Autor Zpráva
Meldo
Zhodnotte vsetko. Prosim tvrdo. (grafik vsak nejsom:-)

Meldov obcasnik
Chamurappi
Reaguji na Melda:
1) Logo neodkazuje na úvodní stránku.
2) Menu patří do <menu>.
3) XHTML syntaxe v HTML dokumentu.
4) Odstavce se uzavírají dovnitř elementu <p>. Nedává se na jejich konec.
5) „Dogma o přístupnosti“? Proč je to dogma?
6) Proč mají položky menu v atributu title totéž, co v sobě mají normálně napsané?
7) Nadpisy první úrovně nemáš rád?
8) Stále stejný titulek stránky (element <title>).
DJ Miky
2) Menu patří do <menu>.

Pokud není ve Strictu...

Meldo
Co dělají mezery v odkazech?
Co dělá h3 v odkaze?
WanTo
Čtu tam o Blog:CMS systému. Ty sis vypůjčil název od Hulána?
klokyn
- neklikacie logo mi tu obzvlášť vadí
- podtitulok v logu je už klasika, skús niečo neklišovité ;)
- tá grafika je vážne zlá; viem že v jednoduchosti je krása, ale aj čaro a tento blog ho nemá; mal by si na tom ešte trochu popracovať
- nadpisy článkov by mali hovoriť: "Sme odkaz na celý článok, klikni na nás", ale nehovoria to
- po kliku na archív: Not found...
- bez obrázkov, nie je žiadne logo, ani žiadny hlavný nadpis (a to je tam dogma o prístupnosti)
-posledný odkaz v menu (odkazy na iné stránky) je prilepený na dolný okraj stránky

Design: 40% (40% až preto, lebo sa to dá pár ťahmi graficky vylepšiť)
Meldo
Chamurappi
1. opravene
2. opravene
3. ano, ale bohuzial neviem, ako poslat mime type application/xhtml+xml.
5. Dogma:
autoritatívne a exaktne formulované prehlásenie doktríny, nepodporované za účelom diskusie, ale pre vieru či presvedčenie; systém zásad alebo doktrín, alebo jednotlivá nariadená doktrína; ustanovená a široko dodržovaná zásada alebo názor.
http://www.pixy.cz/dogma/dogmaw41/sk/
6. Pretoze je to generovane z Db a nechcelo sa mi s tym moc babrat. :-) Ale skusim na to este popracovat. Bude asi lepsie, ked tam bude nieco viac.
7. Nadpisi 1 urovne su moc velke. Myslis, ze by bolo lepsie tam davat h1 a potom tomu nastavovat mensie pismo?
8. Hmm. Ani nie. Podla mna sa titulok meni.
Meldo
DJ Miky
Co dělají mezery v odkazech?
Hmm?

Co dělá h3 v odkaze?
Takze je asi lepsie davat <h3><a href......></a></h3> namiesto <a href....><h3></h3></a> hej?

Ked na to tak spetne pozeram, je to logickejsie.
Meldo
klokyn
1. uz opravene
2. zatial na to nemam cas vymyslat nieco extra. Ale ani mne sa to moc nepaci tak snad to niekedy zmenim.
3. Ano je to zle. Ale ja proste nemam talent na grafiku. Je to ta oblast, kde aj pri akejkolvek snahe nevytvorim nic dobre. Ak mas nejake napady, ako tomu dodat caro tak pis. Budem rad.
4. opravene
5. archiv je zatial nefunkcny
6. opravene
7. opravene
Meldo
WanTo
:-) urcite nie. Slovo blog hulan nevymyslel a CMS urcite tiez nie. Ale pokial viem, hulan ma F-art:cms nie?
Inak cely nazov je WebDirect Blog:cms.
djlj
3. ano, ale bohuzial neviem, ako poslat mime type application/xhtml+xml.
http://radekhulan.cz/item/uzitecne-funkce-pro-php-dil-1
klokyn
Meldo
Hmmm, v IE je okolo loga hrubá modrá čiara (bežná vec keď si z img spravil odkaz). Daj obrázku border: 0px. Vo firefoxe nie je modrá hrubá čiara, ale logo je tak trochu vykoľajené. A menu vyzerá, ako by sa chcelo rozpadnúť. Pozri sa na to ;)
Meldo
klokyn
Heh. no. Po upravach ktore som tu pisal som to pozeral len v Opere. :-) chyba.
klokyn
Meldo
Ale to menu vo firefoxe stále zlobí ;)
WanTo
Hulán má F-art:CMS, ale ještě má něco podobného (možná stejného), co šíří pod GPLv2 licencí a říká tomu BLOG:CMS. Viz blogcms.com.
djlj
http://blog.webdirect.sk/index.php?kategoria=tralala%20blablabla - no být tebou bych s uveřejněním toho CMS ještě počkal...
Chamurappi
Reaguji na DJ Mikyho:
Co dělá h3 v odkaze?
Totéž, co by dělal mimo odkaz: nadepisuje. Na <h3> v odkazu neshledávám nic závadného.

Reaguji na djlj:
Fuj. Odhlédnu-li od toho, že je celý ten skript zbytečný: Který blázen tu funkci psal, že ani nepočítá s proxy servery po cestě? Ten skript úspěšně odřízne část uživatelů Exploreru.
Navíc počítá s nejistou implikací. Znám minimálně jeden prohlížeč schopný XHTML zobrazit a nechlubící se tím v Accept hlavičce; a naopak minimálně jeden, který na XHTML i při MIME typu „application/xhtml+xml“ pustí HTML parser.

Reaguji na Melda:
3) Ale snad víš, jak používat HTML syntaxi.
5) Definici dogmatu znám. Ale ten pojem je v použité souvislosti nevhodný a dost matoucí. Nespletl sis ho s „Prohlášením o přístupnosti“? Mimochodem, dogma W4D nedodržuješ již třeba jen proto, že užíváš element <menu> (což je chvályhodné).
7) Takže nadpisy první úrovně nevedeš, protože by byly moc velké. Takovou odpověď jsem nečekal. Kaskádové styly umíš?
8) Na stránce o tobě jiný není.

Dále:
9) Odstavce skutečně patří do odstavců, tedy <p>. Element <br> je prezentační -- a takové elementy přeci tvé oblíbené dogma nepřipouští.
10) Element <menu> je seznam. A jako takový by měl obsahovat položky seznamu, tedy <li>.
Timy
Reaguji na Chamurappiho:
10) Element <menu> je seznam. A jako takový by měl obsahovat položky seznamu, tedy <li>.
A z jakého důvodu? Proč by měly být položky menu v <li>? Není snad dostatečné určení dalšího odkazu právě další odkaz? Má to nějaký praktický význam? Pouze se prodlužuje a komplikue kód, stačí, když odkazy obalím elementem menu, tím určím, že obsahem jest menu, co víc chtít?
Chamurappi
Reaguji na Timyho:
Také už jsem nad tím přemýšlel.

stačí, když odkazy obalím elementem menu
Meldo obalil zmíněným elementem každý odkaz v menu. A aby to bylo ještě jasnější, mají i všechny ty odkazy class="menu".

Pouze se prodlužuje a komplikue kód
Prakticky se z důvodů dosažení žádaného zobrazení občas hodí jeden element obalující odkaz, který třeba přidá pozadí či okraj, ale sám není klikatelný.

co víc chtít?
Víceúrovňová menu, jednotné zobrazení při absenci stylopisů, možnost umístit více odkazů do jedné položky menu (třeba kategorii + její RSS), číslování položek.
Meldo
djlj
Ano. Urcite by to bolo vhodne pockat, ale nemohol som odolat, pretoze je to moj prvy vacsi vytvor v php a mam aj napriek chybam z toho obrovsku radost.
Ako odstranit tu chybu?

klokyn
Neviem neviem. Aku pouzivas verziu? ja mam 1.7.3 a je to vporiadku.
Meldo
Chamurappi
Takže nadpisy první úrovně nevedeš, protože by byly moc velké. Takovou odpověď jsem nečekal. Kaskádové styly umíš?
Ved prave to som sa pital, ci je lepsie pouzit h1 a nastavit tomu mensie pismo.
Ja si ale myslim, ze v nadpisoch (h1, h2, h3...) by sa velkost pisma nemala menit.

Odstavce skutečně patří do odstavců, tedy <p>. Element <br> je prezentační -- a takové elementy přeci tvé oblíbené dogma nepřipouští.
Uz po prvom tvojom prispevku som sa tomuto bodu zamerne vyhol. Je to totiz moja nerest este z doby, ked som sa ucil html som to takto pisal. A odvtedy mi to ostalo. Ak si to vsimnem, snazim sa to pisat tak, ako sa to ma ale zvyk je zvyk...

5. Ano. Je tym myslene nieco take. Nevidim dovod to takto nepouzit. Mozes mi to objasnit? Mozno som to zle pochopil.
8. Hmm. Pravda. Tam neni. Dik. A ani v pristupnosti neni.

Inak dogma oblubene vobec nemam. Rovnako ako valivator. Chcel som len, aby ten web splnoval urcite pravidla.(asi pre dobry pocit) Ale ako vidim, radsej to asi odstranim. Pre mna je vsak najdolezitejsie, aby sa rovnako zobrazil v IE, O a F, popripade aj z vypnutym css, js a img.
habendorf
Ja si ale myslim, ze v nadpisoch (h1, h2, h3...) by sa velkost pisma nemala menit.
Čím jsou tak výjimečné? A na barvu nebo třeba padding by sis troufl? Element hx říká "já jsem nadpis", nikoliv "já mám x pixelů".

Dogma o přístupnosti je skutečně blbost.
Zaprvé je dogma koho/čeho a ne o kom/o čem, a zadruhé (a to především) je to kravina v tomto kontextu, nedává to smysl.
Meldo
habendorf
Ok. Necham si poradit. :-)
jozob
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/dogma
klokyn
Meldo
No, to menu je už v poriadku ako vidím...
Meldo
klokyn
Asi si to mal len v cache.

Nemate nejaky napad, ako zlepsit design?
Popripade, ako zlepsit bezpecnost?
AlešD
To písmo v obrázku loga je divně zubaté, antialiasing?
LuKKasek
Profil *
Proč používáš tabulky, nejsou tam žádné tabulkové data ???

To písmo v obrázku loga je divně zubaté, antialiasing?

To jo, a řekl bych že navíc zvolil ještě nešťastný poměr komprese.
Meldo
Blog je uz davno prestahovany na inu adresu.

www.meldo.sk
LuKKasek
Profil *
OOPS, sry, přišel jsem tu z vyhledávače a nějak jsem neregistroval datum ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.