Autor Zpráva
Lovetrue
Profil
Používám redakční systém, ale trošku se snažím dělat úpravy. Vím o spoustě chyb, co to má a na čem budu postupně pracovat..ale zajímalo by mne, jak to vidíte.

Co opravit nejdřív a co klidně počká ?

Díky za rady. Úplný začátečník nejsem, ale ke spoustě věcí zatím přistupuji dosti amatérsky. Rád si poslechnu rady a doporučení.
Lovetrue
Profil
No jasně ..odkaz www.joelnet.cz...
RPG
Profil
Jen zběžně...

1) Na první pohled nepřehledné, je tam toho moc... Co ten "loudink"? Dle mého mínění se bez toho lidé obejdou...
2) Odkazy nejdou na obrázkovém pozadí dobře vidět.
3) Prosím, jezdící text ne... Lidé to nemají v oblibě.

Vůbec nechápu, o co na tom webu běží...
Lovetrue
Profil
Co je to "loudink" ?

jinak díky
Mistr
Profil
Lovetrue
Co je to "loudink" ?
To je ten rozjezd při načítání stránky. Proč se stránka musí natahovat odkudsi? Myslíš, že Ti budou návštěvníci čekat? Zavřou to a jdou ke konkurenci.
Mistr
Profil
Lovetrue
(1) Oceňuji klikací logo. Jen bych ho možná udělal z celé hlavičky, ne jen z té levé části.
(2) Texty v pravém sloupečku jsou nečitelné.
(3) Zapracoval bych na menu. Mimochodem, jaký je rozdíl mezi tím horním v levé části (ta tři velká tlačítka) a tím nacházejícím se dole pod videopřivítáním?
(4) Nepodtrhávej to, co není odkazem. Vede to jen k matení návštěvníků. Mám teď na mysli například stránku http://www.joelnet.cz/index.php?name=News&file=article&sid=139
(5) Popřemýšlej i o definici kódování. Že Ti zlobí se můžeš přesvědčit například již na jednou zmíněné stránce.
(6) Po stránce grafické bych popřemýšlel i o formuláři pro přihlašování.

A jako velký problém vidím již zmíněný loading, tedy načítání stránek. To je skoro u každé stránky a pomalu mě to již unavuje.
Lovetrue
Profil
Ten loading ..to neumim ovlivnit. Web je tak nastaven a tvořen takovým vzhledem (Thema), který toto prostě obsahuje a bez něj se to nedá. Leda že bych vyměnil Thema. Což mi zatím přes ten nedostatek a to nacitaní vyhovuje tento. Kdyz se na to klikne myší, zmizne to. Souvisí to s nejakým nastavením. Tomu nerozumim proste.

Ale budu nad tím přemýšlet..protože mi to taky hodne vadilo na začatku..teď už jsem ale na to nejak otupel.

Kdyby to šlo nejak zrusit..uvidíme.

(v anglictine je tam napsáno:

......stránka se načítá ..prosím čekejte...teto zpráva nemizí? ..ujistěte se, že máte javascript on a a klikněte na tuto tabulku .... )
Lovetrue
Profil
omyl
Lovetrue
Profil
1) Částečně rozumím..

2) Rozumím a souhlas...(delal jsem to uz pozde vecer, zkousel ruzne moznosti a pak se "nastval" a nechal tam toto..a to se mi i docela líbilo..nebýt té nečitelnosti..)

3) rozdil s tím menu je ten..že to spodni se předělavá na to horni, ale zatim nevim presne, co tam necham a co ne, tak jsem tam nechal oba (chyba ale zatim ucelova)

4) A když to chci zvláště "zdůraznit" ?...

5) to kódování je pro mne zatím neřešitelné..vím, že mi to nepíše ť ..prostě ne a ne a ne..a cpe tam místo toho .. otazník.

6) Tomu nerozumím ? Jak jako?



Také děkuji za čas a rady. Proberu, zvážím..dobré kritiky není někdy dost.
Mistr
Profil
Lovetrue
ad 4) Například text ztučnit nebo použít barvy (písma).

ad 6) Nějak graficky příjemněji. Třeba pozadí přihlašovacích políček udělat jinou barvou apod. Zatím mi to příijde dost fádní.
Mistr
Profil
Lovetrue
(v anglictine je tam napsáno:

......stránka se načítá ..prosím čekejte...teto zpráva nemizí? ..ujistěte se, že máte javascript on a a klikněte na tuto tabulku .... )

Nic takového se mi nezobrazilo. Předkládané stránky jsem si prohlížel prostřednictvím Microsoft Internet Exploreru 6 s SP 2 a JavaScripty mám povolené.
Lovetrue
Profil
....já tam nic nemám, protože toto Theme se nějak blbě počešťuje a tak tam mam jen zástupné kódy textů , ale když se web prepne na anglický jazyk, tak pak je tam videt, co je tam anglicky (tedy nekdy to strasne rychle proleti, ale toto tam proste je) ..nevidim jine reseni, nez vymenit casem celou "koncepci vzhledu" webu, ale to je zatím na mne moc slozite "vyrobit" a lepsi hotovou jsem zatim pro mne nevidel a nenasel.

Ale jsem rad, ze jste mne na to upozornil, pamatuji, že jsem na to byl prvně naštvaný a pak až si zvykl. Takze uz jsem to nevnímal. Beru to jako jedno z "minus" zatim.

Ď
Lovetrue
Profil
Tak jsem to trochu předělal. Menu už je lepší (ještě se musí domakat) ..v pravém boku jsem zatím odstranil pozadí a celkově jsem to trochu zpřehlednil. (i když já mám rád weby, kde je toho hodně).

Počeštit se to nakonec dalo ..a v další verzi vývoje bude tato vzhledová šablona snad dokonce bez toho "přednahrávacího rámečku".

Na tom podtrhávání asi taky zauvažuji. A jinak si to projdu, ty připomínky , pak ještě znovu. Popřípadě další připomínky, za které jsem vděčný.
odkaz
Profil *
jestli to theme jsou ty "dřevěný prkna" v pozadí tak ho fakt zkus změnit, dřevo obvykle v lidech navozuje příjemnou pohodu, pocit tepla a útulnosti, ale to tvoje dělá pravý opak :(
Lovetrue
Profil
Opravdu je to tak šílený? A mně se to víceméně líbilo? (respektive ještě se mi to tak na 70% líbí ..a víc než předtím). Zatím bych už to dřevo (respektive ta "prkna" zatím nechal) ..a kdyžtak pak někdy předělal, až budu mít jasnou "koncepci" , kde co. (třeba dát trochu sympatičtější dřevo..no, ale to asi už je i otázka vkusu každého zvlášť ne?) Nebo myslíš, že je to vážně takto obecně mimo?

Mně to teď připadne docela fajn. Zatím to tak nechám už. Kdyžtak později. Ale dík za postřeh.
odkaz
Profil *
Nebo myslíš, že je to vážně takto obecně mimo? Mně to teď připadne docela fajn. Zatím to tak nechám už. Kdyžtak později. Ale dík za postřeh.

nemůžu posoudit, jestli je to obecně mimo:) ale mě se to nelíbí:( ale chápu, že to tam chceš nechat, když něco udělám tak se mi to taky vždycky hrozně líbí:o))) a až třeba za dlouho mě to přejde a ze dne na den se to rozhodnu radikálně změnit, takže když jsi s tím spokojenej, nech si to tam.. asi tak :)
Lovetrue
Profil
Tak je to zhruba předělané. Grafika má základní rámec daný..ať už pro neregistrované či pro registrované uživatele. Čeština se taky "hejbla". Přidal jsem nějaké funkce (moduly) ..a tak by to mělo být trošku lepší.

Mějte se a díky. Něco ze zdejších připomínek jsem buď nestihl nebo rozhodl nechat jinak ...ale to se může změnit ještě za čas.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0