Autor Zpráva
Webpsy
Profil *
Brý den,

prosil bych o nějaké tipy, rady či chybky na stránkách www.hulin.cz. Je to web města, celé to faká na textpatternu, ... co dodat... no a autor layoutu i programingu je šestnáctiletý klučina :-)

... a nešetřete mě ;-)

Díky
quinux
Profil
No tak, ty obrázkové texty (mapa webu apod.) jsou dost nečitelné. Navíc tím, že jsou tvořeny obrázkem nejdou ani zvětšit.
Při trojnásobném zvětšení (ve firefoxu) se začne ppřekrývat text v menu
Barvy textů v bočních sloupcích jsou celkem nekontrastní
Logo je takové prázdné

Jinak je to IMHO dobrá práce.
Jay Jay
Profil
Webpsy :

určitě si myslíš, že kalendář, odkazy, vyhledávání je daleko důležitější než obsah ? (vypni si css styly a pochopíš)

v hlavičce by to chtělo ty obrázkové odkazy (mapa stránek,...) nahradit aspoň alternativní textovou podobou (vypni si obrázky a pochopíš)

nechci se v tom pitvat, takže dobrý :)
caledon
Profil
kdyby se nepsal, ze je to stranka mesta asi bych na to neprisel, i tak mi trvalo dost dlouho pochopit o co jde, myslel sem si, ze Hulín je tvoje prezdivka a ze stranky jsou tvoje "mesto", nakonec sem si vsiml erbiku mesta a docvaklo mi to (mam rozliseni 800x600 proto sem nevidel ten zamek vpravo), no vyplyva z toho asi to, ze mi neprijde vhodne zvoleny design na stranky mesta, je to pekny, ale ne pro mesto zda se mi
quinux
Profil
caledon má pravdu.
1. mělo by se to vlét i na 800x600 - web by měl být přístupný všem uživatelům a né jen těm, kteří mají vyšší rozlišení.
2. do loga by asi opravdu chtělo přidat "město"
3. a asi je zbytečné, aby tam bylo 3x napsáno "oficiální stránky" - buď to stačí napsat jen jednou a nebo bych to nepsal vůbec. Nikoho to totiž nezajímá. Pokud jsou oficiální bude je propagovat město a na webu pak budou i informace, ketré by se na neoficiální web buď vůbec nedostaly a nebo se zpožděním.
mikeCz
Profil
Souhlasís s tím, co napsal Jay Jay, je to pravda, nicméně na druhou stranu se dá říct, že uživatelům stránek města (pravděpodobně menšího než 100 000 obyvatel ;-) ) to může být (a myslím, že i bude) ukradené :-)
Ale teď vážně. První věc je, že v levém sloupci máte "Odkazy" a místo odkazů tam jsou jenom obrázky, které nikam nevedou. Další věc je, že bych možná trošku obohatil to logo, je to dost prázdné. A určitě, ale to už tady bylo, bych změnil písmo v logu, je to trošku nečitelné. Možná byste mohli ještě zkusit ostylovat tlačítko pro hledání, aby zapadlo do designu lépe.
Na druhou stranu, jinak se mi to provedení co se designu týká celkem líbí
Webspy
Profil
Díky za připomínky.


Ad obrázkové texty. Jo, máte pravdu, moc se to nedá číst. (Původně jsem tam měl alt. texty, ale pak jsem to trochu překopal a jaksi jsem na to zapomněl.)

Ad rozlišení. Původně to bylo na 800×600. Ale do toho prostředního sloupce (no ten hlavní) se téměř nic nevešlo. (IMHO je dnes 1024×768 standarní rozlišení)

Ad prázdné logo. Napadlo mě, že tam mrsknu pár odkazů na dnešní akce...

Ad neklikací odkazy-obrázky. Moje lenost :-)

Fakt moc díky za kritiku - máte všichni recht.
jozob
Profil
Webspy
"IMHO je dnes 1024×768 standarní rozlišení"
800x600 je ešte stále nejaká desatinka, ak sa nemýlim. A to je veľmi veľa na to, aby sme sa na nich vykašľali. V Tvojom prípade by mohol pomôcť dynamický layout s maximálnou šírkou aká je teraz pevná a s minimálnou šírkou vhodnou pre 800x600 (cca 770px). Tak by bola stránka väčšinou rovnaká ako dnes, len pri 800x600 by sa stiahla.

Ešte k názvu. Najskôr som si myslel, že sem dal web do kritiky Radek Hulán -- písmena "á" a "í" sú na klávesnici blízko seba. Potom ma napadlo, že môže ísť o web Hulím.cz -- písmená "m" a "n" sú tiež blízko seba. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0