Autor Zpráva
Tobolka
Profil
Dobrý den, před časem jsem tvořil stránky tobolka.xhosting.cz. Po nějakém čase se k nim vracím a zajímalo by mě, jestli v nich má cenu pokračovat. Stránky nejsou zatím z otptimilizované, ani dokončené. Podívejte se na měnění barvy. dobrá věcička.

Odkaz odstraněn moderátorem
Boy
Profil
Základní pravidlo: "Nenuť návštěvníky tvých stránek přemýšlet" a přemýšlet jsem opravdu musel, abych pochopil systém tvých záložek :-) a řekl bych, že mě to dost unavovalo a bylo to pro mne značně nepřehledné, ale zřejmě ti to dalo dost práce. Nevím, na kolik je taková stránka použitelná.

Chtělo by to určitě nějaký obrázek, či pěknou vektorovou ilustraci, prostě oživit.
MZF
Profil
Já osobně flash nějak moc nemusím, když je dekorativní tak ano, ale jako celek mi moc nesedí. Tohle je ale podařené, oproti tunám jiným flash. prezentací je to přehledné a je použito čitelné písmo. Přidal bych hover do menu.
house
Profil
mě se to líbí, je to roztomilý
Keilew
Profil
Tohle je úplně špatně. Já flash nemám a instalovat ho v žádným případě nehodlám, tak tam mám jen černý pozadí a odkaz "Get flash":-(( Pokud chceš mervomocí flashovat, tak musíš nabídnout i alternativu. Pro mě je flash jen zdržující zbytečný element, na faktičnosti a informační hodnotě stránkám nepřidá a o faktech a informacích web je. Pokud to, co nevidím, je alternativa tvé homepage tobolka.ic.cz a uživatel si bude mít možnost rozkliknout variantu, tak je to v pořádku.
Boy
Profil
Keilew
Někteří lidé se doteď nehodlají smířit s tím, že flash je mnohem dynamičtější prostředek jak něco vyjádřit. Nejvíc přece nezáleží na samotném obsahu, ale na formě jeho podání. Někdo asi flashi závidí jeho potenciál, jenž je opravdu velký. Smiřte se s flashem, je tady a vždy tady bude. Nakonec však musím souhlasit s tím, že by měl mít uživatel možnosti vybrat si mezi flashem a HTML a to HLAVNĚ z důvodů vyhledávačů (SEO).

„Tohle je úplně špatně“ - výrokům tohoto typu se raději vyhni. Svědčí to o přílišné vyhraněnosti. NIC není úplně špatně.

A poznámka na závěr: S Flashem je to asi stejné jako s JavaScriptem.. Taky se najde pár vyhraněných lidí, kteří JavaScript vypínají a přesto nikdo nedává na výběr mezi verzí s JS a bez JS, jako je to mezi Flashem a HTML. Ty sám používáš JavaScript, nemýlím-li se.
Keilew
Profil
Nejvíc přece nezáleží na samotném obsahu, ale na formě jeho podání.
To je podle mého názoru právě pitomost. Mě je ukradená mega-giga-dynamicko-grafická prezentace e-shopu, já tam chci něco koupit. Jsou mi ukradeny stovky vyskakovacích hovadin, různý blury a blikátka, já hledám na stránkách INFORMACE! To je význam internetu a pokud to nehodláte akceptovat, máte prostě smůlu. Zákazník s dial-upem nebo bez flashe raději klikne v Googlu na odkaz pod Váma než aby doinstalovával nejnovější verzi Flashe, když chce znát rozměr vámi prodávaného botníku... Něco jiného je ale grafická podstata věci - stránka má být přitažlivá ale taky střídmá a přehledná. Zákazník čekajíc půl minuty na to, než se uráčí dotáhnout vaše obrázková navigace, je pro vás ztracený zákazník.
Taky se najde pár vyhraněných lidí, kteří JavaScript vypínají a přesto nikdo nedává na výběr mezi verzí s JS a bez JS, jako je to mezi Flashem a HTML. Ty sám používáš JavaScript, nemýlím-li se.
Já osobně dělám stránky tak, aby si je mohl prohlížet i uživatel s textovým browserem. To znamená, že Javascript používám na nepodstatné zkrášlení a to fakt jen minimálně. Moje stránky lze bez JS snadno prosurfovávat a ani Vám to nepřijde. Správně napsaný web má být srozumitelný a použitelný jak bez JS tak bez CSS tak i bez obrázků.
Flash vyžaduje externí podporu a to je i jeho zásadní nevýhoda. Nedovedu si ale představit Flash implementovaný přímo v MSIE, to by vypadalo:-)
Pozn.: Já neříkám, že neexistují projekty, kdy je Flash namístě, ale doufám, že se tu bavíme o projektech pro široké masy, o čemž je taky základní filozofie webu;-)
quinux
Profil
Keilew
Ono je to složité. Flash není vždy na škodu a mnohdy ho uživatelé přivítají, protože se jim líbí jak se to "hýbe". Flash se prostě musí umět použít.

..na stránkách INFORMACE! To je význam internetu..
Znám lidi, kteří mají net jen kvůli zábavě a online hrám. Význam internetu bude asi někde jinde ;o))

Zákazník čekajíc půl minuty na to, než se uráčí dotáhnout vaše obrázková navigace, je pro vás ztracený zákazník.
Pokud bude stránka následně dobře použitelná, tak uživateli tolik vadit nebude, že se mu déle načítá.
http://www.snizekweb.cz/weblog/pouzitelnost-jeste-nevite/ : Další výzkum UIE.com boří další přeceňovaný mýtus: doba stahování stránky není zdaleka tak důležitá, jako celková použitelnost webu
Acci
Profil
Web je to pěkný, ale použití Flashe je tu naprosto zbytečné. Proč to prostě nemůže být uděláno jako normální HTML stránka? Ztratilo by se tím sice mnoho (mnohdy zbytečných) efektů, ale prospělo by to mnohem víc uživatelům.

BTW: Video na webu bych si bez Flashe skoro nedokázal představit.
Boy
Profil
Keilew
Jenže ty jsi mě s tou formou podání nepochopil tak přesně. K formě podání se totiž nepočítá jen design a to okolo, ale třeba zdůrazňování určitých informací, či jejich obalení dalšími. Říká se tomu také copywriting. Co myslíš, nezáleží na tom, jaký design má leták nějakého supermarketu? Záleží a moc! Na každý leták se dělají studie. Měří se to, na co se nejvíc průměrný člověk dívá a podle toho se rozhoduje, zda nějakou věc zvýraznit, či nikoliv. A to je právě ta FORMA obsahu. A flash té formě napomáhá.
Bubák
Profil
Boy
Měří se to, na co se nejvíc průměrný člověk dívá a podle toho se rozhoduje, zda nějakou věc zvýraznit, či nikoliv. A to je právě ta FORMA obsahu. A flash té formě napomáhá.

A máš nejaké výsledky měření, nebo to je obhajoba zbytečných flashů?
Boy
Profil
Bubák
Dejme tomu, že navštívíš nějaký internetový server a máš zapnutý flash. co tě upoutá jako první? Právě ten odporný, poutavý flash. Normální obrázek nestačí. Tímto se flash dost zneužívá, jelikož k tomu, aby někdo upoutal pozornost čtenáře na svou reklamu, tak musí používat čím dál agresivnější animace. Tímto byla pověst flashe nadosmrti pošpiněna.
Boy
Profil
PS: Ty snad potřebuješ měření?
Tobolka
Profil
Podívejte se na flash i z jiné stránky. Vysvětlím vám to na příkladu.

Proč se přestaly používat VHS kazety, když děj filmu je ten samý jako na nosiči DVD. Řekl bych, že pro to co nam přinesly DVD na víc. Mnohem lepší kvalitu obrazu i zvuku. A bonusové materiály, třeba také pohled z více kamer ... . A co lidé? Vyházeli staré videopřehrávače a koupili nové DVD.

A vy používáte co, VHS nebo DVD?

A teď zpátky ke flashy. I on přináší lepší grafiku,zvuky a bonusové materiály, tak proč to nevyužít. Neříkám, že se hodí na vše, ale někdy ano. A že vám nefunguje, tak si nahrajte přehrávač, nestojí peníze narozdíl od DVD.

A ještě jedna věc. Není vždy duležitý obsah, někdy také obal. Podle čeho vybíráte poprvé jidlo, knihy .... .

Poslední otázka. Kdo by se díval na film - Lara Croft: Tomb Raider - kdyby v něm nehrála Angelina Jolie. Ten film nestál za nic, ale díky bonusovému materiálu v podání Angelíny. Vás dostal do kina.

tobolka.ic.cz
Acci
Profil
Držte se prosím tématu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0