« 1 2 »
Autor Zpráva
Janus
Profil
Co si myslíte oGoogle mailu? Samozřejmě se ptám jen těch co ho mají...
Timy
Profil
Jen to nejlepší.
odkaz
Profil *
mám a je super jsem úplně spokojená - mám 1 adresu pro diskusní yahoo skupinu, kam mi chodí přes 1000 mailů měsíčně a bez google už bych jejich čtení dávno vzdala... (občas je tam totiž něco užitečného, jinak jen bláboly)
a teď už jsem si tam udělala i normální osobní účet pro official kontakty a taky super, všichni se na to koukaj dobře (když jsem měla gmx.net tak měli něco proti, nevím, asi se báli toho, co neznli:))
kohout
Profil
Z pravidel:

b) vkládejte (pokud možno) odkazy na své vlastní výtvory – uvědomte si, že by se třeba autorovi stránek nemuselo líbit, že za něj dáváte jeho práci k hodnocení

;-)
Dero
Profil
Konečně si mohu splnit jeden sen z mládí:

GMail rulezzzzzzzzz!

Promiňte... :o)
WanTo
Profil
Výborná je podpora Jabberu (resp. GTalku) přímo ve webovém rozhraní.
thingwath
Profil
Webová rozhraní nepoužívám a veškerou poštu stahuji k sobě, tedy na GMailu vůbec nic extra nevidím :-)
souki
Profil
thingwath
přesně tak.... ale když náhodou nejsem doma a nemám u sebe ani Portable Thunderbird, tak musím uznat, že některé nápady tam nejsou špatné =) Škoda, že je nevyužívám =)
Ale vždycky zapnu webové rozhraní, když potřebuju najít starou zprávu a pamatuju si z ní dvě slova. V tom nemá konkurenci =)
DJ Miky
Profil
Gmail je skvělý, jediný mínus, co na něm mám, je, že nepovolí odeslat spustitelné přílohy... A ani ZIP archivy...
Qwett
Profil *
taky mam gmail a proste super zabiram 1% tj zabiram asi 80MB :) z celkovych 2700
littlemaple
Profil
Dero
na stará kolena ;-)

GMail, jak ho vidím já:

[ + ]
* Rychlé a příjemné, přehledné uživatelské prostředí.
* Spoooousta místa.
* Odlišná filozofie oproti všem ostatním mailům.
* Udržuje diskuse pohromadě.
* Labels místo složek, lze zařadit diskusi do více labels.
* Accounts - možnost tvářit se jako jiný mail (osobně oceňuji nejvíce).
* Hvězdičkování důležitého :-) .
* Živelně se vyvíjející kontakty. Přidávají se samy (což je ale někdy popravdě i na škodu...).
* Mnohem příjemnější a intuitivnější psaní zpráv a práce s nimi.
* Chat inside :D . Když chcete, chatové diskuse se vám uchovávají v mailu jako historie. Osobně GTalk používám buď na volání, nebo se na něm scházím s přáteli GMailáky, když chci mluvit jen s nimi a nechci zapínat ICQ, aby mě otravovali všichni ostatní (bo se učím nebo pracuju).
* Božská práce s rozepsanými zprávami. Automaticky je v časovém intervalu ukládá, takže se vám nikdy nestane, že ztratíte mail, jenž píšete už hodinu. Neztratíte ani slovo, i když vám zrovna seberou elektřinu.
* Web clips - krátké zprávy tahané z RSS. Já třeba moc nesleduju zprávy apod., ale tam jsem si je hodil a tak když vybírám mail, vidím nějaké aktuální dění a občas na to kliknu a vím, co se zase ve světě děje. TV nesleduju, noviny nečtu, takže toto taky oceňuji :-) .
* Avatárky. Osobně mi jsou ukradené, ale někomu by třeba při přechodu ze Seznamu chyběly ;-) .
* Když vám někdo pošle DOC, XLS nebo PDF nebo staré formáty OpenOffice (tzn. ty co byly před OpenDocumenty), kliknutím na jediný odkaz se můžete podívat na vygenerovaný HTML náhled. Super věc! Nemám moc paměti a otvírání všech příloh kancelářskými balíky jsou pro mě muka. Tuto funkci miluji.

[ - ]
* Odlišná filozofie oproti všem ostatním mailům. (Ne, nemýlíte se, už jste to tu jednou četli ;-) .)
* Halda JavaScriptu, zapomeňte na tlačítka zpět a nějaké rozumné otevírání do více panelů ;-) .
* Na pomalejších strojích (RAM) až tak svižný není, ale stále je rychlejší než Centrum.
* Než se do něj dostanete, načítá se. Mě osobně moc čekat nebaví, ale co už nadělám...
* Hodně fajných fičurek je jen v US English verzi, v lokalizacích se objevují s velkým zpožděním (mě osobně to nevadí, používám tu US)
* Člověk, který používá Outlook nebo TB aj., asi nepocítí změnu :-) . GMail má smysl hlavně pro online vybírače pošty.
* Má mezinárodní antispam a tudíž odchytá méně zpráv než ty české. (Ty samozřejmě filtrují vše kromě češtiny... Záleží, jak co komu vyhovuje, já poštu filtruju přes Centrum, které zachytí těch 200 spamů denně a na Gmail mi chodí už jen čistá pošta :-) .)
* V Opeře se mi nezobrazuje GTalk a některé věci nevypadají úplně nejúžasněji. Ve FF nebo IE to vypadá a asi i funguje líp.
* 10MB limit na přílohu, takže 2 písničky si mailem nepošlete.


Asi tak... Pokusil jsem se to subjektivně objektivně shrnout. Jinak kromě toho GMail umí i běžné věci jako POP a jánevímcoještě... Prostě co najdete všude.

Dobrou noc :-) . Nebo spíš ráno...
Janus
Profil
kohout
Myslím, že amíky nebude prudit, že si tu o nich píšeme ;-)

littlemaple
Dík za bohatý zhodnocení :-)

mě na gmail nejvíc vadí přílohy html... Udělal jsem diocela dobrou stránku a člověk co jí chtěl si ji zobrazil přes webový rozhraní a gmail ji zobrazil absolutně bez grafiky... to mě na něm dost zamrzelo a zamrzelo to i mojí peněženkuz, než se vše urovnalo...
Ale jinak je to podle mě skvělej nápad a jsou to vesměs nový technologie, takže jsem všechny maily zahodil a jedu jen na googlu :-)))
Timy
Profil
Je pravda, že občas mívám problémy s odesláním emailu s přílohou... To je asi jediná vada, které jsem si všiml.
filin krug
Profil *
majko
jmfuksa
Profil *
dobrý!
Gekon
Profil
DJ Miky
No a? Stačí odmáznout příponu, a jen příjemce instruovat, jak jí má pojmenovat:)
Petr Tichý
Profil
Gekon
Přijemce: "Cože? Jaká přípona? Co je to přípona?" :))
Gekon
Profil
Petr Tichý
I to se může stát:)
ash721
Profil
Dj Miky: Zip archivy samozřejmě posílá. Neposílá to jen ty zip archívy, které obsahují spustitelné soubory.
---------

Gmail samozřejmě madrfakin rulez, jediné, co mi na něm vadí je, že nevyhledává tak efektivně, jak bych od Goggle čekal. Jestli se nemýlím, tak vyhledá jen stoprocentní shodu slov.

Příklad:
Mám e-mail, ve kterém jsou tři slova v tomto pořadí: alfa beta gama.

Hledám: alfa beta gama...................najde
Hledám: gama alfa beta...................najde
Hledám: alfa beta gamx...................nenajde

Na pořadí slov nezáleží, ale stačí, aby jedno slovo nevyhovovalo a už to neyplivne nic. To možná není takový problém v angličtině, ale v češtině to je problém docela velký, protože pokud chci mít jistotu, že jsem našel všechny e-maily s hledaným výrazem, Musím hledat tolikrát, kolikrát mám v hledaném výrazu diakritiku. A to nemluvím o používaných zdvojených samohláskách místo čárek, atd. Prostě hledání je podle mě na češtinu moc striktní.
ash721
Profil
Ještě to doplním o jeden nešťastný aspekt této vlastnosti..

Modelová situace:

Mám například 1000 došlých emailů obsahujících slovo tričko, trička, nebo slovo tricko, nebo tricka.
Potřebuji všechny najít:

Dám hledat postupně všechny výrazy, s diakritikou i bez. Musím bohužel hledat odděleně. A po čtyřnásobném vyhledání mám čtvery výsledky hledání, v každém výsledku 500 došlých emailů. Dohromady 2000 z 1000 došlých. A hledej šmudlo.
ash721
Profil
Jo a ještě:

littlemaple: Popisuješ, že nejdou tlačítka zpět. Já na to koukám většinou v mozille a minimálně tam už tlačítko zpět funguje. (přestože dřív nefungovalo)
rogger
Profil *
škoda že nejsilnější stránka Gmailu vyhledávání není vždy použitelná, jak píše ash721, to mi fakt také vadí a pokud potřebuji něco najít tak musim sakramensky přemýšlet jak že se to jmenovalo. Nevím jestli někdo zde probíral GMail Drive, ale pro mně je to konečně to pravé, fakt SUPR věc!
Keilew
Profil
Já vše stahuju přes POP3, takže webovské rozhraní moc nepoužívám. Nicméně se mi líbí Talk, mám ho jako standalone a zatím jsem od té doby nic neudělal, ale hodně času prodrbal:-) Dost mě štve antispam, který čas od času sežere i nějaký normální mail, takže to musím hlídat ručně:-(
Smajchl
Profil *
přesně tak.... ale když náhodou nejsem doma a nemám u sebe ani Portable Thunderbird, tak musím uznat, že některé nápady tam nejsou špatné =) Škoda, že je nevyužívám =)
Ale vždycky zapnu webové rozhraní, když potřebuju najít starou zprávu a pamatuju si z ní dvě slova. V tom nemá konkurenci =)


Už jsem si řek, že bych problémy s emailama vyřešil tím Portable Thunderbirdem a zjistil jsem, že je to k ničemu. Když mám dva počítače - stolní (Windows) a notebook (Linux), stolní používám každý den a mám tam TB s organizovanou poštou a když někam jedu, vezmu si sebou notebook tak by mi ta pošta nezůstala organizovaná, ale neměl bych tam ani odeslané zprávy ze stolního počítače a nebyly by označený barevně ty přijatý a spousta už dávno přečtenejch by bylo označenejch jako nepřečtenejch atd atd atd a až se zase vrátim domu, tak tam zase nebudu mít věci co jsem dělal na notebooku a stejně to nejde protože to Portable je jen pro Windows, co jsem si všimnul (ale tohle by šlo dělat s plnou verzí)

- to je k ničemu, zlatý gmail rozhraní, navíc ten to řadí do konverzací, což je moc příjemné

škoda jen, že již jsou emailové adresy, které používám v tom TB nezměnitelné (všude jsou už napsaný a jedna je firemní) - přeposílání na nový gmail účet zatím neplánuju, nepříjde mi to moc skvělý řešení..

Jestli ale někdo máte něakej návrh jak to řešit, budu za něj moc rád. Už jsem uvažoval o tom zřídit si veřejnou IP adresu a rozběhnou si vlastní mailserver s vlastnim webovym rozhranim, ale to by dalo mooc práce, hlavně to rozhraní.
kohout
Profil
Mě vaděj malý tlačítka pro odeslání zprávy v Opeře.
Tomcat
Profil *
Dá se někde v Gmailu nastavit aby chodily výpisy doručených zpráv? To mi na Gmailu vadí
Tomcat
Profil *
že tam ta možnost asi není. Jinak jsem s ním spokojený
Timejka
Profil *
Super!
Keilew
Profil
Mě Gmail dost nasr*l - promiňte ten výraz. Hostuju u něj s celou doménou a stává se mi, že se mi ztrácej maily, specielně s přílohou. Dále permanentní chyba 008. Psal jsem na jejich support a vůbec se se mnou nikdo nebavil.
Docela zklamání...
Keilew
Profil
:-(( Boha jeho, to je téma-vytažený kostlivec. Omlouvám se, nevšim jsem si toho...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0