Autor Zpráva
MZF
Profil
Ahoj,

prosím o kritiku mojich osobních stránek uweb.cz.

Předem díky za názory.
pixel
Profil *
ber v potaz ze jsem zacatecnik tak jako ty, i kdyz ty to umis lepe... i presto mam par poznatku

to logo u uweb bije do oci, barevne se tam vubec nehodi, neni to ani odkaz - je to cela hlavicka

pouziti okraju je udelano moc hezky - prechody, ruzne prolinani obrazku, stejne tak je hezky udelane leve menu, kde jsou zajimave informace k tematu

je videt ze jsis hodne hral s photoshopem a je videt ze vis jak na to - web je stale pouzitelny a prehledny
Anonymní
Profil *
(nazor BFU) vypada to trochu chaoticky. nelibi se mi vpravo ta obloukovita cara, je kostrbata - vyhladit. na sedy pozadi bych dala jemnej vzorek jinou sedou - napr. ty pricny prouzky nebo mrizku. jinak docela good.
MZF
Profil
pixel

Díky moc za postřehy.

Loga zatím moc vytvářet neumím, takže to podle toho asi dopadlo. Tady jsem se snažil, aby to logo bylo jasně viditelné a rozpoznatelné, proto je tam přidana ona modrá barva, která pak asi vystupuje více než je zdrávo.
MZF
Profil
Anonymní

O té kostrbatosti vím, ale zatím nemám sílu to předělávat. Že se dá layout v photoshopu rozřezat jsem totiž zjistil až nedávno. Všechny grafické prvky na téhle stránce jsem dělal vlastně samostatně a neustále předělával a předělával. Takže možná později... U pozadí je to totéž.

Každopádně díky!
lopik
Profil
moc sa mi nepozdava ta farba menu. je prilis tmava a moc sa nehodi k celemu dizajnu.
MZF
Profil
lopik

S barvou těžko něco dělat, to je věc ryze subjektivní (pokud je dostatečně kontrastní). Někomu se líbí, jinému zase ne.

Ale i tak díky za ohlas.
Peca
Profil
Co znamená zbyseknadenik.cz v hlavičce? A co vlastně znamená uweb?
Proč jsou názvy stránek anglicky?
Graficky je to pěkné. I když možná dost tmavé. Hlavně některé fotky v hlavičce.
DJ Miky
Profil
Citace ze stránek: "není nic těžšího než mi poslat mail"

To máte pravdu :D. Nerad píšu maily, radši něco pošlu přes ICQ.

- IMHO modrá se nehodí k červené (v logu)...

- <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico"> - nemáte uzavřené
MZF
Profil
Peca

zbyseknadenik.cz tam bylo navíc, asi jsem to tam zapomněl při úpravách. Díky za upozornění.

Uweb? Hledal jsem nějaký výstižný a krátký název, takže nakonec skončilo u uweb.

Jsou anglicky, protože jsem se při učení o webdesignu z netu naučil anglické formátování textu (main, column, footer atd.). Tak jsou anglicky. Uživatel to stejně nevidí, ale jestli narážíte na dnešní neduh míchání češtiny a angličtiny, aby lidé byli více kúl, tak uznávám, že je to popisování v angličnitě vlastně zbytečné.

DJ Miky

Díky, už je to uzavřené.

Díky za názory.
Plaváček
Profil
I mě se to celkem líbí, jenom je znát grafikova trochu těžká ruka. Chce to pohrát si s detaily, vyhladit otřepané okraje (hlavně v hlavičce) a také zajistit, aby se horní navigační menu nerozpadlo při změně velikosti písma. Ještě mě napadlo, že celý web působí hodně sevřeně a layout s plovoucí šířkou by možná byl vhodnější.
MZF
Profil
Plaváček

S grafikou mám před sebou ještě dlouhou cestu, takže ruku mám zatím určitě těžkou, to ano. Zkusím se na ty detaily zaměřit a upravit je. Díky za info o rozpadajícím se menu, na tom také zkusím zapracovat. Plovoucí šířku jsem zavrhl z čistě subjektivních důvodů. Možná kdybych nějak decentně oživil pozadí stránky, už by stránka tak sevřeně nepůsobila. Zkusím to.

Díky.
Gekon
Profil
Dole v patičce máš chybný email, máš tam sezmam.cz
MZF
Profil
Gekon

Díky za upozornění, opraveno.
house
Profil *
moc hezký web :) líbí se mi!!
MZF
Profil
house

Díky!
Anonymní
Profil *
Já ten svět trošku nechápu. Ta stránka uweb.cz se mi zdá opravdu profesionální a myslím že i za takovou by se mělo platit ...

Ale nechápu o čem je web .. ten text trošku spolu nesouvisí

Vzhledem k tomu, že jsem se chtěl vyvarovat vytvoření stránek bez obsahu aneb úchylnému

takže tam máš 4 políčka ve webdesignu řekneš že nic neděláš a že tě to jen baví a o sobě máš jen o své osobě ...

Fakt ten web je krásnej a moc s emi líbí
MZF
Profil
Anonymní

Díky za ohlas.

Máš pravdu, moc tam toho není. Ale vzhledem k tomu, že je to můj první kompletní web na netu, musel jsem nějak začít. A jelikož zatím nemám moc co nabídnout, tak je web takto skoupý. Ale plánuji ho v budoucnu rozšiřovat, takže tohle je prostě začátek.
RaDeoon
Profil *
Nějak nevěřím že je to tvůj první web ... to jsi si to nijak jinde netrénoval?
MZF
Profil
RaDeoon

Jasný, že trénoval. Můj první web byl "Hello World" nebo tak nějak :)

Ale tohle je první web, který celý napsal sám a hodil to na net. Předtím jsem udělal cca 10 úvodních stránek, třeba i bez textu, prostě jsem zkoušel co všechno dělá a tak. Ale nikde na netu jsem je nevystavoval. Uweb.cz je můj první web vystavený na netu se vším všudy.

Hodně jsem ten web předělával a celkově jsem ho dělal hodně dlouho. Prostě jsem se na něm učil a zlepšoval.
Miloš
Profil
Drobnůstka:
S Photoshopem zatím vedu zákopovou válku a tutorialy v tomto boji pomáhají.
Tzn. že tutoriály pomáhají , neboli tebe.
Aby pomáhaly tobě, bylo by správně …a tutorialy mně v tomto boji pomáhají.

2. a 4. pád: mě, mne
3. a 6. pád: mi, mně
MZF
Profil
Miloš

Tak teď se opravdu upřímně stydím...

Díky za upozornění.
RaDeoon
Profil *
Můžu mít offtopic dotaz: nevíte jak se ve phostoshopu zruší ukládání EXIFu ?

A ještě postřeh k webu. To internetové rádio 80. let je výborné ted mi tu hraje furt :)
MZF
Profil
RaDeoon

Kdybych věděl, co je to EXIF, tak bych ti možná poradil :) Přes photoshop opravdu odborník nejsem, zkus se ale mrkntou do diskuze na www.grafika.cz. Tam určitě najdeš odpověď.

Jj, poslední dobou poslouchám taky jenom hity osmdesátých. Mají něco do sebe :)
Miloš
Profil
RaDeoon
jak se ve phostoshopu zruší ukládání EXIFu ?
Ve Fotošopu nevím, ale v Gimpu je to dostupné při ukládání jako JPG – v dialogovém okně, které při takovém uložení vyskočí, stačí zvolit Pokročilá nastavení a tam odškrtnout (od-zvolit, nebo jak to napsat) políčko Uložit data EXIF.
RaDeoon
Profil *
EXIF jsou data která se ukládají k fotce ... jestli byl použit blesk, jakej to byl foták a je toho docela dost a fotka s exifem má např. 50 kb a ta stejná má pak bez EXIFU 30
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0