« 1 2
Autor Zpráva
Juross
Profil
Řekl bych, že pěkné, moderní a hlavně velmi dobře vyvážené stránky jsem tady dlouho neviděl !!!

Poklona
habendorf
Profil
ale slovo Sheet je v prekladu tabule

Jo, ale míněno jako tabule něčeho, prostě plochá věc. Tabule skla atd.

Ale "tabulka" česky označuje formu uspořádání dat (mat.-fyz. tabulky, periodická t. prvků atd.) a tomu odpovídá eng "table".
Ale je mi to fuk, je to tvoje věc :o)
moskyt
Profil
habendorf
to neni moje vec ... pokud je to spatne rad to opravim ... proto jsem tady :)
quinux
Profil
moskyt
IMHO odjakživa se pro CSS u nás používá jak na webu tak v knihách jen douslovné spojení "kaskádove styly" nikdy k tomu nikdo nepřidával tabulku, list, pokrývku ani cihlu. Prostě drž se toho co je zažité a když něco zjišťuješ na wikipedii tak si to vždy ověř z dalšího nezávislého zdroje. Už se mnohokrát se psalo o tom, že ve wiki je víc chyb než ve windows. ;o)
moskyt
Profil
quinux
ok ... dam to bez tabulky ...

ale kdyz jsme u toho overovani ... zkus si dat do googlu vyraz "tabulky kaskádových stylů" ...
Juross
Profil
nj nevím no nikdy jsem neslyšel(neviděl) tabulky kaskádových stylů, ale zas nejsem takový odborník k posuzování to byx měl nějaký profík :-)

/update

A když najdeš něco na netu ( třeba na google) tak to taky nemusí být všechno správně.

Na netu jsou miliony stránek obsahující klamné informace .
habendorf
Profil
Nakonec, slovíčka vzal čert. Mrknul bych ale fakt na ty lišty (stylovat hr) a to menu.

Ještě:
1) Na http://cukrarna-marcelka.atlasweb.cz/kontakt.php by měla být tečka za slovem mapka, čárka před viz a viz bez tečky (už zmíněno).
2) Na téže stránce "* položky označené hvězdičkou nutno vyplnit" a submit bych zahrnul do fieldsetu, ne až za něj. Přece jen tvoří to jeden celek.
quinux
Profil
habendorf
submit bych zahrnul do fieldsetu, ne až za něj
To je dobrá připomínka. Zajímal by mě vůbec názor na umísťování submitu mimo fieldset. Všichni ho umísťují mimo jak plaváček ve svých http://www.plavacek.net/formulare/ tak na ALA.
habendorf
Profil
Zajímal by mě vůbec názor na umísťování submitu mimo fieldset. Všichni ho umísťují mimo jak plaváček ve svých http://www.plavacek.net/formulare/ tak na ALA.

Updated: No můžu říci jen svůj subjektivní názor. Já vždy zahrnuju submit do fieldsetu, pokud je tam fieldset jen jeden. Je-li v jednom formu více fieldsetů, je nesmysl aby byl submit v posledním z nich, musí být až za posledním (protože se netýká posledního fieldsetu, ale celého formu).

Uznávám, že je to trochu schizo-řešení. Jak říkám, subjektivní rukopis.
house
Profil
house
ty recepty jsou takova drobnost ... spis na zaplneni obsahu ... proto zdrobnele receptiky ...


to je sice pěkný, ale ale návštěvnice stránek by to mohlo rozladit ;) zaradujou se, že si udělaj třeba marcipánek a pak to rozčarování, že neví, co s tím.... už to vytvoří negativní postoj k cukrárně, nebo já bych tam prostě zavolala a zeptala se, co s tím dál a někdo by mi tam musel ten recept [edit]dodiktovat!! :) [stydím se]
Hugo
Profil
house

Ja bych ti ten recept tak nadyktoval, az by ses divil.
kohout
Profil
K těm tabulkám kaskádových stylů.. Pixy ve své knize taky použil vyraz "tabulky kaskádových stylů" takže na tom asi něco bude..
Anonymní
Profil *
kohout
a slovo gurua pixyho jest absolutni pravdou, na veky veku =))))
Bubák
Profil
Pixy ve své knize taky použil vyraz "tabulky kaskádových stylů" takže na tom asi něco bude..

a slovo gurua pixyho jest absolutni pravdou, na veky veku =)))) Důkaz

Někdy se překlad nědělá otrocky, slovo vedle slova, bez ohledu na kontext, ale použije se jiné, vhodné slovo. Takže na tabulce kaskádových stylů nevidím nic podivného, podobně jako stylesheet "přeložil" Yuhů jako stylopis.
moskyt
Profil
Tak jsem vsechno co zde bylo receno opravil ...

Pekne jsem se u toho zapotil. Snad mi nic neuniklo ...

Dobre ze ma clovek moznost si to nechat nekym zkontrolovat ... dik :)
Keilew
Profil
Tleskám autorovi, nádherný web...(graficky, zbytek nechám jiným...)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0