Autor Zpráva
Gas
Profil *
Prosím o kritiku vzhledu i kódu
nových stránek

Fotogalerie bude také, ale nejsou ještě podklady.

Předem dík
Hanz
Profil
Gas
Velmi hezké stránky. Jen se mi moc nelíbí ta část vedle Loga a nad tím flashem. Ani jsem moc nepochopil co to tam dělá. Proč je tam logo Primy? A co má být to vedle??
Gas
Profil *
Hanz -
děkuju za hodnocení. Ta část v hlavičce, na kterou se ptáš, je vyhrazena reklamnímu banneru příp. partnera; pod tím by se logo Primy mělo střídat ještě s 3 logy dalších partnerů (nejsou ale ještě dodány podklady, doufám, že pak to bude vypadat líp.)

Prosím o posouzení zvlášť levého menu (nepůsobí trochu přišmoudlým dojmem?) a proužku Flashe v hlavičce (jestli není "překytkováno"), dle zadání má hodně upoutat.

Dost to spěchá, a každá Vaše připomínka je cenná.

Předem díky za čas!
honza
Profil *
mam ie 6, 1200*1024 a zobrazuje se mi to vsecko strasne zmenseny - pismo ma si 2 mm, v mozille ok...
mat
Profil
mám-li být upřímný, ten flash bych vyhodil, mám rozšíření v mozille, které mi místo flashe zobrazí šipečku, zad spustit či nespustit, a musím říct, že šedý pruh těsně pod hlavičkou mi byl milejší než flash...

jinak - mám pocit, že web (podařený) by si zasloužil vlastní doménu, ne webzdarma s reklamou v patičce...

dále - na stránce kontakt by se hodil kontaktní formulář, ne jen email, kterým se otevře nainstalovaný klient...

levé menu - asi bych ho nechal tak, jak je, mě ladí...
Gas
Profil *
Děkuju za další kritiku.

Honza -
zvětšil jsem si nyní rozlišení až 1280x1024; písmo je samozřejmě menší. V IE je to také ošetřeno, písmo se dá zvětšit (i v "obrázkovém" menu zadáno v em; vydrží 1x zvětšení, 2. zvětšení už ne, musela by být větší celk.šíře menu, ale zas by to bylo na úkor vlast. obsahu str.)
Myslím, že nyní je velikost písma dostatečná.

Mat -
Flash - je opravdu nutný, chtějí, aby to byla 1. věc, které si při vstupu na stránky, všimneš (pro přihlášení příp.zájemkyň o účast v Miss; původně to měl být dokonce "jezdící" text)
Umístění na Webzdarma - je pouze zkušební, stránky budou mít svůj placený hosting jinde.
Kontaktní formulář - klientovi zkusím navrhnout, zatím byl požadován pouze e-mail.
Levé menu nechat jak je - to mě těší, je to už jeho 2. verze (dělat obrázk. menu s možností zvětšovat písmo je opravdu "vychytávka").

Prosím o další názory, jak co zlepšit.
Předem dík
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6):

Pěkná stránka, prošel jsem jich dnes v tomto fóru asi 10, než jsem našel nějakou rozumnou, kde autor nebyl arogantní sprosťák, vtipálek nebo ožrala. Tuto stránku má cenu probrat a vylepšit. Tak tedy:
1. Velikost písma u mne v pořádku, přežije i 50% zvětšení nebo zmenšení.
2. Levé menu - ty obrázky se IMHO míjejí účinkem - téměř není k poznání, co na nich je. Pokud obrázkové menu s textem, tak použít "ikony" se symbolickým významem a ne fotky.
3. Flash se IMHO také míjí účinkem - poměrně dlouho je "zmizelý" a tudíž neplní účel, totiž upoutání pozornosti. Použil bych jiný efekt, třeba změnu barev. Navíc by to mohl být odkaz na přihlášku.
4. Šla tady řeč o přihlašovacím formuláři. Zcela jistě bych použil alespoň formulářík typu "Chcete se přihlásit a splňujete podmínky - zadejte e-mail a my vám pošleme propozice". Primitivní databáze e-mailů, ale ušetří krasavicím práci.
5. Barvy jsou hezky laděny do modra, ale pořád mám tendenci klikat na nadpisy. Čtyři barvy pro text je již trochu moc. Co dát odkazy třeba maroon a text modře?
6. V tradičním rozlišení 1024 na 768 zabírá reklama v horní části a okraj právě 2/5 plochy. Není to mnoho?
7. Oceňuji drobnosti, jako velikost a typ souborů ke stažení, ale v tom případě bych si pohrál i dalšími detaily - české uvozovky entitami (třeba v akcích jsou každé jiné a žádné česky), mezery za tečkami a čárkami (sem tam někde chybí) atd. Prostě korektury.
8. Docela podivně vypadá odkaz "Naše služby" a "Akce" - to asi nebudou akce Miss Eurosport, o kterých je celá stránka. Samozřejmě, že je to reklama pořadatele, ale pojmenování svádí k jinému výkladu.
Odkaz média má asi stejný význam - jací jsou pořadatelé profíci. Pro návštevníka stránek mají jinak nulový význam.
9. Když reklama v patičce, tak proč ne e-mail? Bojíte se spamu?

Kód:
10. Kód je dobrý, jen postrádám deklaraci XML, která by v XHTML neměla chybět.
11. Bohužel by nemělo být použito "text/html", ale "aplication/xml+xhtml" (neručím, píšu to z hlavy) a to MSIE neskousne, tak bych se držel raději XMTML 1.0.
12. Občas je trošku "předivováno". Třeba hned na začátku konstrukce okolo obrázku loga jsou dva divy "top_left" a "top1".

Ale to jsou drobnůstky, jinak opravdu výborná práce!
Gas
Profil *
MVK -
Děkuju za obsažnou a profesionální kritiku. Hodně pomohla, něco by mohlo být inspirací i pro klienta.

Levé "obrázkové" menu -
původně chtěl klient do prostoru tohoto menu dostat cca 6 obrázků o velikosti až 3x3cm; pro vlastní menu už by nebyl ani prostor. Zkusím mu ty obrázky v menu úplně rozmluvit.

Flashová upoutávka -
předělal jsem ji, je už nápadnější, výraznější barvy, jednotl. texty na sebe více navazují. Dá se z ní překliknout i na kontaktní formulář - ten zkusím klientovi nabídnout, i když požadavek na něj neměl.
Doufám, že teď ten Flash zase není moc křiklavý, prosím všechny ochotné o posouzení.

Barva odkazů -
předěláno na sv.oranžovou (doufám, že grafik nebude nic namítat, zadány jen 2 barvy - modrá a šedá)

Prostor reklamy v hlavičce -
neovlivním, (holt nízký mamon vládne světem)

Korektura textu -
přiznávám, nebyl na ni čas, ale už jsem text opravil (to dělá ta důvěra v klienta)

Odkaz "Naše služby" a "Akce" -
asi by aspoň trochu pomohly výstižnější title, ale to si musí rozhodnout klient; obsah stránek neovlivním

Patička bez emailů -
reklama je na grafika a ten e-mail nechce uvádět

Kód -
Máš pravdu, i to kódování by mělo být utf-8, ale nemám čas to nastudovat, jak by to žádalo (i tenhle web je práce navíc), ale doufám, že se k tomu časem dostanu.
Předivováno -
s hlavičkou byly problémy v Opeře, tak pomohl 1 div navíc.

Ještě jednou dík za podrobné hodnocení!
MVK
Profil *
Levé "obrázkové" menu - ještě mne napadlo dát na pozadí slečnu se šerpou a po najetí "odkrývat" (tj. zvýrazňovat plnou barvou) příslušné části těla. Ale poskládat to by byla práce pro vraha.

Flashová upoutávka - lepší. Výraznosti bych se nebál - nejde o krásu, ale o peníze :-) Tohle je ještě v pohodě.

Barva odkazů - moc světlá na bílé pozadí. Ale nejsem grafik, tak bych nerad radil. Grafik mi k modré poradil maroon, tak se toho držím, ale základ je dobrá čitelnost, potažmo kontrast. Samozřejmě nesmí rvát oči :-) Většinou se řídím barevnými schématy od Pixyho. http://www.wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html

Prostor reklamy v hlavičce - je mi to jasné, přesně vím, o co jde.


Korektura textu - od ní tu není webdesigner. Kdo vymýšlí texty, tak je za ně zodpovědný. V kódu je třeba vychytat jen detaily typu uvozovek, což u většiny webů nedělám ani já :-)

Ostatní je asi evidentní, odladit funkčnost si žádá kompromisy v kráse kódu.
Kódování nemusí být UTF.
Gas
Profil *
Díky za další názory!

levé "obrázkové" menu - dobrý nápad od Tebe, zkusím klientovi navrhnout. Chce to ale kvalitní fotku většího formátu. Možná by pak stačilo vzít pouze z nějaké slečny šerpu, trochu ji zprůhlednit a hoverem ji zase zvýrazňovat. Uvidíme, je to dobrá inspirace.

barva odkazů - musím počkat, až se vyjádří grafik i klient, pak je můžu zvýraznit.

utf8 - při kritice vl.kódu posledních stránek jeho nepoužití je dost vytýkáno
Gas
Profil *
Na radu MVK jsem se pokusil změnit menu.

Prosím o názory, která verze se Vám líbí více:

nové menu

původní menu
mat
Profil
to nové menu ti asi dalo hodně práce, ale je přinejmenším o třídu horší než to původní - ten (promiň, ale ošklivý) obrázek na sebe poutá tolik pozornosti, že pak docela zaniknou jednotlivé kategorie v menu - nech menu tak, jak je, sice ty obrázky nejsou nijak zvlášť viditelné a rozlišitelné, ale aspoň neruší...
habendorf
Profil
No, taky bych osobně hlasoval pro původní.
Leo
Profil
To nove je opravdu skerede, Leo
freedas
Profil *
to původní je lepčejší
Gas
Profil *
Dík všem za kritiku.

Ta mě tedy srovnala. Tak 5 hod práce je na nic.
Obrázek byl jediný, který se dal na to nové menu použít.

Ale je fajn, že jste tady, on si člověk někdy myslí, jaké "dílo" stvořil a přitom je to trochu mimo.

Menu nechám původní.

Ale s tou prořezanou postavou (ale s lepším fotem) - použít to na jiném webu je opravdu špatný nápad? Že by i jiný (hezčí) obrázek nařezaný takhle pod menu stahoval tak pozornost od obsahu?

Dík za názory!
mat
Profil
nejde jen o stahování pozornosti od obsahu - v tomhle případě jde spíše o pocit, že je tam ta ženská jako pěst na oko, prostě se tam nehodí...

jinde se samozřejmě dá podobný podklad použít, ale vždycky s rozumem - obrázky by sice měly mít na webu dekorativní hodnotu, ale neměly by rušit... aspoň tak chápu užití grafiky na webu já
Gas
Profil *
Mat -
Díky za názor. Obrázky jako podklad se budu snažit vybírat lépe.


Prosím o shlédnutí další dokončené stránkyJedná se takovou jednoduchou minigalerii (12 foto z kalendáře). Nevím, jestli tam dát i navigaci jednotl.fotografií - šipky, nebo zda to postačuje tak, jak to je nyní. Zda se v té fotogalerii dá dobře orientovat.

Předem díky za názory!
mat
Profil
neschází v tom kalendáří prosinec? Já ho tam nikde nevidím - a ještě připomínka: ty měsíce bych seřadil podle nějakého řádu (třeba do kruhu) tak, aby šli postupně za sebou - takhle je třeba pod březnem červenec...

jinak to vypadá hezky (hlavně ty fotky jsou hezký, je vidět, že je nefotil žádný amatér) - nevadí ani to, že se každý "měsíc" načítá pokaždé znova jako nová stránka i s náhledy - datová velikost těch obrázků není nijak závratná a ty obrázky se stejně načítají z cache...

mě se to líbí...
Gas
Profil *
Mat -
Dík za názor na fotogalerii (prosinec tam opravdu chybí, dokonce i na stránkách autora kalendáře je pouze 11 listů). Otočil jsem na Tvou radu posloupnost jednotl.náhledů do kruhu.

I když to je už práce navíc, udělal jsem další 3 fotogalerie z fotografií minulých ročníků (někde je horší kvalita fotografií, ale je to výběr z těch lepších, co byly)
odkaz na fotogalerii

Je také mírně upraveno původní levé menu - světlejší podklad a trochu lepší ty miniobrázky.

Prosím o kritiku, už by to měla být výsledná verze.

Předem dík!
ax123
Profil
Teda byl jsem tu, když se tu ta stránka objevila kdysi poprvé a od té doby je vidět výrazný posun kupředu jen tak dál. Líbí
Gas
Profil *
Prosím o kritiku nové verze

Klient požadoval větší úpravy - v hlavičce loga partnerů, fotografie ceny, běžící text; rozšíření menu, víceslovné odkazy v menu, úprava fotogalerií aj.
Vzhledem k těmto změnám je upraven i celkový vzhled stránek, nejsem si zcela jist, zda k lepšímu -
původní verze

Předem všem díky.
Marty
Profil
Nová verze vypadá pěkně, ale s tím běžícím textem to IMHO klient dost přehnal, alespoň bych ho trochu zpomalil.
Jinak na stránkách zlobí kódování a hover v menu se mi zdá nevýrazný.
A ještě by to chtělo uvést na úvodní stránku kontakt na společnost (e-mail).
Gas
Profil *
Marty:

Díky za kritiku.

"Pádící" text - vyžaduje klient
Kódování - dík za upozornění, všude už doplněno.
Hover menu - zvýraznil jsem jej. Nevím, zda jsem to ale s tou "šachovnicí" nepřehnal
Kontakt na úv.str. - klient nechce

Prosím o další názory.
Předem díky
mat
Profil
Gas

původní verze byla lepší, tady se třeba to menu vlevo ztrácí v té neohraničené modré... ten jezdící text ti už zkritizoval marty... a jestli se mi něco nelíbí, tak jsou to ta loga sponzorů - ty firmy určitě nejsou tak chudé, aby musely mít takhle velké reklamní sdělení na každé stránce a ještě k tomu v hlavičce - určitě by stačily nějaké odkazy (textové) v patičce, tohle působí (alespoň na mě) dost vnucujícím se dojmem... původní verze byla o poznání lepší...
Gas
Profil *
Mat:

Dík za kritiku.

Menu - lepší mě zatím nenapadá
Některé odkazy jsou příliš dlouhé - ohraničit jednotlivé odkazy by pak nevypadalo příliš dobře;
ohraničit příp. celé menu v tom modrém pruhu, který jde přes celý monitor - taky mě nic nenapadá.

Jezdící text - mírně jsem ho zpomalil, klient chce aby přitahoval maximum pozornosti. (Původně to chtěl mít jako marquee, flashem jsem chtěl zmírnit ten dopad na oči návštěvníků)

Loga sponzorů - klient chce mít v hlavičce (4 hlavní sponzory a možná ještě přibydou 2 další), původně chtěl dalších 20-30 log umístit i na hl.stránku (teď by měly být na nové stránce)

Zadání od klienta ovlivnit nemůžu, jen se snažit udělat web z mé strany co nejlíp.

Prosím o další názory.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0