy
Profil
Zdravím vás,
před nedávnem jsem zde dal ke kritice návrh redesignu stránek www.okna-dvere.cz Dnes vám dávám ke kritice tento návrh už jako HTML a CSS. Je to zatím jen jedna stránka, tak prosím kritizujte. Chci slyšet všechny chyby, které tam mám a buďte přísní!!!

Nový návrh stránek jako HTML
Stáňa
Profil
Jsem laik, takže odborně to posoudit nemůžu, ale jako zákakník, bych byla spokojená. Design se mi moc líbí, působí velmi seriózně. Moc pěkné.
Railbot
Profil
- stale ten nevhodny obrazek s mobilnim telefonem
- textu v tele by neskodilo zarovnani justify
- odkazy dole na strance maji malo kontrastni barvu
- odkazy na validni html a css jsou uplne zbytecne
- stejne jako slovo copyright, ktere cesky zakon vubec nezna
- nelibi se mi hover v menu, vypada to blbe
- ikonky pro zmenu jazykove verze atd. mi pripadaji moc male a nevyrazne na povsimnuti beznym navstevnikem
- obrazky, ktere maji jen dekorativni charakter patri do CSS, ne do IMG

<h1 class="reference">Reference:</h1>
<h1 class="bez_mezery">Vítejte na našich stránkách</h1>
<h1>Nabízíme:</h1>

Semantika nam zrejme nic nerika, ze ano? ;)
Boy
Profil
Railbot

ad 1 - nový obrázek mi ještě nebyl dodán a navíc jsem žádal o hodnocení kódu né obrázků
ad 2 - zarovnání justify je na webu z hlediska typografie hrubkou více na http://typografie.dero.name/typografie-sazba.phtml
ad 3 - odkazy dole na stránce jsou schválně málo kontrastní.. neměly by rušit, ale přidat na kontrastu jim můžu
ad 4 - podle toho jakou váhu přikládáš správně (podle specifikací) napsanému kódu
ad 5 - text v patičce se změní na něco smysluplnějšího (mimochodem "copyright" máš také na svém webu v patičce, tak co proti tomuto slovíčku máš?)
ad 6 - podle mého názoru hover v menu nevypadá "blbě", je to subjektivní.
ad 7 - nesouhlasím s Vámi v tom, že jsou malé... na kontrastu jim přidám, to ano.
ad 8 - tím myslíte jediný obrázek, který je v patičce.... ty ostatní obrázky, které zatím vypadají jako dekorativní (myslím tím ty čtverečky v Referencíh), dekorativními určitě nebudou!
ad Semantika: Jestli jste si nevšiml, tak nadpis Reference a Vítejte mají stejnou velikost, tudíž by je měla reprezentovat stejná třída nadpisu (h1) rozdíl u nich je jen v tom, že mají každý maličko odlišné pozadí, proto class="reference". a u toho class="bez_mezery" snad není nutno dodávat, proč to tak je. Z prostého důvodu: nadpis, který je první na stránce není vůbec odsazený... ty ostatní už ano.
Boy
Profil
Stáňa

Váš názor laika je pro mě velice cenný, mockrát děkuji.
Timy
Profil
Boy
1) "Hlavní stránka > Vítejte " - IMHO by tam francouzské uvozovky » seděly víc
2) menu patří do seznamu
3) <div class="left"> => používal bych sémantičtější názvy
4) <a href="index.html" id="czech_lang"></a><a href="index.html" id="eng_lang"></a> => prázdné odkazy?
Boy
Profil
Timy

ad 1 - jo jasně.. vyzkouším
ad 2 - podle mě je to zbytečné.... akorát přibyde zbytečně trochu kódu a bude to mít stejný výsledek.. nebo to má nějaký jiný význam?
ad 3 - zkusím tomu dát lepší název ;)
ad 4 - co chceš do nich napsat? jsou to odkazy, na které když najedeš, tak se jim změní pozadí... navrhuješ nějaké jiné řešení.. v úvahu připadají i jiné párové tagy, ale ty by byly ve výsledku taky prázdné.

OT: Taky noční zvíře? :-D
Timy
Profil
Boy
ad 2) jo, bez stylů se to zobrazí hezky :-)
ad 4) co použít http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html ?

OT: Noční zvíře? Vždyť je ještě dneska ;-)
Boy
Profil
Timy

Díky za cenný odkaz. udělám to podle toho návodu :-) A to menu v seznamu taky udělám :-) Koukám totiž, že be stylů to vypadá docela málo použitelné, takže na řešení hned zapracuji.
Boy
Profil
Upravil jsem to podle toho, jak jste mi poradili.... co na to říkáte teď?
Ice
Profil
Zkus si jeste zmenit v IE velikost pisma, docela pekne to rozhodi LAYOUT. PS Firefox je v poho "zvlastni".
Boy
Profil
Ice

To opravím, vím čím to je.... tím <ul> seznamem.....
Boy
Profil
A je to.. stačilo dát tomu seznamu s položkami menu dát overflow:hidden;
AlešD
Profil
Názor amatéra:

Layot v zásadě nemám hodnotit, nicméně mi to přijde trošku usedlé, vzbuzuje to dojem solidnosti, ale drobná provokace (kontrastní barva) by podle mě neškodila.

Kód HTML: v XHTML 1.0 Strict OK.

<noflame>Nicméně si dovolím dotaz, proč používáte XHTML a verzi Strict, co vám to přináší za výhody? To je pouze můj osobní průzkum, tak tento dotaz prosím berte, tak jak je.</noflame>

V patičce bych asi opravdu neuváděl "Valid XHTML a CSS", jednak se něco takového u profesionální práce rozumí jaksi samo sebou (tim ovšem nemíním validitu vůči validátorům W3C) a za druhé běžný návštěvník stránek většinou ani neví o co jde a ani ho to příliš nezajímá. Důležité je aby se stránka zobarzila správně, což je v tomto případě s největší pravděpodobností splněno.
Boy
Profil
AleŠD

ad 1 - má to budit dojem solidnosti a žádná provokace není v plánu. Opravdu mě těší, že to na vás působí solidně/seriózně, to byl, řekl bych účel.

ad <noflame> Mě osobně by to taky zajímalo... Já ho osobně používám i přesto, že nepřínáší nic nového (aspoň jsem si ničeho nevšiml). Je to proto, že když člověk projíždí weby, tak jich hodně s tímto doctypem. Navíc si získal moje sympatie zápis <neparový tag /> Je to mnohem logičtější.

ad Valid - Toto oznámení určitě zmizí (aspoň z patičky určitě).
Stařec
Profil *
Pánové a dámy,
nezlobte se na mne ale co se Vám na tom líbí ?
Je to graficky nenápadité, hlavička prapodivně zpřeházená...........
Nelíbí se mi to.
Boy
Profil
Stařec

Neodporujete si trochu ve svém názoru? Graficky nenápadité a přitom je hlavička "prapodivně zpřeházená" Nesvědčí ta "prapodivně zpřeházená" hlavička o originalitě? Mimochodem o kritiku designu jsem žádal v jiném threadu, tady jsem po vás chtěl kritiku kódu, ale budiž :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0