Autor Zpráva
Ivet
Profil
Prosím o kritiku prezentace - použitelnost, přehlednost, "přívětivost" stránek i pro laika "neplynaře"
samozřejmě také vzhled a kód

Obsah je ještě aktualizován, mapa stránek i tisková verze bude následovat.

Předem díky
Godson7
Profil
Celkem solidní web. Možná by stálo za to zamyslet se nad zarovnáváním do bloku. Třeba odstavce na strance soc. odpovednosti by ze zarovnanim do bloku vypadali mnohem lepe vizualne. A jeste jeden tip: odkazům v menu obcas blbne title atribut, krom toho moc nechapu jejich vyznam. Pod položkou Kontakty je title taky Kontakty, O společnosti a title taky O společnosti, zkus to nějak povýšit o jeden level dál. Např, odkaz v menu Kontakty a title bych dal Recepce, zaměstnanci, sídlo nebo tak, můj názor. HTML kod je pekny. 9/10
quinux
Profil
Ivet
Mi se to líbí, ale to světlemodré písmo se mi zdá dost špatně čitelné a navíc mě v některých případech mátlo, že odkazy mají stejnou barvu.
Pod vlaječkami se při přejetí objevuje nějaké divně bílé pozadí (firefox 1.5) - každopádně používat vlaječky pro jazykové verze není moc dobré. Spousta lidí neví, která vlajka patří které zemi. Vlaječky používat spíše jen v případě, že se firma orientuje pouze na daný region.
Jinak se mi to líbí.

Godson7
zamyslet se nad zarovnáváním do bloku
S tím nesouhlasím. IMHO zarovnání do bloku zvětšuje mezislovní mezery a zhoršuje čitelnost.

Pod položkou Kontakty je title taky Kontakty, O společnosti a title taky O společnosti, zkus to nějak povýšit o jeden level dál. Např, odkaz v menu Kontakty a title bych dal Recepce, zaměstnanci, sídlo nebo tak, můj názor.
Nevím jestli jsem tě dobře pochopil, ale pokud ano tak s tebou nesouhlasím. Když klikám na odkaz kontakty a otevře se mi stránka kontakty tak by mi přišlo hodně divné kdybych měl v title "pečená kuřata". Osobně dost často lítám z tabu do tabu a title je v podstatě jediná informace, díky které se neztratím. ;o)
Romanticka
Profil
Perfektni barvy, i pismo! Pekne sladeny. Libi se mi obrazky v jednotlivich clancich. :)
Mistr
Profil
Ivet
(1) Na stránce http://gas3.harmony-web.cz/produkty/regulacni-stanice-plynu-predavaci- vvtl-vtl.html Ti trochu ujely ty nuly. Chtělo by to použít asi nelomitelnou (tvdou) mezeru, ne?
(2) Co psát titulky k vlaječnám vpravo nahoře v jazyku té které země? Čili u vlajky České republiky "Česká verze", u vlajky Spojeného království Velké Británie a Severního Irska "Anglická verze" atd. Uznávám, že by asi vznikl problém s azbukou, ne?
(3) Neexistuje stránka http://gas3.harmony-web.cz/stavba-potrubi.html (odkaz Stavba plynu z titulní stránky), ale o tom asi víš.
(4) Pozor na ty aktuality dva roky staré; stránka http://gas3.harmony-web.cz/gascontrol-aktuality.html
(Jen poznámka či dotaz k referencím - straánka http://gas3.harmony-web.cz/gascontrol-reference.html. Protože je můj otec projektantem plynovodů a já sám jsem k tomu také trošku "přičuchnul", řekl bych, že se píše spíš VTL než Vtl (vysokotlaký plynovod). Podobně i středotlaky (STL) či velmi vysoké tlaky (VVTL), popřípadě nízkotlak (NTL). Ovšem to by Ti měl asi říci Tvůj zadavatel.
(5) Nezobrazuje se velká mapa. Natahuje mi to mapu někde z mého disku či co. Asi chybka v odkaze. Nevím přesně.
(6) V Kontaktech http://gas3.harmony-web.cz/gascontrol-kontakty.html uvádíš cifry telefonního čísla dělené na trojičky, na jiné stránce (našel jsem tuto http://gas3.harmony-web.cz/sluzby/protikorozni-ochrana.html) máš celé číslo v celku. Já bych způsob ujednotil. A přimlouval bych se za ty trojičky.
(7) Nechybí ve stránce http://gas3.harmony-web.cz/produkty/regulacni-stanice-plynu-farmarske. html mezera mezi odstavci?

Jinak jsou stránky moc pěkné. Gratuluji Ti k nim.
Mistr
Profil
quinux
používat vlaječky pro jazykové verze není moc dobré. Spousta lidí neví, která vlajka patří které zemi.
To je sice možné, že lidé neví, ke které zemi daná vlaječka patří. Na druhou stranu bych řekl, že jsou na to lidé (snad) zvyklí. A navíc, budu-li si chtít číst web v například v polštině, musím polsky umět. A při studiu polštiny se jistě dostanu i na vlajku.
Mistr
Profil
Ivet
(8) Dnes se již uvádí zkratka IČ, nikoliv IČO, jak píšeš na stránce http://gas3.harmony-web.cz/gascontrol.html
habendorf
Profil
- Když už jsme u těch vlaječek, mrkni na jejich hover ve ff.
- Nelíbí se mi použití obrázků pro texty "nabídka" a "kontakt", ale je tam replacement, takže to moc nevadí. Jen si ty texty v prohlížeči nemůžu zvětšit.
- Dále bych zapracoval na verzi bez obrázků, je třeba kromě obrázku definovat pro background i barvu (např. světle modrou pro levé menu atd.).
- Při ++písma vylézá nadpis z pod loga. Také se rozpadají vlaječky. A vytéká text z červených lišt (doporučuji min-height:něco + height:auto pro nonIE). Totéž např. patička.
- Strašně nemám rád, když jedu po menu a neustále se mi mění kurzor. Jde to řešit tak, aby odkazy navazovaly plynule, takže je pořád ručička (toto nebrat vážně, moje soukromá mánie :o)).

Koukal jsem jen na úvodku a jen ve ff.

Celkově pěkné, dobrá práce :o)
quinux
Profil
Mistr
To je sice možné, že lidé neví, ke které zemi daná vlaječka patří. Na druhou stranu bych řekl, že jsou na to lidé (snad) zvyklí. A navíc, budu-li si chtít číst web v například v polštině, musím polsky umět. A při studiu polštiny se jistě dostanu i na vlajku.
Třeba u polšitny to není takový problém. Problém může nastat v případě anglické verze, protože je použita britská vlajka, ale přitom anglicky se hovoří v několika desítkách zemí. Takže když příjde na ten web např. někdo z USA či Austrálie může si myslet, že mu daná firma nemůže nic nabídnout jelikož díky britské vlaječce působí výhradně na britském trhu a jiný ji nezajímá.
Mistr
Profil
quinux
Já té Tvé poznámce s britskou vlajkou rozumím. Též mě to napadlo. Ovšem obávám se, že toto my můžeme těžko rozhodnout. Nebo alespoň já. Žádného Američana či Australana neznám, aby mi sdělili, jak to vidí oni.
quinux
Profil
Mistr
Snad pomůže http://www.456bereastreet.com/archive/200604/indicating_language_choic e_flags_text_both_neither/
http://www.w3.org/TR/i18n-html-tech-lang/#ri20040808.173208643 :o)
Ivet
Profil
Díky všem za kritiku.

Godson7:
Zarovnání do bloku radši nepoužívám.
Měnit title v menu - myslím není důvod, jsou krátké a výstižné.

quinux:
sv. modré písmo - myslíš kde ? (zkusím ho když tak trochu ztmavit)
(tam je trochu problém, aby tam byl patrný i rozdíl barev v písmu, a brala jsem jen odstíny modré)
hover u vlaječek - chyba odstraněna
vlaječky - kdyby tam byly pouze 2 jazyk. verze, asi bych použila pouze text, ale myslím, že tyhle země jsou tak známé v Evropě (rozsah působnosti fa), že ty vlaječky budou srozumitelné

Mistr:
To jsem potřebovala - odborníka plynaře :)
Já nad těmi technickými texty plápolám jak prostěradlo ve větru.
Texty beru zčásti z *.pdf, zčásti ze starého webu, kde je hodně stylistických chyb a snažím se je opravit, ale u technických dat nemám šanci (ale to si pak u produktů zkontroluje klient).
1) Nedělitelné mezery - upraveno (a dík moc za upozornění)
2) Title u vlaječek - ještě počkám, nemám klávesnici na azbuku
3) Odkaz Stavba plynu z úv.stránky - opraven
4) Aktuality pouze do r. 2004 - novější zatím nedodány
5) Velká mapa - natahovat by se měla, odkaz je v pořádku
6) Telef. čísla - dáno do trojic
7) Mezera v odstavci - opraveno
8) IČ - opraveno
Za všechna upozornění na chyby moc dík, při tom rozsahu stránek už asi nemám šanci vše ohlídat.

Habendorf:
hover u vlaječek - opraven
Nadpisy "nabídka" a "kontakt" jako obrázek - je to jen u těchto nadpisů, vypadá to trochu líp (vyhlazenost písma)
verze bez obrázků - barevné podklady přidány
Při ++písma rozpad layoutu - zkoušela jsem zvětšit text v IE, Mozille, Firefox - layout drží, až pak v Mozille při zvětšení 200% to začne utíkat, ale to myslím, že už je tak velké zvětšení, že snad se tak moc nepoužívá
měnící se kurzor na menu - snažila jsem se vystředit odrážky ve všech 3 úrovních menu, ale tohle už řešit radši nebudu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0