Autor Zpráva
jonweb
Profil
Zdravím všechny,
chtěl jsem vás požádat ani ne tak o kritiku (ale to samozřejmě také), jako spíše o to, abyste se podívali na stránky www.galleryweb.cz a pokud vás tento web nebo alespoň tento nápad zaujme, tak se společně s námi podíleli na rozvoji tohoto webu a pomáhali ostatním při dolaďování jejich prací.
A ke kritice - nejspíš budete psát, že se vám nelíbí barvy (takových ohlasů jsem měl už mnoho), ale zkuste se do toho trochu zadívat...vím barvy jsou trochu atypické, ale neladí k sobě? jsou moc křiklavé? jsou nevýrazné?
Také bych rád uvítal názory, jak tento web vylepšit k maximální spokojenosti jeho uživatelů, ale to prosím raději pište na některý z mailů nebo pomocí formuláře na stránce s kontakty.

Díky za názory.

PS: Vím, že vám to bude nejspíš připadat "divné a bezúčelné", ale to bývá většinou každý web, než se trochu "rozjede" a bez vaší podpory se tak nikdy nestane.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jonweba:
Nedostatky kódu:
1) <ul id="menu"> -- proč, když máme sémanticky vhodnější element <menu>?
2) <a href="uvod" id="zahlavi"></a> -- prázdný odkaz
3) Seznam kategorií v levém menu má dost nevhodnou strukturu. Spoléhá se na konkrétní zobrazení. Lepším řešením by byla tabulka nebo definiční seznam.
4) Vnitřek přihlašovacího formuláře je úplně zbytečně obalen do <div>u.
5) Celý dokument si hraje na XHTML, což naštěstí není. Hrát by si nemusel.
6) <strong> nepoužíváš k vyjádření důrazu, ale tam, kde vyžaduješ tučné písmo.
7) Mohl bys v CSS více využívat dědičnosti, odbourat atributy class třeba u položek menu.
8) <label> má atribut for, proč ho nepoužíváš?
9) Většině <br>, které máš v kódu, by se šlo vyhnout. Na úvodní stránce ho používáš jako rozdělení dvou odstavců. Tedy proto, abys nemusel použít dvě <p>.

Ke vzhledu se vyjádřím stručněji: Vyhovuje.
Mistr
Profil
jonweb
Ke kódu se již vyjadřovat nebudu. Ostatně po té, co již byl podorben kritickému Chamurappiho oku, je to celkem zbytečné. :-)

Poznámky bych měl spíš je vzhledu:
(1) V Internet Exploreru 6 SP 2, jímž si stránky prohlížím, jsou jednotlivé rámečky v levé části (tedy Kategorie, Přihlášení atd.) nalepeny na levý okraj rámečku, kterým je orámována celá stránka. Podle mého osobního vkusu bych tam dal mezerku.
(2) Proč je na stránce Kontakt grafické vyjádření přítomnosti na ICQ pouze u Milana Adamce a u Jana Ondrouška již ne?
(3) Rámeček Odkazy z hlavního menu bych "něčím" zaplnil. Bude to, myslím, rozhodně vypadat příjemněji než stávající stav se vzkazem: "Zatím žádné".
(4) Proč máš v patičce psáno validita (...) - tedy s malým počátečním písmenem a hned za tím Běžíme (...) - tedy s velkým počátečním písmenem? Nešlo by to ujednotit?
habendorf
Profil
(4) Proč máš v patičce psáno validita (...) - tedy s malým počátečním písmenem

Nebo lépe - proč to tam vůbec je?
jozob
Profil
<div id="pruh"></div>
Toto by mala ignorovať staršia Mozilla (1.4 určite, možno aj novšia).
Keita
Profil *
Půlka levého sloupce ukousnuta v IE, to už jen světší o velké nezkušenosti. Stránku je potřeba optimalizovat alespoň pro ty základní prohlížeče. Takový web, který by měl být sbírkou zajímavých prací, je musí prakticky převálcovat. Posuď sám, takhle by to nějak mělo vypadat http://www.moderniweb.cz/ .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0